Roubované melouny - choroba



terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?)
1.6.2013 18:11

Jsem tedy malý odborník, ale zkusím poradit... Pokusit se ručně opylovat můžete, já to také první rok dělala, nic tím nezkazíte. Plody byly. Druhý rok jsem se na to už ale vykašlala (bylo to tedy po krupobití, prostě jsem to vzdala) a plody taky byly. Osobně si myslím, že u nás byli opylovači mravenci-je to možné?

Nic nevyštipujte, rostlina si poradí sama. Myslím si ale, že ty čtyři květní pupeny, které jste objevil, nejsou rozhodně všechny samičí květy-nebo ano? To si kdyžtak nastudujte, jak vypadají samičí a jak samčí květy u melounů. A taky si myslím, že týden po zasazení je ještě brzy pomýšlet na to, že by se již mohl případně tvořit meloun, dle mého musí rostlina ještě povyrůst.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 1.6.2013 13:19

Omlouvám se, že jsem patrně nevhodně umístnila můj příspěvek s napadenými listy rajčat. Chtěla jsem jen poukázat na to, že to co má teď terezec na listech melounů, jsem já měla už na přísadách rajčat a jak se to vyvinulo do teď. Myslím si, že jak u melounů od terezec tak u mých rajčat, byly zřejmě "nakažené" už semínka. Zajímalo by mě, jak to bude s těmi melouny? Já svoje napadené rostliny zlikvidovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 1.6.2013 18:33

Já ty rostliny koupila u pěstitele a už tehdy měly na listech skvrny-tedy už zaschlé. Já je vysadím a uvidím. Nevím, jestli se mi to nezdá, ale mám pocit, že kromě listů nejsou v pořádku ani květy. Kdyžtak sem po nějaké době dám info, jak jsem dopadla. Pokud se ale nezlepší počasí, stejně to k ničemu nebude-nemám skleník, melouny budou venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.232 (?), 1.6.2013 17:50

Dobrý, byť zamračený a deštivý den. Měl bych dva dotazy na odborníky:

Známý mně přivezl dva roubované melouny, vodní a cukrový. Bohužel nedokázal identifikovat, který je který. Ale o to nejde, po vysazení (asi po týdnu) jsem dnes objevil na jednom melounu 4 květní pupeny a osobně to tipuji na cukrový. Třebaže tomu počasí nepřeje, obávám se, že nebudou v dohlednu ani opylovači. Mám se pokusit po rozvinutí o štětečkové opylení nebo to nechat přírodě? A ten druhý: pupeny jsou vzdáleny cca 10 cm od sebe. Mám některé selektivně vyštípnout? Díky za odpovědi.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 1.6.2013 18:11

Jsem tedy malý odborník, ale zkusím poradit... Pokusit se ručně opylovat můžete, já to také první rok dělala, nic tím nezkazíte. Plody byly. Druhý rok jsem se na to už ale vykašlala (bylo to tedy po krupobití, prostě jsem to vzdala) a plody taky byly. Osobně si myslím, že u nás byli opylovači mravenci-je to možné?

Nic nevyštipujte, rostlina si poradí sama. Myslím si ale, že ty čtyři květní pupeny, které jste objevil, nejsou rozhodně všechny samičí květy-nebo ano? To si kdyžtak nastudujte, jak vypadají samičí a jak samčí květy u melounů. A taky si myslím, že týden po zasazení je ještě brzy pomýšlet na to, že by se již mohl případně tvořit meloun, dle mého musí rostlina ještě povyrůst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.232 (?), 2.6.2013 9:31

Milá paní, děkuji za reakci. Opravdu se ještě nechystám sklízet. Spíše mně šlo o to, co si počít v tomto hrozném počasí, když na zahradě není živáčka, který by skákal z kytky na kytku.

Vodní melouny pěstuji celkem zdařile, k největším úspěchům bylo několik 8 kilových a jeden 12 kilový. Ovšem to byly zcela jiné podmínky. Jednou jsem pěstoval také cukrový, manželka s dcerou je mají rády, já je nemusím a vydařily se mně 3 tenisové míčky, tak jsem s tím hned skončil.

Ano máte pravdu, nechám to přírodě. S díky I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 2.6.2013 10:25

Nemyslíte, že to vaše ironické "milá paní" bylo poněkud zbytečné? Snažila jsem se vám jen a pouze poradit, neb jsem nabyla dojmu, že melouny pěstujete poprvé.

Opylovat klidně zkuste, nic tím nezkazíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 2.6.2013 11:08

Mám pocit, že na tomto webu to teď chodí  "Za dobrotu na žebrotu". 

                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 2.6.2013 11:19

Omlouvám se, v žádném případě to nebylo ironické. Jenom jsem nevěděl jak Vás oslovit.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 2.6.2013 11:57

A ještě dodám, že Vaší rady si hluboce vážím i proto, že byla jediná. S odstupem si uvědomuji, že oslovení vyznělo jinak, než jsem zamýšlel. Mrzí mě, že to tak dopadlo.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 96.101 (?), 3.6.2013 8:47

Jsem ráda, že jste to tak nemyslel. Ve mně totiž oslovení "milá paní" hned vyvolalo něco ve stylu: no, ty mi tady budeš něco vykládat... snad mi rozumíte. Občas holt dochází k nedorozuměním.

Je fakt, že jsem Vám dávala nevyžádané rady - to ale jen kvůli tomu, že jsem si vzpomněla na to, jak jsem začínala s melouny (byla jsem přesvědčena, že nemáte zkušenosti) a o nějakých samčích a samičích květech jsem neměla ani tušeníwink.

A vůbec o ničem jsem neměla tušení, zejména o rajčatech. Tímto bych chtěla poděkovat místním diskutujícím, protože vše, co jsem potřebovala kdy vědět, jsem se dozvěděla zde!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika