Roubování okurek 2017



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 227.168 (?)
3.4.2017 14:19

Roubuji na Sprintera, vyfocené rostliny byly roubovány 19. 3. 2017. Vysévám podnože do kokosového substrátu, okurky do výsevního substrátu. Pěstuji na okenním parapetu v obýváku, 1OO% vzdušnou vlhkost zajišťuji převráceným průhledným plastovým kbelíkem nad rostlinami. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 1.4.2017 21:37

Dnes jsem nafotila několik již hotových naroubovaných okurek z výsevu 2.3. Přikládám několik postřehů, kam jsem se v roubování posunula.

Roubuji raději později, když je hlavně okurka dostatečně silná a lépe se nařezává. Zatím jsem použila jen jazýčkovou kopulaci s ponecháním obou kořenů a terminálů. Později budu roubovat do rozštěpu zálistky, abych měla z jednoho semínka více rostlin. Jen v případě drahých semen. K ovazování letos používám potravinářskou folii na uříznuté cívce v šířce 5 mm a nově pásku na které je nápis : PTFE THREAD SEAL TAPE.  Prý ji používali v Telecomu k obalování drátků. Jde o žlutou pásku, kterou nůžkami rozdělím na poloviny, je velmi měkká příjemná a tažná, nemusí se zavazovat, vrstvy na sebe pěkně přilnou, výborně se rozvazuje a použiji ji i opakovaně.  Jiřina 

Roubované okurky
Roubované okurky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 1.4.2017 22:09

Instalatérská teflonová páska na utěsnění závitů.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.246 (?), 2.4.2017 18:19

Nádhera, na jakou podnož roubujete? Já jsem roubovala před 18 dny na Sprintera a mám je sotva poloviční. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 227.168 (?), 3.4.2017 14:19

Roubuji na Sprintera, vyfocené rostliny byly roubovány 19. 3. 2017. Vysévám podnože do kokosového substrátu, okurky do výsevního substrátu. Pěstuji na okenním parapetu v obýváku, 1OO% vzdušnou vlhkost zajišťuji převráceným průhledným plastovým kbelíkem nad rostlinami. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 14.4.2017 23:05

Včera jsem roubovala několik rostlin do rozštěpu mezi děložní lístky. Jako rouby jsem použila zálistky z roubované okurky, u které jsem již dříve uřízla vrchol jako roub. Rostlina Dominiky i Midios vyhnala několik dalších bočních zálistků. Tyto jsem včera naroubovala. Matečné rostliny po zotavení daruji sousedce. Z jednoho drahého či nedostupného semínka okurky je možno vypěstovat několik rostlin. Přikládám foto rostliny se zálistky. J.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 15.4.2017 8:07

Znáte to pořekadlo  - Kdo umí, ten umí a kdo neumí, ten čumí. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 16.4.2017 7:53

   Zdravím zkušené pěstitele okurek (hadovek), můžete mě poradit, která odrůda je chuťově podle vás nejlepší. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 20.4.2017 22:25

Dnes jsem roubovala polovinu poslední várky okurek, roubovala jsem na lagenárii Emphasis, na Azman, na tykev f. i na Sprinter. Sprinter má nejtlustší stonky, nejjemnější stonky má lagenárie, Azman má též stonky tenčí, tykev fíkolistá dělá krátké stonky. Ještě jsem vysela poslední podnože, protože část T.F. nevzešla a přebývají mi okurky. Okurky dám do chladnější místnosti, kde počkají na to, až tykev doroste. Lépe se roubuje mírně přerostlá okurka, vyhovuje mi pravý list velikosti větší mince. K vázání letos používám téměř výhradně teflonovou instalatérskou pásku. Používám ji opakovaně, nevážu, pěkně přilne a dobře se rozvazuje.

K té chuti. Na jiném foru mi někdo poradil odrůdu Saturn, že je velmi chutná. Přátelům chutná, sama rozdíly mezi čerstvými domácími okurkami nepozoruju, snežím se pšstovat odrůdy odolné k padlí. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 27.4.2017 9:01

Dobrý den, mám dotaz, zda roubujete také okurky pro polní pěstování. Já jsem loni pokusně a v celku úspěšně rouboval (na Sprinter) jak nakládačky (Fantazie), tak salátovky (Markýza), ale valný rozdíl v růstu ani v kvalitě jsem nepozoroval. Máte nějaké doporučené odrůdy? Děkuji, Bohouš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 27.4.2017 9:28

pani Jiřino, vysela jsem jediné semeno dýně-neznám, nevím,zkrátka se mě objevilo mezi semenama.Už krásně vyrostla asi 15cm sazenice a začala jakoby do boků se rozrůstat.Chtěla jsem ji vyhodit, ale pak jsem narazila na vaše roubování, tak jsem jednu mladou okurku naroubovala podle vás a představte si, že krásně roste... Zahyne časem, nebo budou okurky???Ted ji už nezlikviduju, ale abych se měla na co těšit. Děkuji za odpověd MÍLA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika