Rajčatový hokus pokus - průběh



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?)
17.12.2017 8:57

Pekne, Vladimíre, chce to klid a nedať sa odradiť, ja som sa vlani veľa dozvedela z tvojich pokusov, teraz sa to trocha snažím zúžitkovávať a prispôsobovať mojim podmienkam a kto chce, sa niečo dozvie, keď pozorne číta príspevky. Eva T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
host - 173.17 (?), 17.12.2017 0:52

"někteří pěstitelé se chtějí zviditelnit odrůdami které koupí na inernetu"

Asi jsou ta rajčata, které pěstují lepší než ta rajčata, která kupujete u vás v obchodě. Je logické, že se snaží poradit ostatním co by měli pěstovat. Asi kdyby se jim nedařily, tak by o nich nepsali. Že jejich názvy neznáte, je váš problé. Jak se vlastně ta rajčata, která kupujete jmenují?

"jake doporucujete pestovat na zahradce"

Ty velké biftekové. Ale ty jsou z internetu. smiley.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 17.12.2017 8:06

Práve preto som založila nové vlákno,"Rajčata 2018" aby tu mohli písať prispievatelia svoje skúsenosti z minuloročných pestovaní a plánoch pre rok 2018. V žiadnom prípade by som nekupovala semená na ALI EXPRESE, kupujem naše osvedčené v našich obchodoch, niektoré druhy si medzi sebou pestovatelia vymieňame z našich internetových shopov doporučujem Dobra Semena, niektoré novinky z Anglicka si dávam posielať k synovi v Uk a v neposlednom rade si Heirloom odrody sama množím.Odporúčam pozrieť dokument Stv2: Pocta paradajke. 

                                Eva T.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 149.131 (?), 17.12.2017 8:29

A to já zase ano. Pravidelně si objednávám semena přes eBay, nabízí je tam snad jediný prodejce, a je z UK, s velkým výběrem. A to nejen rajčata, ale všemožnou zeleninu, a daří se jí u nás dobře. Z rajčat jsem si takto objednal třeba Black Cherry, Sweet million nebo Alicante, a nemůžu si stěžovat. Pak třeba hlavně dýně, na které jsem u našich prodejců nenarazil (a když ano, tak pouze internetových, za obrovské peníze).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 17.12.2017 8:59

Já na eBay nenakupuji. Pokud mne nějaké rajče zajímá a není to zrovna hybrid, napíši to na stránku Tomatoville a v devadesáti procentech mám za čtrnáct dní semena doma.

Je jasné, že převážná část zahrádkářů pěstuje dostupné české odrůdy. Ale nikdo z nich nic nenapíše. Pište, rád si také něco přečtu. Například já pravidelně pěstuji Start F1 a Stupické polní rané. Myslím si, že o těchto odrůdách už jsem zde napsal až až.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 17.12.2017 18:49

Zrovna dnes jsem na Aliexpresu objednal semínka za cca 20 Usd, zítra objednám další. Až budu vědět, jak fungují, snad dám vědět. Ovšem, při ceně 8 - 10 kč za 100 semen to rád zkusím. Samozřejmě budu sít i Stupické polní i Pollicino a další, stejně většinu sazenic rozdám.

Přesto rád vyzkouším, co všechno dokáži vypěstovat a i kdyby jen 10 procent se ujalo, velmi mne to potěší.

Vždyť přeci není naším úmyslem produkovat velkopěstitelské množství plodů za každou cenu (i když někteří to tak chápou), ale udělat sobě a svým bližním radost z chuti a krásných plodů, případně zkusit něco nového, co člověka potěší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 17.12.2017 1:02

Dobrá rada, přečíst si vlákno od začátku. Ale jen to nepomůže k tomu, aby se sazenice nevytahovaly. Je třeba se naučit jak to udělat, aby se opravdu nevytahovaly. Když se vám bude dařit, můžete potom také něco o tom napsat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 17.12.2017 8:38

To mne mrzí, že jste se nic nedozvěděl, ale to neznamená, že musíte rýpat. Podle toho zkomoleného jména je mně jasné, že anglicky moc neumíte. To chce klid. smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 17.12.2017 8:57

Pekne, Vladimíre, chce to klid a nedať sa odradiť, ja som sa vlani veľa dozvedela z tvojich pokusov, teraz sa to trocha snažím zúžitkovávať a prispôsobovať mojim podmienkam a kto chce, sa niečo dozvie, keď pozorne číta príspevky. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.138 (?), 17.12.2017 9:15

Nechápu vaši zlobu a ani jistotu, že to nejde. Zkoušel jste to, co se chystám vyzkoušet s osvětlením? Nikdo neříká, že to stopro půjde, ale jak říká Evangelium, nesuďme nerozvážlivě. Počkejme na výsledky. Pokud je to slepá cesta, nevadí. Ale budeme to vědět najisto.

A to, že jsem se prd dozvěděl je hodně mimo mísu: učím se každým dnem. Ono totiž jinak ke zkušenostem přijít nejde.

Nechte děti si hrát.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.138 (?), 16.12.2017 22:19

To Vám lehce vysvětlím: je to test toho, zda půjde v březnu řízkovat z rostlin odrůd odolných plísni: Crimson Crush a Mountain Magic. Mám jich totiž málo, hlavně těch MM. Dostal jsem je z Anglie. Crimson Crush je k dostání (spíš bylo) na dobrasemena.cz, a to i za podstatně nižší cenu za 10 semínek (cca 50 Kč). Ale MM není v Česku k mání.

No a pak se učím za pochodu jak vlastně ta semínka vysévat. Které substráty, jak hluboko a jak zalévat, atd. Pokud budu alespoň částečně úspěšný (jedné rostlině už raší pravý list), přesadím je do igelitových pytlů a budu jim přisvětlovat, abych viděl, zda je byt možnou náhradou za skleník. Prostě problém teplo - světlo obrácený naruby oproti skleníkům.

A aby se nevytahovaly, snížím teplotu a zvýším osvětlení. Ta jedna Startka si vede docela slušně, spíš sílí než se vytahuje (a to zatím přisvětluji jen provizorně). Ale zda to dobře dopadne, to nevím.

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika