Ranná výsadba rajčat do skleníku



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?)
3.3.2021 17:53

Ono hlavně záleží na místě pěstování a v tom místě na poloze skleníku. Já jsem na Vysočině 550 m a mrazová kotlina. Takže se musím chovat podle toho.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Jalapeno - (24) - 28.103 (?), 3.3.2021 11:43, zobrazeno: 3827x

Zdravím,

máte někdo zkušenosti s výsadbou rajčat v dubnu do skleníku (nevytápěný)?

Pokud si projedu meteorogické záznamy deních teplot z této stránky. Tak v dubnu může klesnou teplota pod bod mrazu.

Otázka je jak to vypadá ve skleníku? Plánuji pořídit skleník tak jsem zvědav.

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 3.3.2021 12:19

V dubnu u nás pravidelně nepravidelně klesá teplota pod bod mrazu. A nejen v dubnu. Rajčata = sazenice k dopěstování sázím do skleníku koncem prvního týdne dubna, přikrývám tunelem z dvojitého netexu. Když je v něm díra a mrzne, rostliny v tom místě namrznou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jalapeno - (24) - 28.103 (?), 3.3.2021 12:54

Tím netexem přikrývate skleník nebo samotné sazenice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 3.3.2021 13:10

tak samozřejmě sazenice ve skleníku. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jalapeno - (24) - 28.103 (?), 3.3.2021 13:26

Já, že jsem viděl jednoho pána, co zakrýval na noc vždy celý skleník

na konci videa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 3.3.2021 17:53

Ono hlavně záleží na místě pěstování a v tom místě na poloze skleníku. Já jsem na Vysočině 550 m a mrazová kotlina. Takže se musím chovat podle toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 157.50 (?), 3.3.2021 14:00

Ja pravidelne sadím rajčiny do studeného skleníka okolo 1. jarného dňa, podľa počasia, najneskôr však do konca marca.  Skleník však mám čiastočne zapustený v zemi, plocha skla je teda menšia a tehlové obloženie 2 zapustených stien naakumuluje cez slnečný deň  teplo. Mám odskúšané, že ak je ráno vonku -5, v skleníku je vtedy +2 stupne. Pre istotu ale dávam ešte cez rastliny tunel z dvojitej netkanky a pod ním zapálim na takúto noc 2 sviečky, teplotu to zvýši o ďalšie 2- 3 stupne, svoje urobí aj teplá voda v 5l bandaskách ktorú následne môžem použiť na zalievanie. Pokiaľ sú ale dlhodobo zamračené dni s teplotami cez deň 4-5 stupňov a v noci aj okolo-5, tak treba použiť nejaký ohrievač, alebo kachle na tuhé palivo. Teraz mám na zopár pekných dní sadenice v skleníku, prospieva im to, ale keďže má prísť v piatok dosť veľké ochladenie, poputujú naspäť do domu na okná.

                                  Eva T.

marec 2017
marec 2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.197 (?), 3.3.2021 21:53

Já dávám do skleníku dle počasí - koncem března a používám digitální termostat z číny ve spojení s horkovzdušným ventiátorem nastaveno mám na 5c (nevím jestli je to ideální, ale sazenice jsou (vždy byly) v pořádku. Letos jsem dokoupil topný kabel do terária 80w, není to nic moc, ale počítám s tím, že stoupající teplo okolo rostlinek udělá své:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.186 (?), 8.3.2021 23:25

Dobrý den.

Musím nejprve napsat, že je rozdíl v tom, zda budete kupovat skleník se sklem a nebo s makrolonem. Je v tom totiž dost velký rozdíl. V 2013 jsem vyměnil na mém 40 letém skleníku se sklem sklo za makrolon a musím říci, že se mi výrazně urychlil a sklizeň i vegetace a to o cca 3 týdny. Poslední dobou vysazuji rajčata ke konci dubna, ale pokud začne mrznout (sleduji počasí aby byl čas)třeba i -5 st.c, tak posekám trávu a navezu do skleníka. Během 24 hodin se tráva zahřeje a mám ve skleníku i o 10 st více než venku. Nechápu zdejší snahy o březnové výsadby. Je to samý problém a dejme příležitost i jiné zelenině. 

Skleník používám na dvojí, až trojí sklizeň. Ke konci února 500m.n dávám do skleníku salát, ředkvičky, karotku, poté kedlubnu, Když dozrávají kedlubny a karotka polovina května vysazuji mezi ně rajčata ke konci dubna. v druhé polovině května papriky a okurky. Na konci srpna končí okurky, tak dávám opět salát a ředkvičky. Po paprikách a rajčatech již nic nestihne vyrůst.

Mám skleník 10m2 a vypěstuji vše cca 80kg rajčat (start), 60-80 salátovek (saladin), paprik 10-20kg. Pěstuji vše dohromady 40 let a žádný problém v pěstování nepociťuji. Ke konci května již nechávám skleník otevřený ve dne v noci a zdravotní stav rostlin je ucházející.

Ať se daří  :-)

vysazená rajčata do zeleniny
vysazená rajčata do zeleniny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 8.3.2021 23:34

Nebyl jsem přihlášen a pár obrázku jsem chtěl ještě přidat.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika