Roubování okurek 2017



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
6.5.2017 15:50

Úvazek sundávám asi po týdnu od naroubování. Pokud je srůst dobrý,  v danou dobu se nic neděje, rostlina si nelehá. 

Většinou u okurek roubovaných jazýčkovou metodou nemám žádnou oporu do doby odříznutí kořene okurky. Ve chvíli odříznutí kořene mám vedle připravenou tyčku, kterou ihned zapichuji do substrátu a rostlinu k ní přivazuji, mohlo by dojít k vylomení ve spoji, což se mi již dříve také stalo.

Pro Bohouše: Rostlin s dříve uříznutým kořenem okurky než vrškem tykve mám jen několik, takže nemohu statisticky zpracovat. U těch několika nebyl problém, ale v této chvíli již je třeba uvázat k opoře. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 6.5.2017 10:40

Já většinou odřezávám nejdříve kořen okurky, protože tykev (Sprinter) roste hodně bujně a rostlinka si "lehá". Nemám tolik zkušeností, ale zdá se mi, že pokud je srůst kvalitní a okurka roste dobře, je jedno, zda se odřízne dřív vršek tykve nebo kořen okurky. Paní Jiřino, můžete to potvrdit nebo vyvrátit z vlastní zkušenosti? Zdraví Bohouš. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 6.5.2017 15:50

Úvazek sundávám asi po týdnu od naroubování. Pokud je srůst dobrý,  v danou dobu se nic neděje, rostlina si nelehá. 

Většinou u okurek roubovaných jazýčkovou metodou nemám žádnou oporu do doby odříznutí kořene okurky. Ve chvíli odříznutí kořene mám vedle připravenou tyčku, kterou ihned zapichuji do substrátu a rostlinu k ní přivazuji, mohlo by dojít k vylomení ve spoji, což se mi již dříve také stalo.

Pro Bohouše: Rostlin s dříve uříznutým kořenem okurky než vrškem tykve mám jen několik, takže nemohu statisticky zpracovat. U těch několika nebyl problém, ale v této chvíli již je třeba uvázat k opoře. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.192 (?), 2.4.2018 22:06

Chtěl bych poděkovat neznámému pisateli, který radil klíčit dýni v temnu v krabici. Od té doby 100% klíčivost - děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 3.4.2018 7:23

Já dýni klíčím v temnu substrátu a mám taktéž 100% klíčivost. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 3.4.2018 11:43

105ka asi píše o klíčení na vlhké papírové utěrcecool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika