Sklizeň rajčat 2013



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
18.8.2013 18:10

Podobně jsem dopadl s odrůdou Sapporo. Myslím že už tady p.Mičurinec psal, že mu také u této odrůdy vyrostla jiná rajčata než hlásá sáček.

Sapporo
Sapporo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
               
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 6.8.2013 17:23

tak to si nedokážu představit, vyškubat rostliny ze zrajícími rajčaty!!crying,u nás sníme vše... a nadšeně prohlížím každé zrající rajče, není divu po tom všelijakém začátku léta.Kterépak sou ty nešťastné odrůdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 26.122 (?), 6.8.2013 17:44

Zrovna tu přemýšlím, jesti to také nemám udělat jako p.Mirek. Já bych to ale udělal proto, že už tu byla třetí bouřka v řadě a z rajčat toho moc nezbývá. Ještě, že mám rajčata i ve skleníku. Skla skleníku zatím odolávají náporům počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.8.2013 17:59

p. vimon - Tak to máte blbý, nám se naštěstí bouře zatím vyhýbají. V neděli se to přehnalo, nejdříve vichr a potom blesky, trochu zapršelo a od té doby je to ještě "horší" než když bylo sucho a venku pětatřicítky. Teď je na teploměru sice méně ale dusno jako prase, tohle nevěští nic dobrého a já doufám že se předpověď na víkend nevyplní a bude nadále teplo (hlavně v noci) a sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.8.2013 17:52

Dnes to odnese odrůda Knopka. Dle popisu to má být ranná, velmi dekorativní odrůda, ideální pro pěstování v květináčích. Determinantního růstu, 50-60 cm vysoká,  plody tvaru švestky jasně červené barvy,  velmi sladká a aromatická, perfektní chuť. Hmotnost 30-35 g je ideální pro domácí kuchyni, zdobení salátů, pro děti a do dietní stravy. Na záhoně mi vyrostly větší keříčky které ovšem nemají tvar švestky ale klasický kulatý cherry. Abych pravdu řekl tak jsem plod této odrůdy ještě neochutnal, sušit se to taky nehodí.

Knopka
Knopka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.8.2013 22:06

A takhle vypadala Knopka před likvidací.


R.I.P.
R.I.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 6.8.2013 23:45

Ja by som ju dal do kečupu, pripadne plody niekomu daroval. Alebo miesto po nej planujete nejako vyuzit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.8.2013 6:23

Ochutnal jsem včera jeden plod, ale je to navíc rajče bez chuti, takové nijaké vodnaté, po dozrání nechutně v pevné slupce změkne, zralé plody jsem samozřejmě obral a rozdám je. Tento můj postup se může zdát "krutý",  zvláště někomu kdo přišel díky počasí o úrodu, ale vzhledem tomu že násada ostatních rajčat je obrovská, považuji za zbytečné o nevhodnou odrůdu nadále pečovat. Tahle mne vysloveně zklamala, naopak jsou ale i jiné, které mne mile překvapily, Fytoustojčivyj vypadá zatím skvěle. Další kandidát na likvidaci bude strakatá odrůda která měla být dle přebalu Sosulka Krasnaja. Mám čtyři rostliny a nejspíše se do balení zatoulalo semínko z jiné odrůdy.

Sosulka Krasnaja
Sosulka Krasnaja
Sosulka Krasnaja
Sosulka Krasnaja
Sosulka Krasnaja ???
Sosulka Krasnaja ???
Lel - výborná odrůda na sušení.
Lel - výborná odrůda na sušení.
Keříčkové odrůdy dosahují běžně metrové výšky.
Keříčkové odrůdy dosahují běžně metrové výšky.

Začaly zrát i tyčkové odrůdy s plody typu San Marzano.
Začaly zrát i tyčkové odrůdy s plody typu San Marzano.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 7.8.2013 19:19

tak těch strakáčků je mi teprv líto, že je vyhodíte, mám strakaté odrůdy ráda, už pro ten pohled.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.8.2013 16:18

Tak jsem dnes vyklátil to strakaté aniž bych ho ochutnal - plody vypadaly velmi odpudivě už na první pohled (viz snímek). Na dalším snímku je opět vidět výběr odrůdy podle přebalu a TO co z toho vyrostlo.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 18.8.2013 18:10

Podobně jsem dopadl s odrůdou Sapporo. Myslím že už tady p.Mičurinec psal, že mu také u této odrůdy vyrostla jiná rajčata než hlásá sáček.

Sapporo
Sapporo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika