Rajčata ve stavebních vědrech



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 182.55 (?) 
1.1.2017 20:54

Že vám smrdí - to je argument jak noha. Nové smrdí asi tak jako smrdí nové černé PE vodovodní trubky, které se používají na pitnou vodu...

Samozřejmě, že černé stavební kyble lze bez problému použít. Nebo k tomu potřebujete vědeckou studii na rozsáhlém vzorku několika tisíc lidí, že do několika desítek let od požívání v nich pěstovaných rajčat u nich nebylo zaznamenáno výrazně víc rakoviny? indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 168.89 (?), 30.1.2017 1:02

Stavebni vedra nejsou schvalena pro potravinarske ucely, takze zalezi na kazdem, zda je pouzije ci ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 30.1.2017 10:58

I když nejsou schválena pro potravinářské účely, pro nasypání hlíny a vysazení rajčat v nich to nejspíš nemůže vadit. Nekonzumujete ani hlínu, ani kořeny. Jestli se z nádob cosi škodlivého uvolňuje např. při styku s vodou nebo vlhkou zeminou, není prokázané. To v hlíně, kterou do nádoby použijete, škodlivé látky mohou být a stejně tak použité postřiky proti chorobám rajčat jsou zdraví škodlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 212.60 (?), 30.1.2017 11:50

Já nechápu, proč někdo řeší takové nesmysly. Řeší i to, v jaké konvi nosí vodu, v jaké nádrži ji shromažďuje, jakou folii dává kolem záhonu, jakou fólii na záhon, v jakém kbelíku nosí kompost, v jakém postřikovači připravoval postřik, atd atd...? Ach jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mafara - (13) - 93.30 (?), 30.1.2017 12:24

No, asi máte pravdu. Nebo tedy, určitě máte pravdu. Ono často platí, že srdce nebolí, co oči nevidí. Kdo ví, v čem a jak jsou pěstovaná rajčata ze supermarketů. Asi je dobře, že to nevidímesmiley. Už mám kýble nakoupené a nesmrdí víc, než běžné černé květináče. Byly to moje zbytečné obavy a nedošlo mi, že nejde jen o nádoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 30.1.2017 14:06

Mně by to asi vadilo a proto bych mezi stěny vědra a substrát vložil nějakou nezávadnou folii.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 144.195 (?), 30.1.2017 18:00

Nerozumím - co by vám vadilo? Že je černý, nebo že není certifikovaný pro potravinářství? Ale takto certifikován snad není žádný kbelík či květináč!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.213 (?), 30.1.2017 19:05

U těchto kbelíků je uváděno že jsou vyrobeny z recyklovaného PE a že nejsou vhodné ke krmným účelům, ale rostlinám to snad nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 30.1.2017 20:33

Předběžná opatrnost. Kousek PE mně za ten klid stojí.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 30.1.2017 20:40

Když už se bavíme o plastech, jak nahlížíte na plastové květináče, ve kterých se běžně pěstují a prodávají byliny? Také jsou (nejsou) závadné? Předpokládám, že i v případě květináčů se asi jedná o recyklovaný plast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika