Roubování melounů a okurek 2012



rudolfhary - (15) - 86.27 (?)
8.3.2013 10:14

Zkoušel prosím vás někdo roubovat i okurky nakládačky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 234.149 (?), 3.3.2013 19:37

videl jsem že semo prodava klipsy na roubovani daji se zohnat od sema aj červene klipsy za rovnaku cenu jako bile?? a ktore jsou kvalitnejší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.3.2013 19:51

Já jsem to zkoušel venku s krátkýma hadovkama od Sema předloni, ale moc se jim nedařilo. Vyvazoval jsem je na špagát ale plody byly moc tlusté, bylo jich velmi málo, prostě nebylo to on a tak jsem rostliny zlikvidoval.  Dával jsem pár rostlin i našim na severní Moravu a ti byli spokojeni. Vloni jsem pustil nějaké výhony oknem ven ze skleníku a tady rostlina rodila jak divá, plody obrovské, hlavně moc tlusté, nestačili jsme absolutně konzumovat je. Je vidět že když rostlina má "nohu" v teple, tak prosperuje velmi dobře, i když zbytek je venku za oknem.

Díval jsem se na Semostránky a zaujala mne ta čínská hadovka - Burpless tasty green F1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 4.3.2013 7:26

Od Sema se dají koupit dva druhy klipsů. Červené jsou OK, věčné. Bílé nebrat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.45 (?), 4.3.2013 9:12

Dobrý den. Mám s čínskou hadovkou opakovaně špatnou zkušenost. Má spoustu samčích květů než kvete samičím. První okurku jsem měla vždy tak ve výšce 80-90 cm, pak zas nic atd. Do 2,5 m stěží čtyři okurky. Pro mě škoda místa. Chuť normální, ostatní hadovky řežeme mladé, ještě hrubě rýhované, takže jsme rozdíl nepozorovali. Zdraví MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 4.3.2013 11:59

Tahle odrůda je uváděna jako partenokarpická a tak by neměla mít s kvetením problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 141.45 (?), 4.3.2013 15:52

Já vím, ale měla jsem celkem postupně tři šarže a v různých letech. Soused má zkušenost stejnou, ten to zkusil naštěstí jen jednou. A tak nevím. Zkuste, MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.3.2013 17:15

Chtěl jsem ji dnes koupit ale bohužel není, a nebyla ani Superstar kterou mívám každý rok, nebyla ani tykev fíkolistá na kterou asi letos okurky naroubuji. Melounové podnože mne na okurkách vloni docela zklamaly. Zkusím ji a uvidím kdy bude nasazovat první plody, pokud nebude něco v pořádku tak nastoupí náhrada. Vždy roubuji několik rostlin pro sichr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 4.3.2013 20:46

S Burpless Tasty mám zkušenost tři sezony. Roubuji na TF či na Sprinter (jiné podnože nemám k dispozici). Sama vždy jednu rostlinu pěstuju ve skleníku. Má tam dobrý přístup hmyz. Dále dodávám sestře do podhůří Šumavy, taky pěstuje ve skleníku, tam venku nelze pěstovat žádná teplomilná zelenina, protož jim mrzne někdy v červnu a opět v srpnu. Dále mám další dvě známé, kteří vyloženě vyžadují tu "čínskou okurku". Loni se mi už nechtěla pěstovat, chtěla jsem vyzkoušet další nové odrůdy, ale byla jsem "ukecaná". Okurky jsou velmi dlouhé, je jich o něco méně než klasických hadovek, chuť je dle mne normálně chutná. Výhodu vidím já i přátelé hlavně ve vitalitě rostliny. Zdá se, že lépe odolává chladu, plísni, snad i svilušce. Názory na danou odrůdu se ale různí. Jiná známá mi potom, co jí okurka zašla její péčí, řekla, že jí nebyla škoda, protože kvetla hodně naplano. Takže se jeden nezavděčí všem. Letos chci vyzkoušet Avantgarde F1, měla by být Burpless podobná. Dosud jsem se domnívala, že Burpless je nepartenokarpická a tudíž potřebuje opylovače.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Felima - (29) - 117.2 (?), 27.5.2013 12:54

Zajímavý příspěvěk.Byla jsem se podívat na stránky AVE-vs, ale ty kolíčky co mají v nabídce nevypadají, že mají kovové pérko.Ty co mám mi nevyhovují a chtěla bych vyzkoušet jiné.Bílé s kovovým pérkem jsem kdysi použila, ale byly jen na jedno použitísad.Ty o kterých píšete se nerozpadnou?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rudolfhary - (15) - 86.27 (?), 8.3.2013 10:14

Zkoušel prosím vás někdo roubovat i okurky nakládačky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika