sviluška na okurkách



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 37.120 (?) 
21.10.2020 16:40

Jak zabránit aby mi přečkali ve skleníku zimu, vymrznou? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 4.241 (?), 16.12.2020 10:16

Můžete zkusit nechat skleník vymrznout, ale myslím že to přežijí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 16.12.2020 13:20

Hadovky nebyly v minulých letech žádný vážný problém.V posledních letech katastrofa.Letos již bylo napadení sviluškami tak časné, že jsem nesklidil nic.Zakoupil jsem letos sirné knoty a vyčoudil skleník.Zapálil jsem 10 knotů a nechal 2 hodiny působit a poté vyvětral.Prováděl jsem to v půli listopadu.Ve skleníku mám jednu révu, trs pažitky a čtyři sazenice jahod.Jsem zvědav zda to zabere a nepoškodí kultury.Výrobce uvádí dezinfekci brzy z jara ale mám obavy o révu protože se brzy probouzí a začne dýchat.Uvidím jak to dopadne.Ale kdo nezkusí nepozná.Na snímku v pozadí je vidět zaplynění skleníku.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 17.12.2020 16:56

Nepomůže nic. Maximálně jste si poškodil skleník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 17.12.2020 17:14

Taky bych řekl. Jestli je z kovových profilů tak zrezne napadrť. Sířil jsem kdysi sklep a s železem se tam děly strašlivé věci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 18.12.2020 10:10

Tak to jste mě pánové moc nepotěšili.Výskyt svilušek je tak devastující že jsem musel něco udělat.Každý rok vyvážím 1/4 plochy skleníku, nahrazuji kompostem a dezinfikuji dusíkatým vápnem celou plochu.Moc jsem neuvažoval o možném poškození skleníkové konstrukce.Až nyní jsem trochu zagoogloval.Na vysířování jsou různé názory jak na účinnost na přezimující škůdce tak možné poškození železných částí skleníku.Uvidíme jak to dopadne.Skleník mám už 20 let.Konstrukce a spojovací prvky jsou ze žárově pozinkovaných profilů.I přes agresivní prostředí ve skleníku je stále jak nový. Snad to nějak zvládne.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 18.12.2020 21:33

Řekl bych, že to skleník přežije bez závažného poškození. Té kyseliny tam zase nebude až tolik a pokud je ocel pozinkovaná, žádné drama nebude.

Sviluškám to na zdraví také nepřidá. Ale zda se je podaří vyhubit úplně, hmmm, to je otázka. Zcela určitě jich ale dost podstatně ubude.smiley

Dejte na jaře vědět, jak to dopadlo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 19.12.2020 14:18

i když svilušku (skoro) každý zná, v literatuře toho o ní zas tak moc není, tady jsem si vystříhal pojednání, které se mi zdá docela dobré, i když popsanou chemii jsem neověřoval. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika