Rajčata ven?



host - 176.1 (?)
26.5.2013 19:53

Právě, větší zahradu mít! My máme prťavou se vrostlými starým stromy a zatím se nedostáváme k tomu dát jí nějakou finální podobu, takže zatím to obrývám po obvodu a kde se dá. Ale je to radost i tak.

Melisa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 20.5.2013 14:06

"Strejda, co ho bolí koleno, to dokáže přesněji" yes...ještě včera v poledne bylo na YR pro Poděbrady večer bouřky a cca 7mm srážek. Tak jsem dělala machra, že nepotřebuju dopustit sudy vodou ze studny když bude tak pěkně pršet a ráno koukám... ani kapka a ted jsem bez vody laugh.

Rajčata už mám venku asi tři týdny, v kbelících tak tam je možnost je uklidit ale zatím nejnižší teploty přepovídají +5C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 20.5.2013 14:54

Před třemi roky jsem dávala rajčata do země až 6.června, protože u nás tři týdny lilo vpodstatě v kuse. Rajčata dorostla do dvou metrů a rodila jak v normálních letech, což se nedalo říct o bramborách, které se nepodařilo ani nakopčit a největší dorostly do velikosti vlašských ořechů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 26.5.2013 19:23

Jak to vidíte vy, kteří ještě nemáte rajčata venku (pokud tady někdo takový ještě je)? Kdy je dáte ven? Mých sedm statečných se krčí u plotu, jsou polámané, promrzlé, čučí. Sice u nás (zatím) nemrzlo, ale pro změnu fouká a prší. Zbylé rajčata za oknem se mi teda dost vytáhly. Říkala jsem si, že bych to v úterý rozsekla, déle už asi nemá cenu čekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.5.2013 19:30

Většinu už mám venku ale zbytek čeká, mrznout už asi nebude, a proto i když čučí tak je lepší když tak činí v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 26.5.2013 19:36

No já je mám ještě v pařeništi, rostou, ale nepřekáží si, zatím. Teď jsem koukal na slunecno a za týden zase v noci nula!!! Jestli si už nedělají srandu... Chci je dát ven zítra, pokud nebude lejt. Zatím v HK téměř sucho. Uvidím, ani ten vítr není OK. Mám venku papriky, jsou z nich takové chudinky zežloutlé, když nebudou, nedá se nic dělat. Ale přijít o rajčata nechci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.1 (?), 26.5.2013 19:40

Já mám všechno venku už dlouho, ale tady je počasí docela v pohodě. Doma cmuchtím jen mrňavé 3 papriky, které jsem dostala, protože zatím stejně nevím, kam je dát a teď přes víkend jsem se k tomu nedostala. Ty chtějí asi hodně slunečné místo, že?

Melisa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 26.5.2013 19:47

Všechno chce sluníčkosmiley. Mám to na zahradě zorganizované tak, že stromy a zelenina jsou extra. Tak se dají i stromy chemicky ošetřovat a vše má to slunce. Ale dalo mi to práci, měli jsme zahradu plnou stromů a pod nimi zeleninu. A z obojího bylo prd. Chce to mít ale trochu větší zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.1 (?), 26.5.2013 19:53

Právě, větší zahradu mít! My máme prťavou se vrostlými starým stromy a zatím se nedostáváme k tomu dát jí nějakou finální podobu, takže zatím to obrývám po obvodu a kde se dá. Ale je to radost i tak.

Melisa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 26.5.2013 19:43

rajčata zatím do výšky nerostou, ale řekl bych, že zesilují a kořeny taky pěkně rostou, to je dobré, myslím že to pak bez problému doženou!

papriky to je jiná, tohle jim dává hrozný kouř sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.5.2013 21:08

Na fotkách je moje přísada rajčat v podzimním vybarvení. Tak hnusnou jsem ještě nikdy neměl, ani teď navečer vítr nemíní přestat a tak se to gůlá po zemi. Ještě že jsou skleníky a foliáky.





Lilky
Lilky
Papriky
Papriky
Ve skleníku vypadá paprika podstatně lépe
Ve skleníku vypadá paprika podstatně lépe
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika