Rajčatový hokus pokus - průběh



host - 6.138 (?)
23.12.2017 19:03

Jasně, Vladimíre, vy jste napsal "vpravo dole", ale já to vztáhnul na celou várku. Ale obávám se, že i tak platí, co jsem napsal. Vypadají úplně jinak než ty moje. Daleko líp.

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 23.12.2017 10:47

Milane, hlavne, že sa vám to podarilo, ináč ja nechávam ešte aspoň týždeň na teple a svetle, pokým trocha nespevnejú, akurát im lahodím viac za ten čas prisvetliť. aby sa nevytiahli, pokým zvyšné nevyklíčia, teraz sa mi to stalo s 2 Gardenberry,  1 vyklíčilo o týždeň neskôr prisýpala som zeminu, keď som na prvom semienku videla klíčok, ale Philovita mi vyklíčila len 1. tak budem klonovať. Prajem veľa úspechov.  Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 22.12.2017 14:46

Já to s tím zasypáváním vidím dost bledě - omezíte intenzitu světla (nebo budete muset intenzivně přisvětlovat). Na jednu stranu honíte každý lux a na druhou stranu utopíte sazenici v kelímku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.138 (?), 22.12.2017 20:54

Jen ty části, které mají vytvořit kořeny. Určitě nezasypu ani děložní lístky. A schopnost asimilace ve stonku je omezená, zvlášť v ranném stádiu. A ty děložní lístky jsou, díky nedostatku světla, nad okrajem kelímku, tudíž luxy opravdu neztrácím.

Vypadá to takhle.

Zasypané sazenice
Zasypané sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 23.12.2017 12:29

U mne zatím dobré. Vypadá to tak, že koncem března budu mít opravdu sazenice s nasazenými plody, což byl záměr tohoto brzkého výsevu. Vpravo dole Sleeping Lady z výsevu 14.12.

           Vladimír

23.12.2017
23.12.2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 23.12.2017 13:03

Tedy Vladimíre, jak to děláte, že Vám rostou a sílí mnohem rychleji než mně? Je to v teplotě? Maximálně dosáhnu jen 25°C (a ne natrvalo). Anebo přeci jen máte mnohem víc světla než já? Bydlím totiž v údolí Labe, takže mne ještě navíc zastiňují z obou stran kopce a jsou tu často mlhy. Prostě nechápu.

Ale hodlám udělat kontrolní vzorek: z výsevu 16.12. vyšoupnu jednu Startku (zatím jen 1) na východní okno na chodbě, kde je opravdu jen 16 - 17°C a uvidím, jak si povede v porovnání s těmi přisvětlovanými v bytě. Jen doufám, že mi ji nikdo nešlohne, i když, co by s ní dělal?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 23.12.2017 14:00

Asi jste to co jsem napsal špatně pochopil. Ty všechny sazenice (mimo tu Sleeping Lady) jsou z výsevu 24.11.2017. Rostou pomalu. Já nepotřebuji aby rostly rychle, do 31.3. 2018 je času dost. Hlavně potřebuji aby k tomuto datu měly už nasazené plody. Mám ověřené, že světelné podmínky na tom okně odpovídají teplotě na parapetu a proto se sazenice nijak nevytahují. Kdybych tam přitopil na takových 20 °C, tak bych měl takové vytáhlé špejlky. Zítra se pokusím změřit osvětlení a dám vědět.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 23.12.2017 18:53

Vladimíre, přiznám svou chybu, ale vy jste napsal 14.12. Tak proto mne to udivilo. Přesně: necháme je růst co nejpomaleji. Času mají dost.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 23.12.2017 19:03

Jasně, Vladimíre, vy jste napsal "vpravo dole", ale já to vztáhnul na celou várku. Ale obávám se, že i tak platí, co jsem napsal. Vypadají úplně jinak než ty moje. Daleko líp.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 23.12.2017 19:47

Pane Milane ja vam fandim ze mate radost ze vam to roste   ale pan V ladimir je uznavany odbornik ktery pise i na jinych strankach proste profik      mozna budete mit peknou urodu jak pan Vladimir   ale nerikej hop dokud nepeskocis         vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.110 (?), 23.12.2017 21:34

Blahozelam vsetkym, ktori v tomto pokuse a zdielani skusenosti pokracuju.

Tesim sa spolu s Vami, ze rastlinky rastu a zelam vela uspechov.

Niekto tu pisal, ze je to otravne takto pisat o kazdom dni a ze to nikoho nezaujima. Nie je to pravda. Ja a urcite aj kopa inych tuto diskusiu sledujeme s nadsenim.

Prosim, vytrvajte a uspech sa dostavi. Dakujem za toto `` otravne`` pridavanie prispevkov:)

ariadna30@azet.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika