Rajče jako Bajaja



seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?)
19.11.2018 19:20

Doporučila bych Vám odrůdu Strillo F1 nebo Bejbino F1. Co se týká odrůdy Perun, tak ta mně vůbec nechutná, ale můžete ji určitě pěstovat i ve skleníku. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 230.39 (?), 19.11.2018 13:08, zobrazeno: 13047x

Dobrý den,

existuje skleníkové tyčkové rajče co by mělo chuť rajčete Bajaja? Silnější, kořeněnou, rajčatovou. ne unylou?

Nebo skleníková verze žlutého Perunu? Nemusí být žlutá, jde o chuť

děkuji

Sáša

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 19.11.2018 19:20

Doporučila bych Vám odrůdu Strillo F1 nebo Bejbino F1. Co se týká odrůdy Perun, tak ta mně vůbec nechutná, ale můžete ji určitě pěstovat i ve skleníku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.39 (?), 21.11.2018 11:24

Díky za tip. Bejbino jsem ve skleníku zkoušela, ale ač rostliny rostly parádně a plodnost taky vysoká, tak právě v konstrastu s truhlíkovým venkovním Bajajou byla chuť nějaká nijaká. Což mě překvapilo protože jsem na nej četla jen samou chválu. Jestli to nebude jinou vlhkostí a množstvím oslunění ve skleníku a v truhlíku venku v tom loňském extrémním létě.. 

To Strillo vypadá nadějně, podle popisu bude hodně podobné Bajajovi, děkuji!

Sáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 7.12.2018 13:27

Dnes jsem si koupil semena toho balkónového rajčete Bajaja. Chtěl bych ho použít pro nějaké křížení a tak by mne zajímají dvě věci. Jak hodnotíte chuť, jsou ta rajčátka dostatečně sladká nebo spíše pikantní?  Ta druhá věc je, jaké listy toto rajče má. Normální rajčatové nebo vypadají jako listy bramborové?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 7.12.2018 20:49

Co se týče chuti, tak bych řekla, že jenom sladké určitě není, trochu mi připomínalo chuť Startu, takže i ta pikantnost a listy má normální rajčatové.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 7.12.2018 21:00

Ta fotka se mně moc líbí. Prosím, mohu ji použít jako ilustrační v diskuzi na Tomatoville?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 7.12.2018 21:16

Klidně ji, Vladimíre, použijte kdekoliv. Ještě jsem našla jednu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 7.12.2018 22:46

Omlouvám se, ale upřesňuju odrůdy rajčat na fotkách, ta fotka zelených rajčátek je odrůda Vilma. Bajaja je nižší a převislá, nemusí se vyvazovat. Druhá fotka s červenými plody je odrůda Bajaja. 

odrůda Vilma
odrůda Vilma
odrůda Bajaja
odrůda Bajaja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 8.12.2018 15:04

Pěkný víkendový den, Vladimíre navštívila jsem Vaše stránky "Databáze rajčat" a chtěla bych se zeptat na odrůdu O-33 a dát jednu malou připomínku. Píšete že ji vyšlechtil P.Y.Saratov. Nemá tam být spíš Sarayev? A dále, že pokud někdo pěstuje jakékoliv rostlinky, tak to není chovatel, ale pěstitellaugh. Jinak už se těším, jak katalog budete potupně doplňovat. Alespoň když někdo bude uvažovat o nějaké nové odrůdě, tak si to zde může předem nastudovat. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 8.12.2018 17:00

Chybička se vloudila. S tou databází je to takto. Někdy v roce jsem přišel s tím, že taková databáze by byla prospěšná. Tak jsem si zkusil něco takového udělat. Pak jsem oslovil další pěstitele o kterých jsem věděl, že pěstují hodně cizích odrůd, které já nepěstuji (Mirek, TetaJana, atd.) jestli by spolu se mnou nevytvořili nějakou databázi pro české pěstitele. Zájem nebyl a tak jsem už na té databázi dál nepracoval.Pro mne osobně ta databáze nemá nějaký význam, ale souhlasím s tím, že pro někoho by to význam mohlo mít. proto jsem to také chtěl realizovat.  Tu nedokončenou (chybí fotky a popisy) jsem naposledy otevřel někdy před půl rokem, když jsem něco hledal.

JInak se podílím na Tatiana´s TOMATO base, která byla po více než půl roce znovu otevřena, Tam si každý může zjistit informace o cca 4000 odrůd rajčat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika