Sklizeň rajčat 2013



andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?)
28.7.2013 9:34

Pridávam fotky svojej úrody...

Bifteková odroda, ktorú som si skúšobne zasadil len jednu rastlinu ma príjemne prekvapila nízkym vzrastom a vysokým výnosom, plody majú málo šťavy, sú pomerne chutné, stredne skoré. Rastlina má výšku necelý meter, tak na budúci rok skúsim pestovanie aj za oknom v izbe, kde sa vysokým odrodám nedarí kvôli nedostatnku slnka.

Čierne sú lepšie, než prvé plody, nakoľko je dobré počasie, budúci rok budem pestovať asi dve rastliny.

Idyll, ktorá sa u mňa ukázala ako ultraskorá odroda, ma síce chuťou nezaujala, ale má vysoký výnos a v júni je to jediná zrelá jedlá odroda a na začiatku júla kvantitatívne dopĺňa pomalšie a len v niekoľkých kusoch dozrievajúce chutnejšie odrody, budúci rok budem pestovať asi 2 rastliny.

Ildi dozrel prvý plod, porovnal som ju s neznámou na streche pestovanou odrodou, ktorá vyzerá plodom identicky, rastliny na streche však tvoria asi 20 plodov na vijan, zatiaľ čo Ildi aj 100 - chuťovo identické, budúci rok budem pestovať už iba Ildi.

Mini San Mazzo, ktoré na skúšku pestujem len jednu rastlinu ma prekvapilo mimoriadne sladkou a výbornou chuťou, takže som ju ihneď presadil z 5 litrového do 20 litrového kýbla a budúci rok budem pestovať asi 5 rastlín.

22.7.2013 - 4 malé biftekové, 2 neznáme
22.7.2013 - 4 malé biftekové, 2 neznáme
23.07.2013 2 veľké čierne + zopár neznámych
23.07.2013 2 veľké čierne + zopár neznámych
25.7.2013 - vľavo chuťovky zo strechy, vpravo Idyll
25.7.2013 - vľavo chuťovky zo strechy, vpravo Idyll
27.7.2013 - čierne, biftekové a zopár neznámych
27.7.2013 - čierne, biftekové a zopár neznámych
28.7.2013 - 5 x bifteková, 8 x neznáma, 18 x Mini San Mazzo, 1 x ildi
28.7.2013 - 5 x bifteková, 8 x neznáma, 18 x Mini San Mazzo, 1 x ildi
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.7.2013 9:11

Strakaté odrůdy vypadají nádherně a velmi atraktivně, já osobně jsem v nich bohužel nenašel zalíbení co se chuti, využití a vlastností týče.

Mini Kumato
Mini Kumato
Mini San Marzano
Mini San Marzano
Rosada
Rosada
Datterino je hodně, hodně podobné Mini San Marzanu
Datterino je hodně, hodně podobné Mini San Marzanu
Golden Santa
Golden Santa
Nasťa Slasťona
Nasťa Slasťona
Finik Oranževyj
Finik Oranževyj
Finik Želtyj
Finik Želtyj
Finik Krasnyj
Finik Krasnyj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 27.7.2013 12:05

My sklízíme ze skleníku Pollicino (první plodilo), Finik or. (plodí opravdu hodně). Tomatoberry bude konečně první k ochutnání, i Goldkrone které udělalo rekordní vijan o 40plodech a stále není konec, stále nakvétá laugh. Na Sl. Děvočku stále čekám, ještě ani náznak po červenání sad. Venku v kbelících sklízíme Bejbino, Cherollu, Venus a Vilmu.  Bohužel jsem si všimla pozdě že velkoplodé v kbelících trpí nedostatkem vápníku, nejvíce to postihlo Kosmonauta Volkova... nevím jestli ho letos vůbec ochutnáme.  K ochutnání bude i první Japonsky Trjufel Krasny.  A Sl. Děvočka která je venku bude zralá dříve než skleníková... zajímavécheeky.

Pollicino
Pollicino
Finik or.
Finik or.
Finik or.
Finik or.
Tomatoberry
Tomatoberry
Goldkrone (asi)
Goldkrone (asi)
Japonsky Trjufel Krasny
Japonsky Trjufel Krasny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.15 (?), 27.7.2013 13:13

uz pred mesiacom som mal lepsie papriky vonku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3242) - 5.149 (?), 27.7.2013 19:53

Já rajčata, která nejsou červená moc nemusím. Ale Finik oranževyj mně chutná a dokonce chutná i manželce, která rajčata skoro vůbec nejí. V pondělí si asi udělám degustaci cherry rajčat (mám Philovu, Tomatoberry, Finik oranževyj, Datterino a k tomu Gardener´s delight a Bejbino), Sladkuju děvočku stejně jako Ildy, Black cherry a Sweetie zatím nemám. Pokud jde o Volkova a nedostatek vápníku nemusí to být tak kritické, většinou po odstranění poškozených plodů by nové plody nemusely být tak poškozené. Já do substrátu pro kbelíky míchám dřevěný popel.

                Mr Big 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 27.7.2013 21:49

Hned druhý den jsem koupila Wuxal Kalcium a postříkala je... nikdy jsem se s tím nesetkala, až letos u velkoplodých v kbelících. Jinak popela by teoreticky mělo být dost z kompostu, topíme v krbovkách dřevem a všechen popel jde na kompost a ten jsem přidávala do kbelíků frown.

Budu pravidelně stříkat...250ml mám na hooodně dlouho laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 28.7.2013 9:34

Pridávam fotky svojej úrody...

Bifteková odroda, ktorú som si skúšobne zasadil len jednu rastlinu ma príjemne prekvapila nízkym vzrastom a vysokým výnosom, plody majú málo šťavy, sú pomerne chutné, stredne skoré. Rastlina má výšku necelý meter, tak na budúci rok skúsim pestovanie aj za oknom v izbe, kde sa vysokým odrodám nedarí kvôli nedostatnku slnka.

Čierne sú lepšie, než prvé plody, nakoľko je dobré počasie, budúci rok budem pestovať asi dve rastliny.

Idyll, ktorá sa u mňa ukázala ako ultraskorá odroda, ma síce chuťou nezaujala, ale má vysoký výnos a v júni je to jediná zrelá jedlá odroda a na začiatku júla kvantitatívne dopĺňa pomalšie a len v niekoľkých kusoch dozrievajúce chutnejšie odrody, budúci rok budem pestovať asi 2 rastliny.

Ildi dozrel prvý plod, porovnal som ju s neznámou na streche pestovanou odrodou, ktorá vyzerá plodom identicky, rastliny na streche však tvoria asi 20 plodov na vijan, zatiaľ čo Ildi aj 100 - chuťovo identické, budúci rok budem pestovať už iba Ildi.

Mini San Mazzo, ktoré na skúšku pestujem len jednu rastlinu ma prekvapilo mimoriadne sladkou a výbornou chuťou, takže som ju ihneď presadil z 5 litrového do 20 litrového kýbla a budúci rok budem pestovať asi 5 rastlín.

22.7.2013 - 4 malé biftekové, 2 neznáme
22.7.2013 - 4 malé biftekové, 2 neznáme
23.07.2013 2 veľké čierne + zopár neznámych
23.07.2013 2 veľké čierne + zopár neznámych
25.7.2013 - vľavo chuťovky zo strechy, vpravo Idyll
25.7.2013 - vľavo chuťovky zo strechy, vpravo Idyll
27.7.2013 - čierne, biftekové a zopár neznámych
27.7.2013 - čierne, biftekové a zopár neznámych
28.7.2013 - 5 x bifteková, 8 x neznáma, 18 x Mini San Mazzo, 1 x ildi
28.7.2013 - 5 x bifteková, 8 x neznáma, 18 x Mini San Mazzo, 1 x ildi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3242) - 5.149 (?), 31.7.2013 17:15

Tak jsem v pondělí degustoval cherry rajčátka: Tomatoberry, Finik oranževyj a Philovitu. Jedl jsem a jedl až jsem je všechny snědl a stejně jsem nepoznal, které je nejlepší. Chutnala mně všechna. Zajedl jsem to chlebem s máslem a Startem, který je pro mne stále top (milovníci cherry mně to jistě odpustí) wink

           Mr Big

degustace
degustace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 31.7.2013 18:49
Vzorově nachystaná degustace, blahopřeji, já to naházel jen do misky!!!Tomatoberry nechte na keři co nejdéle, pak se jeho chuť zdůrazní. Cherry odrůdy zrají již v plném proudu a konečně startují i další odrůdy, i odrůdy na zpracování, ty jsou ale chuťově o ničem. Odrůda 100 Pudov mne zaujala svým tvarem, nejsem zastáncem krabatých plodů ale líbilo se mi. Tento plod však nebyl snímku na přebalu moc podobný, další už ano.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 31.7.2013 20:19

tak já sem konečně taky ochutnala pár rajčat, Stupické,Start, Idyl,Golden Currant/ten v kýblech zraje nejlépe/,jeden kousek Yellow Banana a Perun.Vše mi chutnalo, ovšem Start je pro mne nepřekonatelný... ale fakt byla dobrá všechna.Brzy už ochutnám Tiger Tom a Albertovské, tyto rajčata mají velkou plodnost ve foliovém krytu i venku, vypadá že se u nás budou dařit.Foliák je plný Býčích srdcí/ měšců /,zatím vše zelené, snad se jich dočkám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 6.36 (?), 31.7.2013 21:37

tak v nedeľu mi dokvasili kurince zmiešané v pomere pol kýbla +polkýbla vody a dnes som polieval rajčiny, papriku a vinič.Vážení ľudkovia, taký smradangry,do skleníka som sa stým neodvážil ani vkročiť.To mi ešte žena povedala, aby som polial kvety, čo máme po celej parapete v altánku.Ale napodiv táto,,vôňa už sa stratila. So zvedavý na zajtrajšok, deď vyjde slnko.Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika