Rajčata pro sezónu 2015



vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 137.179 (?)
12.7.2015 16:14

O datlovém rajčeti vím jen to, že je původem z Maroka a že je moc dobré. Pěstuji ho už čtvrtým rokem. Tornádo je klasické rajče, které už je na trhu desítky let. Já jej pěstuji min. 20let a nikdy nezklame. Podobná je i odrůda Start, která má ale trochu menší plody, ale je sladší. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54   
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 181.38 (?), 11.7.2015 22:23

Co je to za odrůdu ta velká steaková se zeleným žíháním? Vypadají dobře a zjevně jsou ranná.

Na začátku sezóny jako obvykle nedám dopustit na Russian Anna - velká, narůžovělá, ranná, i děti je milují.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 12.7.2015 8:28

Ta velká steaková jsou Black Krim, letos je mám prvně a jsem nadšená, některé plody mají ovšem snahu praskat, musím doladit zálivku. Sympatie k Anně Russian s vámi naprosto sdílím. Letos jsem ještě vůbec nic a vůbec ničím nestříkala a přihnojuji jen lehounce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 137.179 (?), 12.7.2015 9:47

Rajčata Black Krim pěstuji několik let, ale mám vyzkoušeno, že praskají každý rok a je jedno jestli jsou venku nebo ve skleníku. Nepomohla ani pravidelná zálivka a tak paskání dále neřeším, navíc je to velice dobrá odrůda a tak se hned sní. Postřik rajčat jsem zatím nedělal.

Black Krim
Black Krim
Dvoubarevné
Dvoubarevné
Tornado
Tornado
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 137.179 (?), 12.7.2015 10:07

Datlová rajčata již dohánějí velikostí vinnou révu.

rajčata ve skleníku
rajčata ve skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 12.7.2015 10:56

Miluju datlová rajčata, máte je parádní, jakápak je to odrůda? To Tornádo, je chuťově dobré? A jakou má produkci? Potřebuju rajče, které je hodně úrodné, permanentně bojuju s místem tak mi vyhovuje výkonná "fabrika".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 12.7.2015 15:52

tak já posílám taky fotku-no, spíš by asi měla přijít do rubriky Papriky, nebot s těmi rajčaty to mám jakési špatné.Na fotce tři první rajčátka koktejlové bezejmené/ z koupeného rajčete/.Jinak ta veliká paprika je Pimiento Najerano Rojo, a ty bílozelené jsou z části ze semen koupené bílé papriky v obchodě a pár rohů Semaroh, a jedna oranžová Maxiroh/ těch bylo víc už sou snězené/.Ještě jsou tam na utržení Topepo Giallo, kulaté jablíčkové, ale zatím je nechám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 137.179 (?), 12.7.2015 16:39

Já zase letos dopadl špatně s paprikami a o takových jako na Vaší fotce se mi může je zdát. Zato rajčata jsou letos nádherná, tak aspoň něco. Sugold F1, které letos pěstuji poprvé, sklízím už od 9.6 a teď trháme rajčata z 5 až 6 vijanu do země. Je to docela překvapivé, protože tak ranou odrůdu jsem ještě neměl. Když to srovnám třeba s Goldkrone, tak to ve skleníku sklízím z 2.vijanu a venku z 1. až 2. vijanu.   

Rajčata v květináči
Rajčata v květináči
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 12.7.2015 17:34

co se dá dělat, já mívám vždy rajčata pozdě, taky pěstuju pozdní odrůdy, ale letos mi to přijde ještě o cosi opožděnější.Pokud bude plísen smůla, když nebude, rajčata nám určitě stačit budou, ale napřesrok asi přehodnotím skladbu odrůd hlavně venku.

Ve foliáku čekám ještě snad do týdne možná nějaký RAF, venku sou plody na Latahu, docela dost, je to extra raná odrůda ale drobné plody, a to je zatím vše.Dřív jak za měsíc nečekám větší úrodu, pokud přijde plísen mám po ptákách.V tom foliáku ale většinou plísen dojde až v říjnu, tak zatím mě to nezklamalo.No uvidíme co s toho bude, třebas budu překvapená.Letos to mám jakési divoké, papriky mám dřív než okurky, no aspon něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 16.7.2015 14:34

Toto extrémní sucho a horko zřejmě vyhovuje rajčatům s jižním původem, takové Kumato si vyloženě libuje, krásně zraje a má výbornou chuť. Zlatava ovšem taky neprotestuje a to jižní původ nemá. Jen já trpím, ovšem takový střik z červeného vína a kofoly dokáže osvěžit.

Kumato
Kumato
Zlatava
Zlatava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 137.179 (?), 12.7.2015 16:14

O datlovém rajčeti vím jen to, že je původem z Maroka a že je moc dobré. Pěstuji ho už čtvrtým rokem. Tornádo je klasické rajče, které už je na trhu desítky let. Já jej pěstuji min. 20let a nikdy nezklame. Podobná je i odrůda Start, která má ale trochu menší plody, ale je sladší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika