rajče start



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?)
4.2.2019 15:58

Vladimíre, myslím, že to bereš příliš osobně. Chtěl jsem jenom říct, že diskuze o odrůdách bez zmínky o podmínkách může přinést zklamaná očekávání. Místní příspěvky to často potvrzují. Sorry.

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 4.2.2019 15:58

Vladimíre, myslím, že to bereš příliš osobně. Chtěl jsem jenom říct, že diskuze o odrůdách bez zmínky o podmínkách může přinést zklamaná očekávání. Místní příspěvky to často potvrzují. Sorry.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
JKo - (26) - 77.97 (?), 3.2.2019 22:18
Ja jsem mozna ta vyjimka, Stupicke je moje top rajce. Spolecne se Startkou tedy, ale Stupice hodnotim jeste o fous lip. Uz jsem pestoval kde co, ale nakonec jsem se ustalil na teto kombinaci: Stupicke, Start, Toro (primy konzum a salaty) Orfea (hlavne kvuli vynosu, pouzivam je na suseni), potom dve biftekova (Ananas a Bountiful na vareni/peceni). Cherry rajcatka se mi zatim neustalily, tak tam favority nemam. Jsem 330 mnm, mrazova kotlina, vse pestuji ve skleniku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 135.132 (?), 4.2.2019 7:21

To je úplně normální, že každému chutná něco jiného. Kolik lidí má raději Start nebo Stupické, tak to nedovedu odhadnout, ale asi by na chuť vyhrál Start.wink

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 3.2.2019 21:39

Ten spor o S navíc a jeho vliv na kvalitu rajčete nemůžu komentovat, protože tady už je bez S nelze dostat. Ale jste první, kdo mluví o Startkách takhle negativně. Mně vycházejí furt skvěle jak dole na balkóně ve 150 m.n.m., tak na zahradě v 570 m.n.m. I když je mezi nimi rozdíl díky podmínkám. Ty zezdola jsou menší a chuťově výraznější. Zato letos trochu trpěly suchou hnilobou. Dokonce i ty, které jsem vypěstoval doma za oknem měly typickou chuť.

V jakých podmínkách je pěstujete?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 129.206 (?), 4.2.2019 6:19

Moje "Štartky" či s S alebo bez neho boli vždy jedničkou v ČS. hybridoch, žltý límec sa im nerobil, tvar plodov a chuť úplne iná ako Stupické skoré poľné.Zahviezdila v r. 1981 a vytlačila Bonsety. Pamätám si, že jedného času(okolo r. 1989) ju nebolo ani na Slovensku dostať a vtedy som ju zvyčajne kupovala vo Věžkách, alebo na Flóre Olomouc.  Myslím, že aj v Česku bola vtedy dostať len v špecializovaných predajniach, lebo na Moravu sme chodili často- máme ju za kopcom a nevidela som ju vtedy(OBI, Hornbach...) ešte nexistovali. Označenie S som nejak neriešila, raz som kúpila s označením S, inokedy bez, vždy mi vtedy bolo vysvetlené, že je to to isté a keďˇ som siala v tom istom roku z oboch sáčkov, rozdiely som nevidela. Len mi nejak uniklo, v ktorom roku som ju prvý krát vysiala-  mne sa tak marí že to bolo ešte pred 1981, a registrovaná bola v r. 1981. Bolo by to možné? Škoda, že som si to vtedy nezapisovala.

    Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.195 (?), 23.8.2017 9:32

Máte pravdu. Vždy jsem pěstovala rajče Start F 1,  - noc dobré -, ale už po dva roky, co jsem si koupila semena START S F 1, má toto rajče negativa = jakoby nedozrává u stopky a ani doma ve tmě s jablkem rajče úplně nedozraje. Budu zase shánět rajče START F 1 a to teda bez S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 27.1.2019 23:15

V registru odrůd je jen Start S jako rajče. Bez toho S je pak jetel, který má Oseva Uni.  Jinak abecedazahrady je kompilátor jak Láďa Hruška, co nic neověřuje. A co není v registru, nemůže být uváděno do oběhu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 135.132 (?), 28.1.2019 8:04

Ty tabulky nedoporučuji vůbec číst, možná pro pobavenít. Je tam plno hovadin.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 129.206 (?), 28.1.2019 9:20

Presne tak, aj v listine databázy EU je uvedené iba ako Start S F1 a to s dátumom vstupu v býv. Československu r. 1981. Viem, že kedysi sa pri názve na sáčkoch to S- ko neuvádzalo zrejme len nejakým nedopatrením,  ja som ho pestovala kedysi pod oboma názvami, dokonca v tom istom roku a rozdiely v chuti a tvare som nevidela. Dodnes je to jedna z mojich najobľúbenejších rajčín.

                                    Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.94 (?), 4.2.2019 7:28
Pokud se můžu přidat do debaty, tak jestli si pamatuju dobře, tak to S znamenalo něco "sterilní" při výrobě (protože rajčata vždy byla mnozitelná ze semen vlastních). První byli bez eska, po několika letech přišlo S rozšíření. Žádnou chuťovou změnu sem nezaznamenal. Fakt že sme to tak nepitvali (za mlada). K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika