Sladkaja děvočka - kde sehnat semena?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?)
13.2.2014 21:03

Docela si tam poškodili pověst používáním padělků pesticidů, které pocházejí hlavně z Číny a Indie. To není jen problém Španělska, ale celého světa, včetně ČR. Jde o nižší nebo vyšší obsah účinné látky, záměnu účinné látky, znečištění cizími sloučeninami.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 13.2.2014 14:36

Já bych ještě přidal, potom deset dní ještě leží v Supermarketu než je vy koupíte a nějaký ten den než je sníte. A toto musí ta rajčata vydržet. Pochopitelně i v Almerii se pěstují lepší rajčata, ale ty jsou méně úrodná a nesnáší delší dopravu, náročnější na pěstování. Každý ví, že jen cesta ze zahrady může mít pro některá rajčata a stejně tak i ovoce fatální následky (většinou pro ty chuťově lepší). Prostě ještě se nevyšlechtilo rajče, které by mělo všechny výborné vlastnosti. Možná se ti mladší dočkají, ale pochybuji.

                      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 13.2.2014 15:40

Dobrý den pane Big. Prosím o jakých fatálních následcích to píšete? Co se rajčeti stane, když ho půjdu utrhnout a nechám ho klidně někde den ležet? Vůbec nic. Podle jakých kritérií doma sklízíte ta rajčata? To skutečně počítáte dny od opadu okvětních lístků u každého rajčete až do vybarvení? Pěstoval jsem i 50 rostlin a vždy jsem jen přišel a bafnul to, které bylo vybarvené. A když to začalo vše plodit, tak jsem velké přebytky dal do velké kartónové krabice a dal před dům s visačkou, ať každý zadara ochutná. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 13.2.2014 16:51

Pane Stanislawe,
většinou na diskuzní příspěvky napsané v tomto tónu už neodpovídám. Ale chci jen podotknout, že jsem psal o dopravě a svých zkušenostech s některými odrůdami rajčat která pěstuji. Nevím jaká rajčata pěstujete a nevím také kam je dopravujete. Nevím také jaké máte informace o rajčatech která pěstuji já. Ze všeho nejvíce mne udivuje ta pasáž o okvětních lístcích, nerozumím co jste tím chtěl říct. To je vše. Přeji pěkný den.
           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 13.2.2014 15:47
Na jihu Španělska v provincii Almería se v současné době rozprostírají fóliovníky na ploše 349,6 km2. Plocha fóliovníků je tak velká, že jen odraz světla od jejího povrchu podle některých klimatologů negativně ovlivňuje podnebí v regionu. Pěstují se v nich především tropické plody, zpravidla takové, které se nikdy dříve ve Španělsku nepěstovaly. Pracují v nich imigranti ze severní Afriky. Mnozí z nich touží vrátit se zpět, ale na farmách si na zpáteční cestu nevydělají. Ve fóliovnících se ve velkém používají hnojiva, pesticidy, herbicidy a insekticidy. Často v takové míře, že poškozují zdraví samotných pěstitelů. Tropické plody z této oblasti zásobují vánoční trhy po celé Evropě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 13.2.2014 21:03

Docela si tam poškodili pověst používáním padělků pesticidů, které pocházejí hlavně z Číny a Indie. To není jen problém Španělska, ale celého světa, včetně ČR. Jde o nižší nebo vyšší obsah účinné látky, záměnu účinné látky, znečištění cizími sloučeninami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 13.2.2014 23:13

Španělé a Portugalci ale takové ovoce a zeleninu nežerou.Znají to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.226 (?), 12.1.2020 21:13

Zdravím,

jaký máte zdroj na semínka odrůdy Sladkaja děvočka? Dají se koupin na netu?

dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.2 (?), 19.2.2014 15:12

Dobrý den ať dělám co dělám, tak devočku nemohu v jejich nabídce najít. Ale to už bylo i v diskuzích řečeno, že ji nemají (zatím?). Já jsem si už objednal někdy okolo vánoc a semena už mám dávno doma. Místo děvočky jsem objednal Nastju slastnoju. Bohužel ani ta mi ještě s asi dvěma odrůdama nepřišla i když ji měli v nabídce. Dál jsem se po tom nepídil. Poštovné bylo za devět položek 5.83 eura. Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.194 (?), 19.2.2014 16:26

tento týden v nabídce byla.Mám objednánou a asi 12 dalších tak jsem zvědavá, hlavně se těším na Japanese Trifele Black no nechám se překvapit dám vědět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.228 (?), 19.2.2014 22:08

Stále je v nabídce, ve skupině středně rostlá rajčata. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika