Roubovaný meloun



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 40.172 (?)
20.3.2009 7:36

Vážení přátelé, je hezké, že roubujete melouny. Někteří z Vás, by si měli naroubovat Pravidla Č. pravopisu.Melouny uvadly a pod. se píše vždy s Y. Jsou neživotné.Zamyslete se vždy nad svým příspěvkem.Hrubky to je Vaše vizitka...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 38.211 (?), 17.9.2008 10:26

Je fakt, že plísen nechytli, i když vedle nich je dýně plesnivá dost. Ale moji známí si koupili tu samou sazeničku jako já, a mají jednoho melounka. Je to tou textilií - podrží v půdě v noci teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.19 (?), 17.9.2008 14:07

melouny se roubují aby se zvětšila kořenová soustava, jelikož melouny jsou vyšlechtěny v oblasti, kde má velice příznivé podmínky a tak jim stačí malá kořenová soustava. Ty podmínky ale u nás zdaleka nejsou tak dobré. Proto meloun roubujeme na tykve, které mají lepší kořeny a tak má meloun větší přísun živin. a roubování není náročné. Je to ale velmi jemná práce. Melouny jsem začal pěstovat před čtyřmi lety. To mě bylo 13 a tak jsem jsem se toho zpočátku bál. Roubují se stejně jako třeba okurky, neboli ablaktací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 18.9.2008 0:59
To je pěknej nesmysl, meloun je z oblastí kde je daleko sušší podnebí než u nás. Všude se o roubování píše jen v souvislosti s bojem s fusariem. Taky jsem našel zmínku že v Asii se dřív místo rotace plodin střídaly jen podnože.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sfigi - (18) - 208.25 (?), 27.9.2008 14:13

Dobrý den, můžete prosím podrobně popsat, jak se melouny, popř. i okurky roubují? Pokud máte i fotky, bylo by to skvělé, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Š.K - (10) - 108.37 (?), 28.9.2008 12:42

Návod na roubování okurek je zde:

www.e-knihovnicka.cz/nej/06_okurky/roub.htm

Melouny se roubují stejným způsobem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.45 (?), 14.11.2008 11:02

Letos jsem také poprvé rouboval melouny - dělal jsem to poprvé a chytli se bez jakýchkoliv problémů (3rostliny). Oproti rostlinám neroubovaným rostou zpočátku pomaleji, ovšem později vše doženou. Růst byl velice bujný, až extrémně bujný, avšak všechny plody opadávaly, i po mém důkladném opylení. Jelikož je pěstuji ve skleníku (600m.n.m.) byl jsem nucen v půli července rostliny vyhodit, protože přerůstali papriky! Na rok to ztkusím znovu. Přidám černou text. folii, kupu hnoje naspod a uvidí se. :-) Roubuji na tykev tuším fíkolistou... Čekám ty vaše náctikilové mamlasy! :-)

Mita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.19 (?), 8.12.2008 9:25

S tykví fíkolistou jsem měl také problémy, že plody pořádně nebyly. Ale dobrou podnoží je tykev Azman F1, ale je špatně k sehnání. Ale semo má také nějakou podnož pod melouny. S tou ještě nemám zkušenosti. Ale příští rok ji zkusím také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.3 (?), 13.3.2009 22:51

V roce 2008 jsem poprvé měla koupené roubované melouny, ale už 15 let před tím jsem pěstovala neroubované. Ty roubované rostou a plodí mnohem víc - ze 3 rostlin bylo26 melounů 3 - 16 kg. Za ta léta pěstování vím, že stálé vlhko není nic moc pro ně, ale milují slunce a teplo. Takže doporučuji podle počasí zalévat až při suchu, důkladně prolít- stačí jednou za 10 - 14 dnů jako okurky a hlavně je sázet hned na netkanou černou textilii. A pak samozřejmě mít teplý zahrádkářský rok. A spíš než ve skleníku při vaší vyšší nadmoř. výšce bych je zpočátku co nejdříve dala ven v době kdy sázíte okurky, na slunečné místo pod fólii (ochrana před mrazíky), která se dá pak lehce odstranit. A s hnojením velmi opatrně, hnůj spíše jako hloubější výhřevné podloží. Zkuste tak třeba 1 sazenici a další jak jste zvyklý a pak porovnejte. Že jste je musel v půli července kvůli paprikám vyhodit je smůla, protože to začínají nejvíc plodit.Přeji úspěšné pěstování. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 40.172 (?), 20.3.2009 7:36

Vážení přátelé, je hezké, že roubujete melouny. Někteří z Vás, by si měli naroubovat Pravidla Č. pravopisu.Melouny uvadly a pod. se píše vždy s Y. Jsou neživotné.Zamyslete se vždy nad svým příspěvkem.Hrubky to je Vaše vizitka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.45 (?), 31.3.2009 14:32

Za příčestí minulé s měkkým i se Vám srdečně omlouvám a červenám, ovšem jsou to "ti moji kluci melounovití", tudíž je tam správné i měkké! A když už jsme u toho pravopisu... po tečce se ve větě udělá mezera. ;-)

Apropo nemohu nikde sehnat výše zmiňovanou podnož pro melouny, tuším od Sema...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika