Rajče Ildi



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 147.224 (?)
8.9.2013 11:44

Zdravím p.Mirek, prosím Vás a dá sa aj u nás zohnať odroda "Sladkaja děvočka"? Ktorú odrodu by Ste odporučili ako naj, ktorá sa dá u nás zohnať ako koktejlovú (bohate rodiacu, sladkú) a klasickú (dobrý výnos, šťavnaté, s chuťou skutočnej rajčiny).

Ďakujem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 54.27 (?), 7.9.2013 8:00

U nás se Ildi vždy pěstovala pro vysokou plodnost, relativně vysokou odolnost proti plísni, sladké chuti a samo, že i tvaru a velikosti. Letos zklamala no, ale zbytek letos nakoupených semen vyhodím a příští rok zkusím znovu. Možná, možná, jen chybná dávka semínek se do pytlíků vloudila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.9.2013 9:29

Ildi je sladké, jenže to už je v době kdy je moc šťavnaté a řekl bych přezrálé. Tahle odrůda nevydrží moc dlouho na keři, umí i hodně praskat, je vhodnější sklízet ji ještě ne úplně vyzrálou. Než jsem objevil vlastnosti soudkových odrůd, konkrétně podobně bohatě plodící Sl. Děvočky, tak Bylo Ildi naše nejpěstovanější koktejlové rajče. Když už jsem vzpoměl Děvočku a další soudky, tak jen připomenu že v současné době jsou tyto plody úžasně sladké. Někomu již může sladkost vadit ale tato rajčata jsou prostě skvělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.9.2013 14:00

Trochu jsem to dnes prohlížel a na jednom keři jsou oválné i hruškovité plody. Spodní vijany mají plody oválné, na těch výše jsou i hruštičky, spodní rostly ještě v létě, horní ve výkyvech počasí, možná je to i tím, i tím jak se květy opylily. Nalézt hruštičku lze i na spodních vijanech.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 7.9.2013 19:45

U nás je Ildi jedna z TOP odrůd. Plodnost je nepřekonatelná a chuť pro naprosto vynikající. Já s praskáním a přezráváním nemám sebemenší problém, což jemožná jinou lokalitou.

Dvě rostliny v jednom barelu
Dvě rostliny v jednom barelu
Třetí rostlina
Třetí rostlina
Čtvrtá rostlina venku
Čtvrtá rostlina venku
Pátá a poslední je ve skleníku
Pátá a poslední je ve skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 147.224 (?), 8.9.2013 11:44

Zdravím p.Mirek, prosím Vás a dá sa aj u nás zohnať odroda "Sladkaja děvočka"? Ktorú odrodu by Ste odporučili ako naj, ktorá sa dá u nás zohnať ako koktejlovú (bohate rodiacu, sladkú) a klasickú (dobrý výnos, šťavnaté, s chuťou skutočnej rajčiny).

Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.9.2013 12:25

Nedá se sehnat a kterou bych doporučil já, tak ta taky ne. Něco měli v Bratislavě (Presto spol. s r.o.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 7.9.2013 23:07

Já mám také ze setby Seva Seed kulatá žlutá a myslím, že to je jiná odrůda. Ale pořád je to lepší na jednu sezonu, než když si koupíte jabloň či jiný stromek a je to jiná odrůda :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
petrn - (27) - 56.1 (?), 12.9.2013 11:16

Chut Ildi zde vychvalovalo hodne lidi, proto sem si take odrudu zaradil na seznam. Letos mam Ildi poprve, tvarove je mam vetsinou takove jako maji byt - ovalne, ale par hrusticek se najde. Chutove zklamani, o nicem. Kdyz je necham vic dozrat tak mi nechutnaji vubec. Samozrejme to muze byt letosnimi podminkami nebo osivem, nevim. To Goldkrone, jako alternativa zluteho cherry, ma charakter. Chutove zcela jine nez ostatni ma rajcata a pro me velmi chutne rajce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 11.69 (?), 12.9.2013 16:50

Rajče Ildi jsem pěstoval před několika roky, ale nikomu u nás moc nechutnalo a vyřadil jsem ho ze svého seznamu odrůd. Goldkrone to je něco jiného, to stále patří k našim nejoblíbenějším rajčatům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.76 (?), 13.9.2013 19:40

Ildi u nás letos také nemělo úspěch - vůbec nepřipomínalo kvalitní loňské rostliny. Stejně dopadlo letos červené Pollicino - také k ničemu. Ale jako by se letošní Pollicino smíchalo s Ildi:) - u některých byly vijany jako má Ildi, ale s červenými rajčaty a hruštičky byly u všech:(. Třeba se ještě pomíchali s něčím třetím:). Kdo ví, kdo pěstuje semena. Každopádně příští rok nebudeme tyto odrůdy pěstovat - škoda práce a místa.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika