Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dlouho jsem přemýšlel o tom, jak začít v tomto vlákně nový rok. Naznal jsem, že nejlepší bude začít českými rajčaty ve světě. V roce 1974 se dostaly do světa čtyři české odrůdy rajčat, které jsou tam pěstovány dodnes. Jedno tyčkové rajče Stupické polní rané, které je tam známo pod názvem Stupice a později také Moravsky Div. Pěstuje se prakticky všude, jak já říkám od Aljašky k Novému Zélandu (u nás bych napsal od Šumavy k Tatrám). Další tři odrůdy (keříčkové) se vyskytují pod jmény Olomovic, Czech Bush a Urbikany. V letech 2014 a 2015 jsem se snažil rozluštit, co opravdu tato jména znamenají. Nakoupil jsem jejich semena v USA a pěstoval je. Jak jsem předpokládal, tak Olomovic je Olomoucké nízké a Czech Bush stará odrůda Imun, což jsem si ověřil v popisu v České genové bance. Složitější to bylo s Urbikany, ale nakonec jsem si v mapách Google našel, že Urbikany je v angličtině název české obce Vrbičany a z toho mně vyplynulo, že se jedná o rajče Vrbičanské nízké. Semena jsem sehnal ve Velké Británii i v USA, ale vyrostlé rostliny nebyly determinantní (keříčkové). Semena Vrbičanského jsem měl slíbené také z České genové banky, ale jen slíbené. Jak se říká, sliby se slibují, blázni se radují. Tak už to u nás v Česku chodí.

           Vladimír

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika