Sklizeň rajčat 2013



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?)
6.8.2013 9:57
V neděli jsem sklidil první várku rajčat do sušičky, bylo jich na 4 plata ale je to spíše zatím na snězení než nakládání do oleje. Nakupuji semena podle snímků na přebalu a podle popisu. Mnohé odrůdy však vypadají jinak než na snímku což je velké zklamání. Zklamání je takového rázu že jsem se rozhodl vyškubat takové keříčky a vyhodit, přestože jsou rajčata obsypána zrajícími plody, prostě pro takové odrůdy nemám využití. Letos začnu selekci již za "zelena".
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 4.8.2013 1:39

Vypadá to takto:



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pefito - (47) - 49.206 (?), 1.8.2013 20:37

u mňa tento rok zatial v chuti vedu Rusian purple plum, Sungold, Anna rusian. Najslabšie Taiko, Ciliegino di Pachino.

Datterino, Bejbino, Black Krim, Tula, Oxheart, Bycie srdce su Ok

Ostatné sa zatial rozbiehajú.

Uroda je velka, kvalita plodov vyborna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 1.8.2013 21:03

tak mě nejvíc chutná jako vždy Start /asi pro nekoho nuda, ale prostě je to tak/, a Tiger Tom, velmi podobné chutí.Dobré je i Yellow Banana, mini rajčátka Golden Currant, dnes sem slupla první rajčátko Tumbling Tom Yelow, taky chutné, kyselkavé,pikantní.Idyl a Stupické mi přijdou trochu mdlejší, ale taky se dají, nemohu říct, že by mi vyloženě nechutnaly.Zaplaťbůh za to, po tom všem co letos bylo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 2.8.2013 9:01

Letos jsem trochu obnovil svůj sortiment cherry rajčat, ale musím říct, že y-tý přesev Nectaru, který si držím už alespoň 10 let není vůbec špatný a zařadil bych ho mezi chuťově i výnosově nejlepší
Chocolate Cherry - plody trošku větší než cherry, tmavé chuťově velmi dobré, podle mého názoru je identické s odrůdou, kterou jsem obdržel pod názvem Purple Cherry
Suncherry Premium F1 - výborná chuť, plody nepraskají, velká úrodnost
Sun Gold F1 - chuť velmi dobrá,. ale čekal jsem lepší
Sun Gold F2 - velmi štěpí, od červených po žluté,  od nepraskajících k praskajícím
Sun Sugar F2 - štěpí oranžové a červená rajčata, velikosti cherry i trošku větší.
Isis Candy - propadák, velmi málo plodí, chuť dobrá
Sweet Aperitif - podle mého názoru zatím nejchutnější cherry rajče, má velké hrozny drobnějších plodů, ale jen pomalu dozrává. Má výhodu také v tom, že se dá bez problému přeset, není to hybrid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 2.8.2013 11:04
Sungold F1 mám i já poprvé a je chuťově výborné, pokud se však nechá vyzrát, tak po utržení a následném umytí před konzumací umí praskat. Mám ho ve skleníku a venku v květináči kde má pravidelnou závlahu, tady neprasklo ještě ani jedno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.8.2013 22:16

lonske odrudy, ktere byly vybrany jako nejlepsi (cherry a koktejlová) se letos nenechala zahanbit a vypadaji perfektne, opet byly ranejsi nez stand.sorty tyckovych cervenych, chut perfekt a plodnost tez, takze mini odrudy jiz asi zkouset nebudu, vítězové:(Nastja Sl., Kiš Miš Oranževyj)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.8.2013 17:34

Teplo, slunce, voda a rajčata, stačí se natáhnout a zobat.


Vlevo Děvočka, vpravo Berry, uprostřed Pannonia.
Vlevo Děvočka, vpravo Berry, uprostřed Pannonia.
Barevné zátiší .........
Barevné zátiší .........
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3242) - 5.149 (?), 4.8.2013 19:24

Mirku máte pěkná zátiší. Bohužel pro mne Sladkaja děvočka a Datterino asi největší zklamání- plody malé a takové suché, Asi je to tím, že málo zalévám, ale já opravdu nemám dostatek vody (zalévám jednou za dva dny 1 litr vody na rostlinu). Asi příští rok zůstanu u odrůd, kterým se v mých podmínkách a při mém způsobu zalévání daří. Dnes jsem utrhl nějaká Black cherry, asi ochutnám až večer (první které jsem utrhl a snědl na zahradě bylo poněkud divné).

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?), 4.8.2013 21:50

Tak já jsem dnes poprvé utrhnul asi deset Stupických polních. Bejbino, San Marzano 2 /to tuplem/ a Tornádo zatím nic, možná do týdne. Ale jsou nádherná. Možná, že mají moc dusíku. Když se umoudřilo na jaře počasí, tak jsem je nepatrně nastartoval ledkem vápenatým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 6.8.2013 9:57
V neděli jsem sklidil první várku rajčat do sušičky, bylo jich na 4 plata ale je to spíše zatím na snězení než nakládání do oleje. Nakupuji semena podle snímků na přebalu a podle popisu. Mnohé odrůdy však vypadají jinak než na snímku což je velké zklamání. Zklamání je takového rázu že jsem se rozhodl vyškubat takové keříčky a vyhodit, přestože jsou rajčata obsypána zrajícími plody, prostě pro takové odrůdy nemám využití. Letos začnu selekci již za "zelena".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika