Roubování okurek 2017



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
20.4.2017 22:25

Dnes jsem roubovala polovinu poslední várky okurek, roubovala jsem na lagenárii Emphasis, na Azman, na tykev f. i na Sprinter. Sprinter má nejtlustší stonky, nejjemnější stonky má lagenárie, Azman má též stonky tenčí, tykev fíkolistá dělá krátké stonky. Ještě jsem vysela poslední podnože, protože část T.F. nevzešla a přebývají mi okurky. Okurky dám do chladnější místnosti, kde počkají na to, až tykev doroste. Lépe se roubuje mírně přerostlá okurka, vyhovuje mi pravý list velikosti větší mince. K vázání letos používám téměř výhradně teflonovou instalatérskou pásku. Používám ji opakovaně, nevážu, pěkně přilne a dobře se rozvazuje.

K té chuti. Na jiném foru mi někdo poradil odrůdu Saturn, že je velmi chutná. Přátelům chutná, sama rozdíly mezi čerstvými domácími okurkami nepozoruju, snežím se pšstovat odrůdy odolné k padlí. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 1.4.2017 21:37

Dnes jsem nafotila několik již hotových naroubovaných okurek z výsevu 2.3. Přikládám několik postřehů, kam jsem se v roubování posunula.

Roubuji raději později, když je hlavně okurka dostatečně silná a lépe se nařezává. Zatím jsem použila jen jazýčkovou kopulaci s ponecháním obou kořenů a terminálů. Později budu roubovat do rozštěpu zálistky, abych měla z jednoho semínka více rostlin. Jen v případě drahých semen. K ovazování letos používám potravinářskou folii na uříznuté cívce v šířce 5 mm a nově pásku na které je nápis : PTFE THREAD SEAL TAPE.  Prý ji používali v Telecomu k obalování drátků. Jde o žlutou pásku, kterou nůžkami rozdělím na poloviny, je velmi měkká příjemná a tažná, nemusí se zavazovat, vrstvy na sebe pěkně přilnou, výborně se rozvazuje a použiji ji i opakovaně.  Jiřina 

Roubované okurky
Roubované okurky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 1.4.2017 22:09

Instalatérská teflonová páska na utěsnění závitů.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.246 (?), 2.4.2017 18:19

Nádhera, na jakou podnož roubujete? Já jsem roubovala před 18 dny na Sprintera a mám je sotva poloviční. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 227.168 (?), 3.4.2017 14:19

Roubuji na Sprintera, vyfocené rostliny byly roubovány 19. 3. 2017. Vysévám podnože do kokosového substrátu, okurky do výsevního substrátu. Pěstuji na okenním parapetu v obýváku, 1OO% vzdušnou vlhkost zajišťuji převráceným průhledným plastovým kbelíkem nad rostlinami. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 14.4.2017 23:05

Včera jsem roubovala několik rostlin do rozštěpu mezi děložní lístky. Jako rouby jsem použila zálistky z roubované okurky, u které jsem již dříve uřízla vrchol jako roub. Rostlina Dominiky i Midios vyhnala několik dalších bočních zálistků. Tyto jsem včera naroubovala. Matečné rostliny po zotavení daruji sousedce. Z jednoho drahého či nedostupného semínka okurky je možno vypěstovat několik rostlin. Přikládám foto rostliny se zálistky. J.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 15.4.2017 8:07

Znáte to pořekadlo  - Kdo umí, ten umí a kdo neumí, ten čumí. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 16.4.2017 7:53

   Zdravím zkušené pěstitele okurek (hadovek), můžete mě poradit, která odrůda je chuťově podle vás nejlepší. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 20.4.2017 22:25

Dnes jsem roubovala polovinu poslední várky okurek, roubovala jsem na lagenárii Emphasis, na Azman, na tykev f. i na Sprinter. Sprinter má nejtlustší stonky, nejjemnější stonky má lagenárie, Azman má též stonky tenčí, tykev fíkolistá dělá krátké stonky. Ještě jsem vysela poslední podnože, protože část T.F. nevzešla a přebývají mi okurky. Okurky dám do chladnější místnosti, kde počkají na to, až tykev doroste. Lépe se roubuje mírně přerostlá okurka, vyhovuje mi pravý list velikosti větší mince. K vázání letos používám téměř výhradně teflonovou instalatérskou pásku. Používám ji opakovaně, nevážu, pěkně přilne a dobře se rozvazuje.

K té chuti. Na jiném foru mi někdo poradil odrůdu Saturn, že je velmi chutná. Přátelům chutná, sama rozdíly mezi čerstvými domácími okurkami nepozoruju, snežím se pšstovat odrůdy odolné k padlí. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 27.4.2017 9:01

Dobrý den, mám dotaz, zda roubujete také okurky pro polní pěstování. Já jsem loni pokusně a v celku úspěšně rouboval (na Sprinter) jak nakládačky (Fantazie), tak salátovky (Markýza), ale valný rozdíl v růstu ani v kvalitě jsem nepozoroval. Máte nějaké doporučené odrůdy? Děkuji, Bohouš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 27.4.2017 9:28

pani Jiřino, vysela jsem jediné semeno dýně-neznám, nevím,zkrátka se mě objevilo mezi semenama.Už krásně vyrostla asi 15cm sazenice a začala jakoby do boků se rozrůstat.Chtěla jsem ji vyhodit, ale pak jsem narazila na vaše roubování, tak jsem jednu mladou okurku naroubovala podle vás a představte si, že krásně roste... Zahyne časem, nebo budou okurky???Ted ji už nezlikviduju, ale abych se měla na co těšit. Děkuji za odpověd MÍLA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika