Roubování okurek 2017



bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?)
6.5.2017 10:40

Já většinou odřezávám nejdříve kořen okurky, protože tykev (Sprinter) roste hodně bujně a rostlinka si "lehá". Nemám tolik zkušeností, ale zdá se mi, že pokud je srůst kvalitní a okurka roste dobře, je jedno, zda se odřízne dřív vršek tykve nebo kořen okurky. Paní Jiřino, můžete to potvrdit nebo vyvrátit z vlastní zkušenosti? Zdraví Bohouš. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 6.5.2017 10:40

Já většinou odřezávám nejdříve kořen okurky, protože tykev (Sprinter) roste hodně bujně a rostlinka si "lehá". Nemám tolik zkušeností, ale zdá se mi, že pokud je srůst kvalitní a okurka roste dobře, je jedno, zda se odřízne dřív vršek tykve nebo kořen okurky. Paní Jiřino, můžete to potvrdit nebo vyvrátit z vlastní zkušenosti? Zdraví Bohouš. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 6.5.2017 15:50

Úvazek sundávám asi po týdnu od naroubování. Pokud je srůst dobrý,  v danou dobu se nic neděje, rostlina si nelehá. 

Většinou u okurek roubovaných jazýčkovou metodou nemám žádnou oporu do doby odříznutí kořene okurky. Ve chvíli odříznutí kořene mám vedle připravenou tyčku, kterou ihned zapichuji do substrátu a rostlinu k ní přivazuji, mohlo by dojít k vylomení ve spoji, což se mi již dříve také stalo.

Pro Bohouše: Rostlin s dříve uříznutým kořenem okurky než vrškem tykve mám jen několik, takže nemohu statisticky zpracovat. U těch několika nebyl problém, ale v této chvíli již je třeba uvázat k opoře. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.192 (?), 2.4.2018 22:06

Chtěl bych poděkovat neznámému pisateli, který radil klíčit dýni v temnu v krabici. Od té doby 100% klíčivost - děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 3.4.2018 7:23

Já dýni klíčím v temnu substrátu a mám taktéž 100% klíčivost. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 3.4.2018 11:43

105ka asi píše o klíčení na vlhké papírové utěrcecool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika