Roubovaný meloun



host - 76.122 (?)
18.9.2008 0:59
To je pěknej nesmysl, meloun je z oblastí kde je daleko sušší podnebí než u nás. Všude se o roubování píše jen v souvislosti s bojem s fusariem. Taky jsem našel zmínku že v Asii se dřív místo rotace plodin střídaly jen podnože.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 38.211 (?), 17.9.2008 10:26

Je fakt, že plísen nechytli, i když vedle nich je dýně plesnivá dost. Ale moji známí si koupili tu samou sazeničku jako já, a mají jednoho melounka. Je to tou textilií - podrží v půdě v noci teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.19 (?), 17.9.2008 14:07

melouny se roubují aby se zvětšila kořenová soustava, jelikož melouny jsou vyšlechtěny v oblasti, kde má velice příznivé podmínky a tak jim stačí malá kořenová soustava. Ty podmínky ale u nás zdaleka nejsou tak dobré. Proto meloun roubujeme na tykve, které mají lepší kořeny a tak má meloun větší přísun živin. a roubování není náročné. Je to ale velmi jemná práce. Melouny jsem začal pěstovat před čtyřmi lety. To mě bylo 13 a tak jsem jsem se toho zpočátku bál. Roubují se stejně jako třeba okurky, neboli ablaktací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 18.9.2008 0:59
To je pěknej nesmysl, meloun je z oblastí kde je daleko sušší podnebí než u nás. Všude se o roubování píše jen v souvislosti s bojem s fusariem. Taky jsem našel zmínku že v Asii se dřív místo rotace plodin střídaly jen podnože.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sfigi - (18) - 208.25 (?), 27.9.2008 14:13

Dobrý den, můžete prosím podrobně popsat, jak se melouny, popř. i okurky roubují? Pokud máte i fotky, bylo by to skvělé, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Š.K - (10) - 108.37 (?), 28.9.2008 12:42

Návod na roubování okurek je zde:

www.e-knihovnicka.cz/nej/06_okurky/roub.htm

Melouny se roubují stejným způsobem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.45 (?), 14.11.2008 11:02

Letos jsem také poprvé rouboval melouny - dělal jsem to poprvé a chytli se bez jakýchkoliv problémů (3rostliny). Oproti rostlinám neroubovaným rostou zpočátku pomaleji, ovšem později vše doženou. Růst byl velice bujný, až extrémně bujný, avšak všechny plody opadávaly, i po mém důkladném opylení. Jelikož je pěstuji ve skleníku (600m.n.m.) byl jsem nucen v půli července rostliny vyhodit, protože přerůstali papriky! Na rok to ztkusím znovu. Přidám černou text. folii, kupu hnoje naspod a uvidí se. :-) Roubuji na tykev tuším fíkolistou... Čekám ty vaše náctikilové mamlasy! :-)

Mita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.19 (?), 8.12.2008 9:25

S tykví fíkolistou jsem měl také problémy, že plody pořádně nebyly. Ale dobrou podnoží je tykev Azman F1, ale je špatně k sehnání. Ale semo má také nějakou podnož pod melouny. S tou ještě nemám zkušenosti. Ale příští rok ji zkusím také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.3 (?), 13.3.2009 22:51

V roce 2008 jsem poprvé měla koupené roubované melouny, ale už 15 let před tím jsem pěstovala neroubované. Ty roubované rostou a plodí mnohem víc - ze 3 rostlin bylo26 melounů 3 - 16 kg. Za ta léta pěstování vím, že stálé vlhko není nic moc pro ně, ale milují slunce a teplo. Takže doporučuji podle počasí zalévat až při suchu, důkladně prolít- stačí jednou za 10 - 14 dnů jako okurky a hlavně je sázet hned na netkanou černou textilii. A pak samozřejmě mít teplý zahrádkářský rok. A spíš než ve skleníku při vaší vyšší nadmoř. výšce bych je zpočátku co nejdříve dala ven v době kdy sázíte okurky, na slunečné místo pod fólii (ochrana před mrazíky), která se dá pak lehce odstranit. A s hnojením velmi opatrně, hnůj spíše jako hloubější výhřevné podloží. Zkuste tak třeba 1 sazenici a další jak jste zvyklý a pak porovnejte. Že jste je musel v půli července kvůli paprikám vyhodit je smůla, protože to začínají nejvíc plodit.Přeji úspěšné pěstování. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 40.172 (?), 20.3.2009 7:36

Vážení přátelé, je hezké, že roubujete melouny. Někteří z Vás, by si měli naroubovat Pravidla Č. pravopisu.Melouny uvadly a pod. se píše vždy s Y. Jsou neživotné.Zamyslete se vždy nad svým příspěvkem.Hrubky to je Vaše vizitka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.45 (?), 31.3.2009 14:32

Za příčestí minulé s měkkým i se Vám srdečně omlouvám a červenám, ovšem jsou to "ti moji kluci melounovití", tudíž je tam správné i měkké! A když už jsme u toho pravopisu... po tečce se ve větě udělá mezera. ;-)

Apropo nemohu nikde sehnat výše zmiňovanou podnož pro melouny, tuším od Sema...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika