Rajčatový hokus pokus - průběh



host - 97.110 (?)
23.12.2017 21:34

Blahozelam vsetkym, ktori v tomto pokuse a zdielani skusenosti pokracuju.

Tesim sa spolu s Vami, ze rastlinky rastu a zelam vela uspechov.

Niekto tu pisal, ze je to otravne takto pisat o kazdom dni a ze to nikoho nezaujima. Nie je to pravda. Ja a urcite aj kopa inych tuto diskusiu sledujeme s nadsenim.

Prosim, vytrvajte a uspech sa dostavi. Dakujem za toto `` otravne`` pridavanie prispevkov:)

ariadna30@azet.sk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 247.166 (?), 23.12.2017 10:47

Milane, hlavne, že sa vám to podarilo, ináč ja nechávam ešte aspoň týždeň na teple a svetle, pokým trocha nespevnejú, akurát im lahodím viac za ten čas prisvetliť. aby sa nevytiahli, pokým zvyšné nevyklíčia, teraz sa mi to stalo s 2 Gardenberry,  1 vyklíčilo o týždeň neskôr prisýpala som zeminu, keď som na prvom semienku videla klíčok, ale Philovita mi vyklíčila len 1. tak budem klonovať. Prajem veľa úspechov.  Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 22.12.2017 14:46

Já to s tím zasypáváním vidím dost bledě - omezíte intenzitu světla (nebo budete muset intenzivně přisvětlovat). Na jednu stranu honíte každý lux a na druhou stranu utopíte sazenici v kelímku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.138 (?), 22.12.2017 20:54

Jen ty části, které mají vytvořit kořeny. Určitě nezasypu ani děložní lístky. A schopnost asimilace ve stonku je omezená, zvlášť v ranném stádiu. A ty děložní lístky jsou, díky nedostatku světla, nad okrajem kelímku, tudíž luxy opravdu neztrácím.

Vypadá to takhle.

Zasypané sazenice
Zasypané sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 23.12.2017 12:29

U mne zatím dobré. Vypadá to tak, že koncem března budu mít opravdu sazenice s nasazenými plody, což byl záměr tohoto brzkého výsevu. Vpravo dole Sleeping Lady z výsevu 14.12.

           Vladimír

23.12.2017
23.12.2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 23.12.2017 13:03

Tedy Vladimíre, jak to děláte, že Vám rostou a sílí mnohem rychleji než mně? Je to v teplotě? Maximálně dosáhnu jen 25°C (a ne natrvalo). Anebo přeci jen máte mnohem víc světla než já? Bydlím totiž v údolí Labe, takže mne ještě navíc zastiňují z obou stran kopce a jsou tu často mlhy. Prostě nechápu.

Ale hodlám udělat kontrolní vzorek: z výsevu 16.12. vyšoupnu jednu Startku (zatím jen 1) na východní okno na chodbě, kde je opravdu jen 16 - 17°C a uvidím, jak si povede v porovnání s těmi přisvětlovanými v bytě. Jen doufám, že mi ji nikdo nešlohne, i když, co by s ní dělal?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 23.12.2017 14:00

Asi jste to co jsem napsal špatně pochopil. Ty všechny sazenice (mimo tu Sleeping Lady) jsou z výsevu 24.11.2017. Rostou pomalu. Já nepotřebuji aby rostly rychle, do 31.3. 2018 je času dost. Hlavně potřebuji aby k tomuto datu měly už nasazené plody. Mám ověřené, že světelné podmínky na tom okně odpovídají teplotě na parapetu a proto se sazenice nijak nevytahují. Kdybych tam přitopil na takových 20 °C, tak bych měl takové vytáhlé špejlky. Zítra se pokusím změřit osvětlení a dám vědět.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 23.12.2017 18:53

Vladimíre, přiznám svou chybu, ale vy jste napsal 14.12. Tak proto mne to udivilo. Přesně: necháme je růst co nejpomaleji. Času mají dost.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 23.12.2017 19:03

Jasně, Vladimíre, vy jste napsal "vpravo dole", ale já to vztáhnul na celou várku. Ale obávám se, že i tak platí, co jsem napsal. Vypadají úplně jinak než ty moje. Daleko líp.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 23.12.2017 19:47

Pane Milane ja vam fandim ze mate radost ze vam to roste   ale pan V ladimir je uznavany odbornik ktery pise i na jinych strankach proste profik      mozna budete mit peknou urodu jak pan Vladimir   ale nerikej hop dokud nepeskocis         vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.110 (?), 23.12.2017 21:34

Blahozelam vsetkym, ktori v tomto pokuse a zdielani skusenosti pokracuju.

Tesim sa spolu s Vami, ze rastlinky rastu a zelam vela uspechov.

Niekto tu pisal, ze je to otravne takto pisat o kazdom dni a ze to nikoho nezaujima. Nie je to pravda. Ja a urcite aj kopa inych tuto diskusiu sledujeme s nadsenim.

Prosim, vytrvajte a uspech sa dostavi. Dakujem za toto `` otravne`` pridavanie prispevkov:)

ariadna30@azet.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika