Sadíte už ven rajčata a papriky?



host - 141.24 (?)
29.4.2011 21:46

Na předpovědi počasí pro mou zemědělskou činnost mi nejvíce vyhovuje opocasi.com, je tam na jedné stránce všechno, německé modely na 9 dní, modely teplot, srážek, Aladin, norské modely, skouknu vše a potom si to v hlavě přeberu. Možná to někomu přijde složité a málo polopatické, sama tuto stránku sleduji již několik let a nemohu si vynachválit.   Jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.4.2011 20:27
... a kde jste to četli o mrazících?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.24 (?), 29.4.2011 20:48
taky by mně to zajímalo.. pane Mirku, jaký je optimální kbelík na rajčata?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.150 (?), 29.4.2011 21:13

Na webovém portálu Českého hydrometeorologického ústavu píšou o četných přízemních mrazících (úterý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.4.2011 21:53

... tady naštěstí píšou něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.4.2011 21:15
Já používám květináče nebo kbelíky cca 8-10 litrů + podmisky. Když je léto a horko tak ráno proliju květináč vodou až je podmiska plná, odpoledne po návratu z práce další zálivka. Čím je rostlina větší tím rychleji je voda pryč, zhruba každý víkend dostane zálivku kristalonem, bez hnojiva to v nádobě nejde. Chtěl jsem o víkendu zasadit nějaká rajčata ven na zahradu, ale díky tomu že teď každý den prší, je zem jedno bláto. Alespoň nasadím něco z rajčat do květináčů, papriky mám zatím ve skleníku a pár kousků pálivých venku v květináčích.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 29.4.2011 21:31
Děkuji za informaci, Kristalonem přihnojuji každý týden, takže v tom budu po přesazení pokračovat.(to už samozřejmě květ a plod) Ještě mně zajímá, jak chráníte rostliny před deštěm..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.24 (?), 29.4.2011 21:46

Na předpovědi počasí pro mou zemědělskou činnost mi nejvíce vyhovuje opocasi.com, je tam na jedné stránce všechno, německé modely na 9 dní, modely teplot, srážek, Aladin, norské modely, skouknu vše a potom si to v hlavě přeberu. Možná to někomu přijde složité a málo polopatické, sama tuto stránku sleduji již několik let a nemohu si vynachválit.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.130 (?), 29.4.2011 23:58

O mrazících jsem se dočetla dnes také, sice na grafech je to tak dva stupně nad nulou, ale kdyžtak přes ta zasazená dám na noc netkanku nebo noviny. A v nejhorším případě jsem si ta menší nechala doma jako rezervu.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 1.5.2011 9:55

Já jsem sázel rajčata 27.4., když vylétli první hrušňáci. Tam, kde už létají tito obrovití teplomilní martináči, tam už mrznout nebude. Letos je to o týden dříve než obvykle (týká se jen nížin, jižně od Brna).

Martináč hrušňový
Martináč hrušňový
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 1.5.2011 15:31

Praha - Začátek května přinese ochlazení, do hor sněžení a po ránu mráz.

Předpověď na příští týden říká, že od úterý je třeba na horách počítat s tím, že déšť bude padat spolu se sněhem a někdy mohou být srážky jenom sněhové.

Nejnižší ranní teploty budou ve středu a ve čtvrtek místy klesat pod bod mrazu, v horských oblastech očekáváme až -5 °C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika