Rajčatový hokus pokus - průběh



vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 131.125 (?)
13.12.2017 18:30

Já dělám první výsev rajčat okolo poloviny února a z toho výsevu sklízím okolo poloviny června. Pokud je ale další výsev v polovině března bývá sklizeň v prvním týdnu července, takže doba od výsevu do sklizně je již výrazně kratší. Loni jsem vysel odrůdu Supersweet 100 až 24.4. a 21.7. už byla sklizeň (venku). Také mám vyzkoušeno u stejné odrůdy seté postupně únor, březen, duben nakonec začnou plodit v červenci, v rozmezí 3 týdnů. Nikdy za 30let pěstování rajčat, se mi nepovedlo sklízet dříve, než 10.6. (ani v nevytápěném skleníku). Pěstuji v n.v. 220m v údolí Berounky.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 6.138 (?), 13.12.2017 22:23

Od těch jsem se učil. Nedají teď dopustit na LED grow světla. Sodíkovky je vždy prozradí enormní spotřebou elektřiny. A to, co zatím provádím, je jen a jen nouzové provizorium. Snaha udržet stav ještě napravitelný.

Dává to smysl?

Milan H. P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 13.12.2017 16:58

"Stekowiczovi všetko nezhltnem"

Stačí se podívat na mapu kde pěstuje a je to jasné. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 14.12.2017 7:42

Tak pochopitelně že Stekowics nezalévá, můžete se tam jet podívat. Nemá tam žádnou závlahu, to by tam musel běhat po ránu s konví po těch polích.

Já na záhonu taky nezalévám. I v těch největších vedrech - 2015 to bylo?? - skoro 2 týdny kolem 35 st., odešly tady thuje všude kolem atd., tak 90 procent rajčat bez problémů přežilo.

Nikde na jihu - Itálie, Řecko jsem neviděl na běžných políčkách aby byla rajčata pod závlahou.  Ostatně ani na vojně v Pieštanech kde bylo v kasárnách pole rajčat to pochopitelně nikdo nezaléval, nevyštipoval, plazilo se to po zemi jako okurky a chodili jsme trhat krásná vyzrála sladká rajčata. Je ale pravda, že takto pěstovaná rajčata nevypadají tak pěkně, to je vidět i na trzích na jihu. A Stekowics taky prodává rajčata jen omezeně, dělá z nich iks produktů které potom ve svém krámku prodává.

Závlaha není nikde vidět
Závlaha není nikde vidět
A plodí to
A plodí to
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 215.247 (?), 14.12.2017 8:27

 Honzo: Stekovics musí mať ale hodne vysokú hladinu spodnej vody, vlastne v blízkosti kde pestuje sú jazerá, tak je to možné. U nás je veľmi ílovité, nepriepustné podložie a ešte k tomu som na kopci tak neviem, či by to bolo možné. Slamu tiež nastielam, ale pestujem hlavne indeterminantné druhy, lebo nemám toľko priestoru.Ale možno za pokus by to pri pár koreňoch stálo, rajčiny sa v kritických situáciach možno dokážu prispôsobiť. Honzo, vy aké máte podložie? Vlastne kedysi sme nemali ani plieseň a iné hubové choroby. Pamätám si, ako decko, že babičke na dedine sa rajčiny vysemenili a zišli v kukurici, vôbec sa o ne nestarala a mala ich ten rok strašne veľa až do mrazov. Stekovics je samozrejme skúsený pestovateľ,videla som na viacerých videách, vie vyhodnotiť pestovateľské podmienky, všetko je to ale o biznise, veď rajčiny predáva ešte aj v auguste, keď vrcholí sezóna po 5 eur za kilo, o tých jeho produktoch ani nehovorím. Je v tom proste dobrý a Rakúšania si to môžu dovoliť kupovať. Eva T. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 131.125 (?), 13.12.2017 18:30

Já dělám první výsev rajčat okolo poloviny února a z toho výsevu sklízím okolo poloviny června. Pokud je ale další výsev v polovině března bývá sklizeň v prvním týdnu července, takže doba od výsevu do sklizně je již výrazně kratší. Loni jsem vysel odrůdu Supersweet 100 až 24.4. a 21.7. už byla sklizeň (venku). Také mám vyzkoušeno u stejné odrůdy seté postupně únor, březen, duben nakonec začnou plodit v červenci, v rozmezí 3 týdnů. Nikdy za 30let pěstování rajčat, se mi nepovedlo sklízet dříve, než 10.6. (ani v nevytápěném skleníku). Pěstuji v n.v. 220m v údolí Berounky.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 244.148 (?), 13.12.2017 20:59

Je pravda, že s príchodom teplejších dní sa intervaly zretia medzi skoršími a neskoršími výsevmi skracujú, ale aj o týždeň skorší zber poteší.Nesejem teraz kvantá semien, iba skúšam skoré odrody ako porastú za oknom v rôznych podmienkach, z januárových výsevov po minulé 3 roky som mala prvé rajčinky v tom mojom zapustenom sklenníku vždy koncom mája, vonku podľa počasia o 1-2 týždne neskôr(s tým, že som tých pár rastlin sadila veľké, postupne otužované s veľkým balom, alebo ich mala v kvetináči vo dvore pod strieškou, aby som ich v prípade hroziacich mrazov mohla preniesť dovnútra.) Inak gro mojich výsevov, ako som už písala je v marci. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 13.12.2017 22:45

Evi, nedejte se odradit. Jedem v tom spolu, i s Vladimírem.

Milan, milandanicek.pf@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 215.247 (?), 14.12.2017 7:31

Milane, aj také skeptické príspevky, hraničiace so sarkazmom, človeka niekam posúvajú fandím vám, každý sme nejako začínali a človek sa najviac učí na metóde pokusu a omylu, som zvedavá, ako váš pokus dopadne,  každopádne pred 2 rokmi som videla na prechádzke so psami v 1 okne na presklenej verandeu nás na Myjave v apríli pekné zrelé rajčiny a bolo ich celkm dosť. Preto som skúsila aj ja tento rok ešte skoršie výsevy pár koreňov skorých odrôd. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 13.12.2017 19:18

Na svou obranu říkám pár věcí:

a) nejsem úplně nezkušený zahradník, ale se sazenicemi ze semen nemám zkušenosti. Mám ale plán, který mi je pomůže získat. Je trochu ambiciózní, ale já doufám, že se přitom naučím spoustu věcí a možná se z nich budou moci poučit i jiní. Bez ohledu na to, jak to dopadne.

b) jako čerstvý důchodce (i když prduch, dnes se říká prase: pracující senior) předpokládám, že na tyhle věci budu mít konečně čas. Proč myslíte, že jsem dosud sazenice jen nakupoval či dostával?

c) zjistil jsem, že zahradničení je oblast, která mi dává radost ze života a spoustu uspokojení. Jinými slovy, že to mám rád. Ta brzká "úroda" není zas až tak rozhodující. Ale vítaná: miluju rajčata i papriky.

Takže tohle je moje motivace. A doporučuju vám to samé: vysejte. Už jen ta zvědavost, jak to dopadne, stojí za tu námahu. A když dobře, no to je pak paráda.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 13.12.2017 19:03

Evi, kdo ten substrát vyrábí? Opravdu mám pochybnosti o Agru a chystám se na víkend zakoupit klíčivý substrát od jiné firmy, takže ocením dobrý tip. Možná ho tady u nás nedostanu, ale aspoň budu vědět, kdo to dělá dobře. Takhle trochu tápu.

A díky za rady a hlavně podporu. Máte pravdu, ty emoce jsou hrozně důležité, i když si to spousta skeptiků nemyslí. No a zkušenost je něco, co získáme dlouho po tom, co ji potřebujeme. smiley

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika