Rajče jako Bajaja



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?) 
9.12.2018 10:38

Ano viděla jsem, že tam máte nějaké záznamy. Jinak vysetá semínka již začínají pomalu klíčit.4. den po výsevu. Zatím tedy Jagodka, Sarayev a Sophie. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 10.12.2018 8:34

V pátek jsem se byl podívat ve městě jak to tam teď před vánoci vypadá. Docela se mně to tam líbilo, neměl jsem chuť na žádné jídlo a tak jsem si aspoň koupil nějaké vánoční dárky pro sebe. Dvě formičky na vykrajování perníků a také semena tří balkónových rajčat. Včera jsem vysel pět semen od každé odrůdy.

           Vladimír

Balkónová rajčata
Balkónová rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.192 (?), 10.12.2018 8:59

Vilma a Venus jsou jako z katalogu od Starkla, stejný tvar, velikost a počet plodů, stejné listy, jen květináče a barva plodů jiná. Ovšem pokud šlechtilel garantuje kvalitu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 11.12.2018 23:44

Dobrý postřeh 185.192.yes

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.39 (?), 10.12.2018 18:31

Pane Vladimíre, můžu mít prosbu? Můžete sem pak průběžně dávat info nebo foto jak si Bajaja vede, do čeho jste jej přesadil a po kolika kusech? 

Jak jsem tu někde psala, loni jsem zakoupila větší květináče právě kvůli Bajajovi a deklarované nutnosti sadit je do větších nádob, nicméně rostliny se mi nezdály nějaké extra bujné a v době vysazování ven jsem toho měla nad hlavu, tak jsem je dala do 5,  7,5 a 10L nádob +/- po šesti, osmi nebo jak mi to padlo pod ruku (společně s Aztekem), a nezdálo se že by jim to vadilo. Jedině že snad neplodili tak vehementně jak popisuje výrobce, ale tak nějak stejně jako Aztek, ale to mohlo být i loňským divnolétem.. Ovšem je i možné že kdyby byly po jednom/dvou sami ve velké nádobě, že by rostly/plodili jinak.. Nebo je možné že to není o bujnosti rostliny nebo kořenového systému, ale ta "nutnost větších květináčů" je jen o tom že jsou převislé a menší květník by se překlopil (?).. A v době kdy já budu po zmrzlých přesazovat ven, tak vy z této setby budete už mít asi statné rostliny, tak by mi vaše zjištění v čem jak rostou byly užitečným vodítkem..

děkuji a přeji hodně pěstitelského zdaru

Sáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 10.12.2018 19:40

Tak já je asi dám do květináčů cca   2 litry, Nic jiného nemám a ani kupovat nebudu. To o té potřebě větší nádoby pro Bajaje mají napsáno na sáčku se semeny. A také jsem to slyšel na Polním dnu v Lednici. Opravdu tam jednu rostlinu měli, v nádobě asi tak 25 litrů. Ta rostlina byla krásná, ale já budu ty rostliny mít (pokud jich bude víc) na rozdávání. smiley

           Vladimír

Bajaja
Bajaja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 12.12.2018 9:29

Snažil jsem se na internetu najít nějaké bližší informce o keříčkovém rajčeti Rubínek. Nic jsem nenašel, jen samé nabídky semen, jedno hodnocení pěstitele, že mu toto rajče nechutnalo a opisovaný popis, který má SEMO ve své nabídce. Pěstovali jste někdo toto rajče na balkoně, jak je rostlina velká a jak se vám osvědčila?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 27.12.2018 8:31

Vysel jsem od každé odrůdy pět semínek. Po čtrnácti krátkých dnech vypadají sazeničky k světu. Příští týden je asi rozesadím vždy do jednoho kelímku jedna odrůda (max. 4 sazenice). Zatím mám Vilma (5 sazeniček), Bajaja (4) a Venus (3). Jednu Venus budu muset vyhodit. Stejně nevím, kolik si v budoucnu nechám od každé odrůdy rostlin. Pro sebe jistě jen jednu, ale zatím jsem se nikoho z rodiny ani ze známých neptal.

           Vladimír

Vilma, Venus, Bajaja
Vilma, Venus, Bajaja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 7.1.2019 13:50

Sazeničkám Venus, Vilma a Bajaja se daří. Dnes jsem jim dokoupil bratra Aztek. V dohlední době ho vyseji.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 2.2.2019 15:15

Z nedostatku nísta jsem musel přebytečné sazenice vyhodit, zůstaly mně jen dvě od každé z těch tří odrůd-Vilma, Bajaja a Venus. Je vidět, že moc světla tyto sazenice nepotřebují, jsou docela silné a nízké. S Aztékem ještě počkám, až se nějaké místo uvolní. Doufám, že to bude ještě letos.

           Vladimír

Vilma, Bajaja, Venus
Vilma, Bajaja, Venus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika