Příspěvky uživatele - 141.24

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nejchutnější rajčata, 23.7.2011
V naší rodině trochu zklamal Černý maur, rajče je sice celkem chutné, ale po rozkrojení je zbarveno do zelenohněda. Syn řekl, že v něm ta barva nevzbuzuje důvěru a otec mi dokonce řekl, že je shnilé, že ho nechce. Nejvíce jdou na odbyt Děvočka,... celý příspěvek >
Neznámá choroba rajčat?, 22.7.2011
Nevím, co to je, ale plíseň bramborová to určitě není. J.
Okurky, 20.7.2011
Vadnou Vám okurky roubované či neroubované? Roubované okurky mají díky kořenům dýně tak dobrý přísun vody do rostliny, že ani v horku téměř nevadnou. Sklízím plody do října, kdy přijdou mrazíky. Stačí i urůstat plísni. Letos mám problém s vadnutím... celý příspěvek >
Hnědý spodek rajčete, 7.7.2011
Též si myslím, že jde o nedostatek přijatelného vápníku v půdě, někdy to způsobí přehnojení např. hnojem.
Salátové okurky roubované či seté?, 5.7.2011
Otazka pro Mirka. Mohl byste poradit nějakou zajímavou ruskou odrůdu okurek hadovek pro roubování na příští sezonu. Prioritou je délka plodu a chuť. Odrůda by též mohla být vitální, ale to bych již chtěla moc. V přírodě i v životě je vždy něco za... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 5.7.2011
Dneska jsem byla ve skleníku a na keříku Sladké děvočky začíná červenat první rajče, chuť nemohu ještě hodnotit, ale přijde mi velmi úrodná, je na ni množství rajčátek. Celková výška keříku, který jsem musela trochu prořezat, je asi 1,7 m. Vedle mám... celý příspěvek >
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným, 2.7.2011
U nás (jihovýchod Vysočiny) začala sezona suchem, potom bylo mokro, obávala jsem se, že vše shnije, nyní je již opět sucho a čekám na déšť. Sklízím okurky nakladačky z venku, což je dříve než v jiných letech, pěkná jsou rajčata, Černý maur ve... celý příspěvek >
Plíseň ve skleníku, 27.6.2011
Plíseń z Ferramolu se Vám určitě nerozšíří na rajčata či papriky, jde o zcela jiný organismus. Na rajčata se může rozšířit jen plíseń z rajčat či brambor. Granule plíseń postupně rozloží a ty pohnojí půdu ve skleníku, nic bych nesbírala.   J.
Česnek z pacibulek, 26.6.2011
To je normální, pacibulky z paličáku většinou v prvním roce po zasazení nemají stvol s pacibulkami a mívají jedinou nedělenou cibuli. Sklízí se, když polehne nať.   J.
Česnek z pacibulek, 25.6.2011
Česnek nepaličák a tím je většinou i ten pěstovaný z pacibulek se sklízí, když položí na´t, nečeká se na plné zaschnutí. Může to být u různých odrůd a v rozdílných polohách různé.   J.
Plisen rajcat?, 21.6.2011
Která z těch zahrad byla první při stříkání Kuprikolem? Pokud by to byla ta postižená, mohlo by to ulpět v tryskách a hadicích a vyplavovat se postupně. Jde jen o moji úvahu, též nemám vysvětlení pro rozdílné poškození. V mých jahodách bylo poškozeno... celý příspěvek >
Kroucení listů u rajčat a paprik, 21.6.2011
Tehdy mi radili hodně zalévat, aby se rezidua vyplavila. U nás byla kontaminace velká, ani plevel nerostl. Jak Vám roste plevel?  J.
Salátové okurky roubované či seté?, 21.6.2011
Spodní okurka byla asi v době vývoje poškozená slimáky. Vypadá to jako dolíky po kroupách.  Jiřina
Kroucení listů u rajčat a paprik, 20.6.2011
Takto vypadaly moje rostlinky ve skleníku v roce, kdy jsme na střeše likvidovali mech totálním herbicidem, který je určený na nezelené plochy, název si nepamatuji. Zprvu se dešťová voda nepoužívala k zalévání, po několik deštích se chytala do sudu a... celý příspěvek >
Plisen rajcat?, 20.6.2011
Neměl jste špatně umytý postřikovač po Roundapu při postřiku Kuprikolem? Podobný nález žlutých listů jsem měla před několika lety v jahodníku při postřiku jahod proti roztočíkovi, předtím byl v postřikovači Roundap, aplikoval můj otec,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika