spirála na rajčata a okurky



vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?)
26.8.2008 10:00

Ještě nějaké foto, tak je možno pěstovat i salátovky, fazole a jiné rosliny rostoucí do výšky.

r 28
r 28
r 10 vedeno pouze po provázku
r 10 vedeno pouze po provázku
r 1 osemeněna koupené rajské
r 1 osemeněna koupené rajské
r 9 vedeno pouze po provázku
r 9 vedeno pouze po provázku
r 2 spon 50 x 50
r 2 spon 50 x 50
r 3
r 3
r 7
r 7
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 32.209 (?), 20.8.2021 11:03

Používám spirály na rajčata od pana Burdy již několik let.Na rovnou část jsem připevnil železnou betonářskou tyč ve tvaru L.možno přivařit nebo na trubičku se zajištěním šroubkem.Drží a neohybají se vyzkoušené.Spirály jak 8mm tak 10mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 132.160 (?), 21.4.2007 13:33

Spirály jsou velmi praktické, ale musíte použít ty silnější, z drátu 8 a 10 mm silného, které se v žádném případě neohýbají. V obchodech seženete většinou jen ty nejslabší a nejlevnější - z prům. 7 mm, což je nedostačující. Na výše uvedené adrese si je můžete objednat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 27.166 (?), 22.4.2007 23:20
První rok mě šly spirály s úrodou také k zemi,  nyní je dávám do řad po 5 , na začátek a konec řady zatluču asi 2 m. trubky s oky, do ok dám 4m střešní lať a k ní stabilizuji vrchní konce spirál izolovaným drátem, vše z vyřazeného použitého materiálu - 0-vé náklady,  postaveno za cca 10 min. 1 řada, bez problémů celou sezonu a  již 7 let., a to jsou sklizně  u nás na jižní Moravě  hodně těžké.  Jaromír
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.6 (?), 4.6.2008 20:20

Dneska jsem volala panu Burdovi, jak zde radíte a stále spirálové tyče k rajčatům vyrábí. Řekl mi, že vyrábí tyče o síle 7, 8 a 10 mm. Absolutně mi nedoporučil ty ze 7 mm s tím, že jsou nestabilní. Doporučil mi 8 a 10 mm. Vzal jsem tedy 10 mm a délku 200 cm. Říkal, že tyče jsou pozinkované a ta destíka mi vydrží desítky let. Váží 1,5 kg a zapichují se 40 cm do země. Cena této tyče je 58,- Kč, ale beru jich 25 ks, tak říkal, že dá slevu. Jedu si pro ně v pátek osobně, tak pak poreferuju, jaké jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.22 (?), 10.6.2008 11:04

Spirály na rajčata používám už tři roky. Zapichuji je do trojúhelníku a na konci jsem je zplacatěl a provrtal, abych je mohl svázat do piramidy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 26.8.2008 9:40

Jak nejlépe pěstovat rajský. Žádné spirály, jednoduché buňky, které používáme 30 let. Tak jako nepoužíváme k vázání provázky, co je zdlouhavé, ale hlinikový drat.

spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
spirála na rajčata a okurky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 26.8.2008 10:00

Ještě nějaké foto, tak je možno pěstovat i salátovky, fazole a jiné rosliny rostoucí do výšky.

r 28
r 28
r 10 vedeno pouze po provázku
r 10 vedeno pouze po provázku
r 1 osemeněna koupené rajské
r 1 osemeněna koupené rajské
r 9 vedeno pouze po provázku
r 9 vedeno pouze po provázku
r 2 spon 50 x 50
r 2 spon 50 x 50
r 3
r 3
r 7
r 7
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.74 (?), 28.8.2008 7:17

No, to teda klobouk dolů, je to supr. Jenom bych se chtěla zeptat, z čeho jsou vyrobeny ty - nevím jak to nazvat - desky s igelitem. Jsou nasazeny na ty zřejmě kovové tyčky, to, čím jsou na těch tyčkách nasazeny,  je co? To bych teda zkusila. Zvládne to udělat i ženská? Sice doma dva chlapy mám, ale zahrádka tak nějak stojí a padá na mně. Roky jsem pěstovala rajčata tyčková a později bojovala s rostlinami, padajícími pod tíhou plodů. Takže na záhonu byla rajčata na spirálách navíc ze všech stran různě podepřená pořádnými dřevěnými tyčkami a podobně. Pro letošek jsem se rozhodla pro keříčková. No, zase nic moc. Vyrostly chobonice. Žádné úhledné keříky, jaké jsem si vysnila. Asi dělám něco blbě... Takže Viki, moc díky za rady!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 29.8.2008 10:26

Pěstuji pouze pár rajčat pro vlastní potřebu, volně na záhoně.Na kůly používám latě nařezané ze starých prken.Do latí mám vyvrtáno několik otvorů o prům.4-5 mm.Do nich strkám staré hřebíky.Jako ůvazky používám pásky pružné tkaniny, např. z tepláků.Úvazek zavážu pod vijan plodů a na kůlu ho zavážu nad prostrčený hřebík.Úvazek tak nesjede dolů.Zdraví Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.190 (?), 9.2.2009 14:06

Výborný nápad, mně vždy sjely rostliny dolů a tím se polámaly. Hřebík zabrání sjetí úvazku a tím i rostliny dolů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika