rajče start



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 129.206 (?)
4.2.2019 6:19

Moje "Štartky" či s S alebo bez neho boli vždy jedničkou v ČS. hybridoch, žltý límec sa im nerobil, tvar plodov a chuť úplne iná ako Stupické skoré poľné.Zahviezdila v r. 1981 a vytlačila Bonsety. Pamätám si, že jedného času(okolo r. 1989) ju nebolo ani na Slovensku dostať a vtedy som ju zvyčajne kupovala vo Věžkách, alebo na Flóre Olomouc.  Myslím, že aj v Česku bola vtedy dostať len v špecializovaných predajniach, lebo na Moravu sme chodili často- máme ju za kopcom a nevidela som ju vtedy(OBI, Hornbach...) ešte nexistovali. Označenie S som nejak neriešila, raz som kúpila s označením S, inokedy bez, vždy mi vtedy bolo vysvetlené, že je to to isté a keďˇ som siala v tom istom roku z oboch sáčkov, rozdiely som nevidela. Len mi nejak uniklo, v ktorom roku som ju prvý krát vysiala-  mne sa tak marí že to bolo ešte pred 1981, a registrovaná bola v r. 1981. Bolo by to možné? Škoda, že som si to vtedy nezapisovala.

    Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2744) - 6.138 (?), 4.2.2019 15:58

Vladimíre, myslím, že to bereš příliš osobně. Chtěl jsem jenom říct, že diskuze o odrůdách bez zmínky o podmínkách může přinést zklamaná očekávání. Místní příspěvky to často potvrzují. Sorry.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
JKo - (26) - 77.97 (?), 3.2.2019 22:18
Ja jsem mozna ta vyjimka, Stupicke je moje top rajce. Spolecne se Startkou tedy, ale Stupice hodnotim jeste o fous lip. Uz jsem pestoval kde co, ale nakonec jsem se ustalil na teto kombinaci: Stupicke, Start, Toro (primy konzum a salaty) Orfea (hlavne kvuli vynosu, pouzivam je na suseni), potom dve biftekova (Ananas a Bountiful na vareni/peceni). Cherry rajcatka se mi zatim neustalily, tak tam favority nemam. Jsem 330 mnm, mrazova kotlina, vse pestuji ve skleniku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 135.132 (?), 4.2.2019 7:21

To je úplně normální, že každému chutná něco jiného. Kolik lidí má raději Start nebo Stupické, tak to nedovedu odhadnout, ale asi by na chuť vyhrál Start.wink

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2744) - 6.138 (?), 3.2.2019 21:39

Ten spor o S navíc a jeho vliv na kvalitu rajčete nemůžu komentovat, protože tady už je bez S nelze dostat. Ale jste první, kdo mluví o Startkách takhle negativně. Mně vycházejí furt skvěle jak dole na balkóně ve 150 m.n.m., tak na zahradě v 570 m.n.m. I když je mezi nimi rozdíl díky podmínkám. Ty zezdola jsou menší a chuťově výraznější. Zato letos trochu trpěly suchou hnilobou. Dokonce i ty, které jsem vypěstoval doma za oknem měly typickou chuť.

V jakých podmínkách je pěstujete?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 129.206 (?), 4.2.2019 6:19

Moje "Štartky" či s S alebo bez neho boli vždy jedničkou v ČS. hybridoch, žltý límec sa im nerobil, tvar plodov a chuť úplne iná ako Stupické skoré poľné.Zahviezdila v r. 1981 a vytlačila Bonsety. Pamätám si, že jedného času(okolo r. 1989) ju nebolo ani na Slovensku dostať a vtedy som ju zvyčajne kupovala vo Věžkách, alebo na Flóre Olomouc.  Myslím, že aj v Česku bola vtedy dostať len v špecializovaných predajniach, lebo na Moravu sme chodili často- máme ju za kopcom a nevidela som ju vtedy(OBI, Hornbach...) ešte nexistovali. Označenie S som nejak neriešila, raz som kúpila s označením S, inokedy bez, vždy mi vtedy bolo vysvetlené, že je to to isté a keďˇ som siala v tom istom roku z oboch sáčkov, rozdiely som nevidela. Len mi nejak uniklo, v ktorom roku som ju prvý krát vysiala-  mne sa tak marí že to bolo ešte pred 1981, a registrovaná bola v r. 1981. Bolo by to možné? Škoda, že som si to vtedy nezapisovala.

    Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.195 (?), 23.8.2017 9:32

Máte pravdu. Vždy jsem pěstovala rajče Start F 1,  - noc dobré -, ale už po dva roky, co jsem si koupila semena START S F 1, má toto rajče negativa = jakoby nedozrává u stopky a ani doma ve tmě s jablkem rajče úplně nedozraje. Budu zase shánět rajče START F 1 a to teda bez S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 27.1.2019 23:15

V registru odrůd je jen Start S jako rajče. Bez toho S je pak jetel, který má Oseva Uni.  Jinak abecedazahrady je kompilátor jak Láďa Hruška, co nic neověřuje. A co není v registru, nemůže být uváděno do oběhu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 135.132 (?), 28.1.2019 8:04

Ty tabulky nedoporučuji vůbec číst, možná pro pobavenít. Je tam plno hovadin.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 129.206 (?), 28.1.2019 9:20

Presne tak, aj v listine databázy EU je uvedené iba ako Start S F1 a to s dátumom vstupu v býv. Československu r. 1981. Viem, že kedysi sa pri názve na sáčkoch to S- ko neuvádzalo zrejme len nejakým nedopatrením,  ja som ho pestovala kedysi pod oboma názvami, dokonca v tom istom roku a rozdiely v chuti a tvare som nevidela. Dodnes je to jedna z mojich najobľúbenejších rajčín.

                                    Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.94 (?), 4.2.2019 7:28
Pokud se můžu přidat do debaty, tak jestli si pamatuju dobře, tak to S znamenalo něco "sterilní" při výrobě (protože rajčata vždy byla mnozitelná ze semen vlastních). První byli bez eska, po několika letech přišlo S rozšíření. Žádnou chuťovou změnu sem nezaznamenal. Fakt že sme to tak nepitvali (za mlada). K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika