Rajčatový hokus pokus - průběh



host - 33.3 (?)
16.12.2017 23:25

Zdravim muze nekdo napsat rozumne jak a kdy vysevat rajcata ktere koupime bezne v nasem obchode a jake doporucujete pestovat na zahradce hodnoceni  plus a minus        nekteri pestitele se chteji zviditelnit odrudami ktere koupi na internetu ALI EXPRES uvadeji nazvy rajcat ktere vubec neznam   ani nenapisou jestli v nasich podminkach se jim dari

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 17.12.2017 19:08

Já mám dobré zkušenosti s Vilmou. Pěstovaná na jižním balkoně - lodžii ve městě a na chalupě na jihozápadním a jižním okně venku vše v sz truhlíku. U NÁS relativně brzy dozrává a není příliš kyselé, například oproti Bajajovi a podobně. Má velmi kompaktní růst, nikam moc neleze. Rajčátka jsou ale malá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 17.12.2017 22:18

Na balkoně jsem také začal s Minibell. Bylo to relativně úspěšné, ale když jsem začal nosit rajčata ze zahrady, tak jsem se přestal o ty na balkoně starat. Říkal jsem si, že tam budu pěstovat normální tyčkové, ty nejlepší cherry- Tomatoberry, Philovita, Sungold, Datlo, Goldkrone, atd. Po třech letech jsem zjistil, že je tam neumím vypěstovat a tak už žádné rajče na balkoně.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.129 (?), 21.1.2018 20:01

taky mám dobrou zkušenost s Vilmou, je sladší než převislý Tumbling Tom nebo Bajaja (v těchto moc nevidím rozdíl, možná jde jen o jiný obchodní název i fotka na balíčku je stejná jen zrcadlově otočená) a do menších prostor je vilma lepší -  kompaktnější. Nemám zahrádku, jen dvorek, rajčata pěstuju kde se dá, ty keříčkové ve starých okapech přimontovaných na zdi. Vilma je náchylnější na přelití, plody pak praskají a jsou vodové, vyhovuje spíš chráněný prostor (jako všem rajčatům) Tumbling Tom má trochu tvrdší slupku, takže plodům přelití až tak nevadí, zato jak je převislý, tak při plné zátěži a vlhku se kmen často roztrhne - roztřepí, takže se musí svazovat k sobě, aby se některá část úplně neutrhla, což u Vilmy nehrozí. U mého manžela i dětí vyhrává Vilma i chuťově (ale já tím že opravdu jsem pěstitel bez zahrádky, pěstuju vždy jen tak 5-6 druhů rajčat). K dlouhodobějšímu uskladnění je lepší ten Tumbling Tom, žlutý, červený  (v balíčku jsme měli i vzrůstem totožnou rostlinku ale plod byl červenožlutě žíhaný) Tumbling Tom osbíraný zelený před prvními mrazíky pomalu dozrával do konce listopadu v papírové krabici bez problémů, Vilma se scvrkla a nedozrávala. Osbírala jsem vloni neuvěřitelné množství, byl skvělý rok, už jsme to nestíhali jíst na sušení se nehodí, takže jsem vařila kečupy.  Fotky si můžete prohlédnout na instagramu pod účtem sita_garden.    Jana Siťa Slováčková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 21.1.2018 21:50

Díky moc. Jsem rád, že jsem se netrefil do nějakého ani ryba ani rak. Zjišťoval jsem nějaké detaily od prodejců, chválili ji tam, jen což, ale prodejci. Ti vychválí cokoliv do nebes. Tady se člověk pak doví pravdu. Myslím, že u nás jí přelití nehrozí, spíš uschnutí.blush

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.138 (?), 19.12.2017 19:18

Mám tomu rozumět, že rajčata na vypěstování sazenic do záhonu sejete doma v polovině března? 

A co se týká balkonovek, pěstujete keříčková nebo tyčková? Snažím se totiž přijít na to, kolik litrů zeminy smíšené se substrátem potřebuje tyčkové rajče. Můj odhad je nejmíň 15 l.

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.53 (?), 20.12.2017 0:54

Jestli to měl být dotaz na mě, opravdu seji v polovině března pro výsadbu v polovině května, stihne se to i na konci března. Bydlím v paneláku, jižní okno, ale stejně jsem to dělala ve studeném bytě.

Balkonová rajčata jsou keříčková, ale momentálně nevím o žádných, které nepoléhají a proto používám tyčku.. (kdysi jsem měla italská semena, rostliny nepoléhaly..). Velikost nádoby závisí na zalévání. Protože v létě odjíždím používám pro tyčková rajčata "samozavlažovací" nádoby - otvory v asi 10 l květináči protáhnu knoty a postavím květináč na 3 kelímky do kbelíku a pod. Znám pěstování tak v 8 l nádobách, nevyštipovaná a také to zvládají, ale je nutné pravidelně zalévat. Balkónová rajčata mám na hlubším tácu. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.3 (?), 16.12.2017 20:52

ja vam fandi Milane ale nevim jaky bude rozdil kdyz vysejete v prosinci nebo zacatkem brezna v prosinci se budou sazenice moc vytahovat  jak to udelate aby se nevytahovala za svetlem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 16.12.2017 21:50

Tak si přečtěte vlákno od začátku, nikomu se tu rajčata z brzkých - předčasných výsevů nevytahují. Stačí přisvítit alobalem proti oknu a je to. Akorát mně jo, ale já to nikomu neradím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.138 (?), 16.12.2017 22:32

Ne, alobal proti oknu rozhodně nestačí na tyčkové odrůdy. I když může pomoct, aby se nestáčela jedním směrem. Můj zatím nepodložený odhad je, že když se dá mariána vypěstovat v úplné tmě s umělým osvětlením, rajčata to můžou zvládnout taky - za podstatně lepších podmínek. (O způsobu a míře přisvětlování, které hodlám použít už jsem psal v RHP - poraďte.)

Hokus pokus je ověřovacím experimentem.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.3 (?), 16.12.2017 23:25

Zdravim muze nekdo napsat rozumne jak a kdy vysevat rajcata ktere koupime bezne v nasem obchode a jake doporucujete pestovat na zahradce hodnoceni  plus a minus        nekteri pestitele se chteji zviditelnit odrudami ktere koupi na internetu ALI EXPRES uvadeji nazvy rajcat ktere vubec neznam   ani nenapisou jestli v nasich podminkach se jim dari

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika