Symbivit



host - 5.149 (?)
24.11.2011 16:51

Je škoda, že jste neměla srovnání, ale stejně si myslím, že každý si tu účinnost musí ověřit sám. Já zatím věřím, že to nějaký efekt může mít a proto jak bude Symbivit na rajčata a papriky znovu v prodeji (nová čerstvá šarže) tak si koupím 750 g balení, žádný velký peníz. Počítám s tím, že to použiji pro srovnávací pokus na keříčková rajčata a normáílně na kozí rohy a pálivé papriky a také na partenokarpick okurky (některou odrůdu s jemnými ostny např, Zuzana).U paprik a rajčat budu aplikovat v době prvního pikýrování, tj.když se děložní lístky dostanou do vodorovné polohy. U okurek chci aplikovat při přímém výsevu okolo sv.Martina. Okurky a paprika bez srovnávací varianty, U rajčat snad již poznám zda to má efekt při druhém přesazování.

           Mr Big

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 5.149 (?), 14.11.2011 13:53, zobrazeno: 31391x

Zajímal by mne váš názor event. vaše zkušenosti se Symbivitem speciálně určeným pro rajčata a papriky. Chtěl bych příští rok udělat nějaké srovnávací pokusy u rajčat a kozích rohů.

           Mr Big

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.11.2011 16:00
Letos jsem použila na rajčata i papriky..Je pravdou.že rostliny byly vitální a celé veg. období zdravé..Určitě použiju i příští rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.149 (?), 14.11.2011 19:34

Děkuji za informaci. Zajímalo by mě, zda jste Symbivit aplikovala již při předpěstování sazenic nebo až při výsadbě. Děkuji.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 15.11.2011 9:38
Až při výsadbě..vysévám do perlitu a přesazuji do kelímků, tak tam by asi toho bylo málo... možná se mýlím..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 24.11.2011 0:12

Letos poprvé jsem též vyzkoušela Symbivit při pěstování plodové zeleniny. Obalovala jsem v něm kořínky semenáčků při rozsazování do kelímků. Přišlo mi, že při tomto způsobu použití bude poměrně malá spotřeba Symbivitu a užitečné plísně se v květináči dobře naváží na kořenový systému zeleniny. Tolik moje úvaha. Úrodu jsem letos měla výbornou, nepřičítám to Symbivitu, ale povětrnostním podmínkám. Kontrolní neošetřené rostliny jsem neměla.   Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.149 (?), 24.11.2011 16:51

Je škoda, že jste neměla srovnání, ale stejně si myslím, že každý si tu účinnost musí ověřit sám. Já zatím věřím, že to nějaký efekt může mít a proto jak bude Symbivit na rajčata a papriky znovu v prodeji (nová čerstvá šarže) tak si koupím 750 g balení, žádný velký peníz. Počítám s tím, že to použiji pro srovnávací pokus na keříčková rajčata a normáílně na kozí rohy a pálivé papriky a také na partenokarpick okurky (některou odrůdu s jemnými ostny např, Zuzana).U paprik a rajčat budu aplikovat v době prvního pikýrování, tj.když se děložní lístky dostanou do vodorovné polohy. U okurek chci aplikovat při přímém výsevu okolo sv.Martina. Okurky a paprika bez srovnávací varianty, U rajčat snad již poznám zda to má efekt při druhém přesazování.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 24.11.2011 22:51

Kdy hodláte vysévat okurky? Martin je 11.11. a přijíždí na bílém koni?  Letos poprvé zkouším permanentní kulturu rajčat. Mám zasazené řízky z Děvočky a zkoumám, zda přežijí do jara.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 25.11.2011 0:00

Chybička se vloudila- na Marka

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 25.11.2011 22:08

Nevím nic o permanentní kultuře rajčat -snad vychází z toho, že rajčata nejsou jednoleté rostliny ale jsou trvalky. Z Vašeho sdělení jsem pochopil, že nechcete dosáhnout nějaké sklizně v zimním období, ale předpokládáte, že řízkovaná rajčata využijete jako sazenice v jarním období. Zajímalo by mě, jaké podmínky pro tento experiment máte (skleník, zimní zahrada, přisvětlování apod). Děkuji.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 25.11.2011 23:16

Jde o pokus a podmínky nemám ideální. Samozřejmě vím, že pro rostliny je listopad a prosinec nejhorší vzhledem k světelným podmínkám. Skleník mám jen nevytápěný, takže ten je te´d nepoužitelný, zbývá byt. Přisvětlení nemám, musel by mi ho někdo vyrobit a pro tento účel pokusu to není nutné. Zatím mám řízky v obýváku na okně v kelímku v substrátu, již koření, ale nerostou, tudíž se zatím nevytahují, tento víkend je hodlám rozsadit do více kelímků a v pondělí je odvezu do místnosti, kde je asi 10-15 C a více denního světla než doma v obýváku. Představuji si přezimování asi do začátku února, a potom bych začla pěstovat sazenice. Asi jako muškáty. Pokud by postup vyšel, dal by se použít k udržení vzácné odrůdy. Dále chci vyzkoušet zasít semínka začátkem ledna a vzešlé rostlinky dále množit do března řízkováním, tím získat více rostlin od některých např. drahých semínek. Je listopad, u nás jinovatka, námraza, venku se nic nedá dělat, tak vymýšlím "pitominy."  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika