Roubování rajčat, zkušenosti, zdroje podnoží 2012



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?) 
31.8.2012 19:02

Chtěl bych se zeptat Vás nebo pana Mirka v jakém balení (myslím počet semen) Vám dodalo Semo semena podnoží pro rajčata ev. lilky. Předem děkuji.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.9.2012 8:15

Já si objednávám tyto věci u dealerky SEMA kousek od nás. Na snímku máte přebal, min. množství bylo 100 ks, dále roubuji ještě okurky a melouny, lilky ne. Jak jsem již psal, nevidím u rajčat žádný rozdíl mezi roubovanou a neroubovanou rostlinou. Chystám ještě jeden skleník a pokud to vyjde tak bych skusil i rajčata pod sklem, v případě dvou skleníků a foliáku by bylo možné pěstovat samostatně rajčata, papriky a melouny s okurkama. Každá z těchto plodin má specifické nároky na prostředí a rovněž na napadání škůdci a chorobami, znamenalo by to i lepší péči a ochranu (např. mlžení paprik by rajčata nesnesla).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 1.9.2012 17:24

Děkuji za informaci. Já jsem se díval na web Semo a nebyl jsem si jistý jestli nabízí u podnože Fortoma F1 jen 1000 ks nebo mají i menší balení. Když jsem se teď blíže podíval, tak asi budou mít i u této podnože balení po 100 ks. I toto je pro jednoho až moc. Ale uvidím, jakou náladu a chuť na experimentování s roubováním budu mít v prosinci (předběžně jsem se domluvil ve Čtyřlístku, že by mně to objednali). Pokud bych to realizoval, tak bych tu podnož vyzkoušel na Stupické polní rané a na bifteková rajčata. Jinak Vám přeji, aby se Vaše zámětry s druhým skleníkem podařily k Vaší spokojenosti. Jen jako poznámku uvádím, že v rámci spolupráce s paní Renatou Renii (objednávka na estonském webu) se po 30 ti letech pokusím v mých podmínkách pěstovat také lilky (6 odrůd). S pozdravem

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 1.1.2013 19:19

Před novou sezonou bych se dotázal Mirka. Budete letos opět roubovat?

Já budu zkoušet nějakou vzrůstnější podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 10.1.2013 18:52

Fortoma F1, tuhle podnož letos otestuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 10.1.2013 19:23

a proc prave tuto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 11.1.2013 14:55

Fortoma by měla být vzrůstnější (Velmi vzrůstná, vitální podnož pro rajčata). V loňském roce použitá podnož J3B strong moc nerostla. Jednu podnož jsem nechal růst bez roubování a byla to bida. Dokonce jsem ochutnal i plody.

Dají se sehnat i jiné podnože, dokonce namíchané. I to je možnost, kterou zkusím. Vždy se tam uvádí pro rajčata a lilky. Tato varianta je i levnější, dá se koupit menší balení semen. Když napíšu odkaz, tak to asi smažou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 10.1.2013 19:28

Mám ještě semena podnoží z loňska a tak zkusím naroubovat nějaká rajčata ale jen do skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 28.1.2013 15:03

Je rozhodnuto! Letos to ještě vyzkouším, objednal jsem podnož Big power F1 a k tomu ještě balení MIX odrůd. Vyjde to levněji než 100ks od Sema. Buď se výhody ukážou nebo končím. Podstatné je, že mě to stále baví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 28.2.2013 18:59

Někde jsem četl, že když jsou rajčata po naroubování v temném prostoru, tak by se měla minimálně dvakrát za den odklopit, aby se do tohoto uzavřeného prostoru dostal kysličník uhličitý. Je tomu tak?

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika