rajče start



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 228.73 (?) 
14.8.2017 12:08

Overené mojimi vlastnými skúsenosťami pri pestovaní cca 7 rokov.

Start F1...rastlina mohutná, vysoká, plod strednej veľkosti, voňavý, šupka tenučká, farba celá červená, chuť aromatická, lahodná, sladko kyslá, plný šťavy a hlavne skoré dozrievanie. Mimoriadne chutný, slabá praskavosť plodov pri daždi /asi jediná chyba/.

Start S F1...má viac negatív, polopozdný, pri stopke zostáva zelený, chuť podobná aj keď to nie je ono, častejšie praská pri daždi, šupka hrubšia. Síce podobný, ale je to menej vydarený súrodenec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 70.168 (?), 14.8.2017 15:44

Mám naprosto stejnou zkušenost. Protože všude čtu, že to písmeno S, které je v názvu navíc, nic neznamená, že se jedná o stále stejnou odrůdu, přikládala jsem změněné vlastnosti rozmarům počasí. Je fakt, že počasí je čím dál extrémnější, ale přesto bych ráda sehnala semena původních Startů. Hlavně mi vadí ten zelený límec, nevzpomínám si, že by ho původní odrůda měla, zato teď je to pravidlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.246 (?), 14.8.2017 18:19

  Jestli mě paměť neklame, tak Sempra Veleliby, ještě nedávno asi tak před 5ti lety prodávala Starty bez písmena S. Taky mi připadá, že rajče Start S je jiné.    Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.84 (?), 14.8.2017 20:37

"S" by mohlo znamenat SEMO Smržice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 70.168 (?), 14.8.2017 21:43

Na internetu jsem našla tuto informaci:

Doc. Dr. Eva Pekárková – Troníčková z VÚRV Praha Ruzyně je mimo jiné autorkou hybridní indeterminantní odrůdy rajčete Start S F1, kde se při výrobě hybridního osiva využívá cytoplasmatická samčí sterilita CMS.

Bohužel nevím, jestli je autorkou i odrůdy Start F1 bez toho S. Neví to někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.52 (?), 3.2.2019 19:21

Tiez vsade citam, ze Start F1 su uzasne paradajky. Kupil som si Start S F1 od nohelgarden, dal som mu sancu 2 roky, ale vzdy som bol sklamany. Velmi podobne stupickemu, ale dozrievalo neskor, chut ma horsiu. Zeleny limec okolo stonky maju podobny. Ak chcem skore paradajky, tak stupicke su lepsia volba, aj za cenu, ze zeleny limec musim vyrezat. Cenovo su vyrazne lacnejsie. Kupovat Start S F1 su vyhodene peniaze.

Ale ak niekde natrafim na semena Start F1 bez S, tak mu dam este jedenkrat sancu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 3.2.2019 20:28

Mnohokrát tu zaznělo, že Start S F1 je totožný se Start F1. Jde jen o to co každá z těch tří firem, které vlastní tutp odrůdu nechá natisknout na prodejní sáček. Myslím si, že peníze budou vyhozené, právě když si koupíte sáček s nápisem Start F1. Vždyť stačí si to S škrtnout a máte to co chcete.

Jinak jsem ještě nikoho neslyšel, že by chuť Stupického hodnotil jako lepší než Start F1. Možná se mýlím, ale zkuste to ještě jednou. Možná poslední dva roky nebyly až zas tak typické a ideáílní pro česká rajčata. Já osobně jsem měl lepší španělská rajčata- asi to počasí bylo spíše španělské.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.2.2019 21:52

Vladimíre, tohle trochu potvrzuje to, cos mi tak vehementně vyvracel: odrůda + podmínky = výsledná chuť. Ty moje třeba vůbec nemají žlutý límec.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 3.2.2019 22:36

Ty fyziologické poruchy, na které si mnozí výše stěžují je nedostatek boru a vápníku ve výživě. Většinou stačí používat Cererit (či kristalon gold) místo NPK (bez stopových prvků).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 4.2.2019 7:11

Milane, ten tvůj příspěvek je nekorektní a nefér.  Nikdy jsem nenapsal, že podmínky nemají vliv na chuť zeleniny a ovoce a ani si to nemyslím.  Neobjevil jsi nic nového, jistě to ví každý kdo něco někdy pěstoval.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika