Sklizeň rajčat 2013



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?)
22.7.2013 21:13

Hlasi nam pekne pocasie ktore by nemalo priat plesni, ale naopak malo by priat krasnemu vyfarbovaniu nasich slečien. Tesim sa na dalsie pekne fotky, a ked budem mat viac casu tak uz pofotim aj ja nieco.

Inak na vychode slovenska uz tento rok vela ludi prislo o svoju urodu pre krupy, mam obavy o svoju urodu a preto davam do plena otazku ako tomu predijst? Niekde na youtube som videl drobneho pestovatelo ako mal nad rajcinami hustu plastovu siet ktora sa dala kedykolvek zvynut (uplne jednuduchy princip), len ako to vyriesit ked pestovatel nie je doma a pride necakana burka? Keby bola rozvinuta vzdy, tak by to asi malo vplyv na dozrievanie a rast...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Kristyna Hradilova - (21) - 34.196 (?), 16.7.2013 12:32

Jen zavistive koukam na vsechny ty fotky s obsypanyma kerikama. Moje chudinky ani moc neplodi a ani nemaji tu spravnou vysku a sirku. Zustaly zakrsle a jestli bude na kazdem keriku 5 malych kulicek, jeste budu rada. Prevysle, co mam na balkone jsou na tom lip, ale taky nic moc :-(Myslite, ze to jeste muzou dohnat?. Vcera jsem pohnojila kurincema a cekam uz tyden, ze spadne aspon par kapek, jak nam slibovali... asi budu muset poradne pozalevat. Letos to opravdu neni moc ruzove angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.7.2013 19:07

Indigo Rose začíná měknout a z černé přechází do hnědé barvy, po rozkrojení už není zelené ale dočervena, myslím že však stále není správně zralé. Podle obrázků na netu by mělo být uvnitř červené, každopádně zraje neskutečně dlouho, chuťově je hodně štiplavé.




Mezi ostatními je to spíše zajímavá rarita, zda ji budu pěstovat i nadále je otázka.
Mezi ostatními je to spíše zajímavá rarita, zda ji budu pěstovat i nadále je otázka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.7.2013 17:32

Utrhl jsem Indigo Rose ze spodního vijanu a tam je již zralé (to trvalo), uvnitř červené, štiplavost zmizela a je z něj jen takové fádní rajče s nevýraznou chutí. Mezitím dozrávají další soudečky...


Rosada
Rosada
Cherry Roma
Cherry Roma
Mini Kumato
Mini Kumato
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 22.7.2013 21:13

Hlasi nam pekne pocasie ktore by nemalo priat plesni, ale naopak malo by priat krasnemu vyfarbovaniu nasich slečien. Tesim sa na dalsie pekne fotky, a ked budem mat viac casu tak uz pofotim aj ja nieco.

Inak na vychode slovenska uz tento rok vela ludi prislo o svoju urodu pre krupy, mam obavy o svoju urodu a preto davam do plena otazku ako tomu predijst? Niekde na youtube som videl drobneho pestovatelo ako mal nad rajcinami hustu plastovu siet ktora sa dala kedykolvek zvynut (uplne jednuduchy princip), len ako to vyriesit ked pestovatel nie je doma a pride necakana burka? Keby bola rozvinuta vzdy, tak by to asi malo vplyv na dozrievanie a rast...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 18.8.2013 15:34

Také mi už nějaké to Indigo Rose dozrálo, u prvních jsem měl potíž s určením zralosti, ale teď už se mi docela daří. Jen ta chuť je taková nijaká až žádná. Na druhou stranu je to nejobdivovanější rostlina všemi návštěvníky, co přicházejí na exkurze. 

Mirku už Vám dozrála ta modrá odrůda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.8.2013 16:04

Modrá odrůda - patrně máte na mysli Amazing Bosque Blue Tomato. Tak tahle odrůda je nějaká divná, když je plod zelený tak má tmavší vršek a vypadá že by mohl být tmavý, pak najednou celý zčervená. Teď je otázka zda bude už červený nebo ještě ztmavne. Mám jen jednu rostlinu a sadil jsem ji dosti pozdě, shodou okolností jsem ji dnes nafotil.

Amazing Bosque Blue Tomato
Amazing Bosque Blue Tomato
Amazing Bosque Blue Tomato
Amazing Bosque Blue Tomato
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.33 (?), 28.7.2013 12:21

Právě jsem utíkal narychlo připevnit plážový slunečník před rajčata...34 ve stínu a na slunci, kde je mám by mohla být jejich poslední hodina...:-((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.33 (?), 28.7.2013 12:43

rychlovka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.33 (?), 28.7.2013 12:44

To už je lepší:-))


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 28.7.2013 13:19

Nemáte strach že se Vám tam udusí? Já bych je nechal klidně tak jak byly, ve skleníku dostávají větší záhul a vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika