Sklizeň 2017



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
28.7.2017 18:45

Včera jsem zaregistroval první zralé žluté rajče z výsevu 2.5.2017. Asi je to můj rekord. Taky kalabasy mám zralé o něco dříve než jsem byl zvyklý.

Kalabasa
Kalabasa
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 14.7.2017 15:40

Na mé zahradě dozrála jako první z masitých rajčat Black from Tula, v těsném závěsu Cherokee Purple a následovalo Býčí Srdce Oranžové.

Black from Tula
Black from Tula
Cherokee Purple
Cherokee Purple
Býčí Srdce Oranžové
Býčí Srdce Oranžové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.7.2017 10:38

Moje dnešní sklizeň rajčat. Cukety sklidím až večer.

Tornado
Tornado
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 20.7.2017 5:52

Trvale vysoké denní teploty nad 30 °C a enormní sucho zapříčinily, že rajčata dozrávají cca o 14 dní dříve. Velmi rané Stupické dozrálo skoro zároveň s raným Startem F1 a o nic později nedozrává ani Tonádo F1. Také různá bifteková rajčata už zrají i když obvyklý termín jejich zrání je u mne začátkem srpna

           Vladimír

Bifteková rajčata
Bifteková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 20.7.2017 11:48

Tak rajčata nedozrávají jen dříve, ale hlavně protože tady od 30.06. skoro denně něco spadne tak masáci praskají. Takže výroba kečupu už se rozběhla. Ještě k těm zeleným rajčatům - na trzích v jižní Evropě jsou jich všude hromady. Co z nich vlastně dělají?

Burrakas Favorit a Berner Rose
Burrakas Favorit a Berner Rose
Odrůda
Odrůda "Baku" na kečup
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 20.7.2017 13:59

U nás už hodně dlouho nespadlo nic a je horko jako v pekle, každý den přes 30°C a dnes jako bonus 35°C. Nic nepraská, ale všechno vypadá i přes zálivku chcíple. Moje dnešní "Black" sklizeň.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.7.2017 15:40

Já mám asi ještě tepleji. Taky jsem nikdy neměl takovou úrodu (asi 20 kg rajčat z 20 tornád za týden). Některá plně vyzrálá rajčata skutečně horkem i deštěm praskají. U sousedů jsem viděl zakryté vijany novinovým papírem z jižní strany. Já je raději podobně jako Vladimír malinko podtrhnu a nechám dva dny uležet na světle při pokojové teplotě. Žlutá nebo zelená část u stopky vymizí. Papriky jsou bohužel stále zelené, i když chutné. Zelené plody mám stále ještě na "žlutých" rajčatech, která jsem však vysil až 2.5. Myslel jsem, že tak stará semínka stejně nevyklíčí.

Tornado F1
Tornado F1
Paprika + Denár na srovnání velikosti a barvy
Paprika + Denár na srovnání velikosti a barvy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 25.7.2017 19:02

Tak jsem pro zpestření mého obvyklého minisortimentu paprik zakoupila dvě sazenice paprik a jako vždy jsem zapomněla jméno. Doteď jsem z těch dvou rostlinek sklidila devět ks. Papriky jsou mohutné, nažloutle smetanové, kolem 15 cm dlouhé, stěna asi 5 mm, šťavnaté, dobré. A jsou takové dost „žebrované“. Nedokážete odhadnout, jak se asi může jmenovat?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 27.7.2017 12:44

Včerra jsem mimo rajčat normální velikosti a cherry sklidil několik větších rajčat. Donesl jsem si je na focení (mimo Kumato)  pro Tatiana´s TOMATObase domů.Jen čekám až se trochu vyjasní obloha.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 28.7.2017 14:43

Nějak se ta fotka nenahrála. Tak se pokusím znovu.

           Vladimír

Sklizeň rajčat
Sklizeň rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.7.2017 18:45

Včera jsem zaregistroval první zralé žluté rajče z výsevu 2.5.2017. Asi je to můj rekord. Taky kalabasy mám zralé o něco dříve než jsem byl zvyklý.

Kalabasa
Kalabasa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika