Roubování okurek na tykev 2016



bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 34.135 (?)
28.4.2016 7:20

Aha, tak už tomu rozumím. Ještě mám dotaz - při roubování jazýčkovou metodou máte rostlinky už zasazené vedle sebe a roubujete bez přesazení, nebo je vyjmete, sroubujete "v ruce" a společně zasadíte? Viděl jsem na videu oba způsoby a druhý se mi zdá jednodušší ale obávám se, aby čerstvé roubovance kvůli přesazení neuvadly. Zajímá mě Vaše zkušenost. Děkuji, B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 27.4.2016 21:19

Fotky roubovaných okurek jsou z víkendu. Roubování rostlin do rozštěpu bylo provedeno začátkem dubna. Přesné datum si nepamatuju. Jde o další vývoj rostliny z fotky z příspěvku z 9.4. Můžete si porovnat o kolik narostla. Mezitím ji ještě popálilo sluníčko na okně. Děložní lístky odtraňuji, pokud by se ponechaly, asi by se nic nestalo. Sama mám ráda stonky u země čisté, volné, abych si všimla možného zpravokořeňování, postižení plísní... J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 34.135 (?), 28.4.2016 7:20

Aha, tak už tomu rozumím. Ještě mám dotaz - při roubování jazýčkovou metodou máte rostlinky už zasazené vedle sebe a roubujete bez přesazení, nebo je vyjmete, sroubujete "v ruce" a společně zasadíte? Viděl jsem na videu oba způsoby a druhý se mi zdá jednodušší ale obávám se, aby čerstvé roubovance kvůli přesazení neuvadly. Zajímá mě Vaše zkušenost. Děkuji, B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 28.4.2016 22:40

Rostliny roubuju vyjmuté z půdy "v ruce", potom sázím do kelímku se substrátem. Podívejte se na moje příspěvky z minulých let, mám tam fotky, které jsem při roubování nafotila druhou rukou mobilem. Čerstvé roubobvance silně vadnou, to jim ovšem nedovolím, strčím je pod kbelík do 100% vzdušné vlhkosti.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 7.5.2016 22:25

Přikládám dnešní foto roubované okurky ve skleníku s dvěma 15 cm plody, které jsem dnes sklidila a okurku postříkala Vertimecem proti svilušce.  J.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 34.135 (?), 9.5.2016 21:58

Dnes jsem začal vysazovat na záhon roubované melouny (viz obrázek) a narazil jsem na problém, jak zajistit, aby se v místě roubování neulomily. Podnož je cca 5-10 cm vysoká, melouny jsem v kelímcích vyvazoval k tyčce. Měly by se vysazovat hlouběji, nebo spíš naležato, aby nehrozilo zlomení? Nebo je nechat ještě nějakou dobu vyvázané k tyčce? Nerad bych to ve finále pokazil. Předpokládám, že u okurek je to stejné. Děkuji za radu. B.

Roubovanec melounu po vysazení
Roubovanec melounu po vysazení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 9.5.2016 22:09

Vysadit naležato, místo roubu podložit papírem nebo kouskem černé textilie. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 34.135 (?), 9.5.2016 22:23

Díky moc za radu, zítra to předělám. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.90 (?), 14.5.2016 22:00

Je možné okurku vyfotit z prava, aby byl vidět stonek jak je zasazen v zemi? Děkuji D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.90 (?), 14.5.2016 21:58

Mohu poprosit o technickou věc, při roubování, jak hluboko udělat řez do stonku rostlin, letos jsem dělal 7kousků a všechny srostly, ovšem u některých 3ks se mi zdá, že jsem udělal malý zářez tedy oproti stonku cca jen 1/3 kterou jsou rostliny spojeny, vydrží to, bude to stačit při zásobování při odřezu kořenů okurky nebo doporučíte s tím něco ještě udělat, okurky mají tak 3-4 pravé listy. Děkuji David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 15.5.2016 9:38

Předělávat již určitě ne. U začátečníků se stává, že zářez v obavě, aby "nepřefikli", mají příliš mělký. Dnes se snažím dělat zářezy do dvou třetin. Ne vždy se mi to povede. Již dříve jsem to zde v některém vláknu popisovala. Pokud máte mělký zářez, rostliny bezprostředně po roubování téměř nevadnou. Problém nastane až při odřezávání kořene okurky. Při hlubokém zářezu vadne okurka několik dní i při vysoké vlhkosti, ale když se "chytí", máte vyhráno. Vznikne pevný plošný srůst a odříznutí kořene ji neohrozí.

Ve vašem případě 1/3 síly by mohla stačit. Doporučovala bych postupně nařezávat kořen okurky, aby náhlé odříznutí nebylo šok. Pokud by okurka přesto vadla, přikrývám ji mikrotenovým sáčkem pro zvýšení vzdušné vlhkosti na několik dní, většinou to pomůže. Pozor na manipulaci, při malé ploše srůstu hrozí mechanické poškození spoje.  J.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika