Rajčata pro sezónu 2015



Standawrc - (6) - 252.138 (?)
25.1.2015 15:00

ano nevysévám , protože tomu nerozumím . Kupuji jen sazenice  výběr na  jaře je z  několika odrůd  u jednoho   zahradníka ,  a jiný  zase odrůdy  jsou ve vyhlášených    Čimelicích   v zahradnictví .Jen nevím  jak mají   být     ty papriky   správně    vysoký . Jak jsem  psal nejvíce  jsem měl v září  výsoké papriky  venku 25-30 cm   (  bylo to správně  nebo byla  někde chyba  -  myslel  jsem  , že  budou  aspon  1m  vysoký    ),  seznam o který  se jedná  je v  mém dřívějším  příspěvku    .Budu je  mít   ted větší ve  skleníku a  větší úrodu? Nebo musím  mít jiný  odrůdy?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 24.1.2015 20:01
Příspěvek nováčka je dost zmateně napsaný, bez interpunkce, hůře srozumitelný. Přesto zkusím odpovědět. Z příspěvku jsem pochopila, že má zájem jen o hotové sazenice, že doma nevysévá semena a nepředpěstovává sazenice. V tom případě bude výběr rostlin velmi omezený a dán nabídkou zahradnictví v okolí. U nás bych si vůbec nevybrala, neboť místní zahradník pěstuje jen Tornádo, o Bejbino prý nebyl zájem. Konkurenční zahradnictví předpěstovává nějaké univerzální rajče holandské výroby, název odrůdy nesděluje. Možná někde ve větších městech máte výběr sazenic větší. Sama dopuručuji jít cestou vypěstování sazenic, pokud k tomu nejsou doma vůbec podmímky, tak někoho pověřit jejich vypěstováním. Vhodné odrůdy nebudu jmenovat, opakují se zde stále dokola, je nutno pročítat i roky dozadu. Třeba projít starší příspěvky o výsadbě rostlin do skleníku a všimnout si u nich data. J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 24.1.2015 20:05

Výběr v sazenicích není nikde nic moc, obvykle je na cedulce: "rajče salátové" či podobná nicneříkající informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standawrc - (6) - 252.138 (?), 25.1.2015 15:00

ano nevysévám , protože tomu nerozumím . Kupuji jen sazenice  výběr na  jaře je z  několika odrůd  u jednoho   zahradníka ,  a jiný  zase odrůdy  jsou ve vyhlášených    Čimelicích   v zahradnictví .Jen nevím  jak mají   být     ty papriky   správně    vysoký . Jak jsem  psal nejvíce  jsem měl v září  výsoké papriky  venku 25-30 cm   (  bylo to správně  nebo byla  někde chyba  -  myslel  jsem  , že  budou  aspon  1m  vysoký    ),  seznam o který  se jedná  je v  mém dřívějším  příspěvku    .Budu je  mít   ted větší ve  skleníku a  větší úrodu? Nebo musím  mít jiný  odrůdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 25.1.2015 11:08

Tak já už jsm vysela včera, i rajčata a dneska vyseju zbytek (bylinky). Vloni jsem vysela koncem února a něco začátkem března a bylo to pozdě. Tak uvidím letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 24.1.2015 19:02
Chicco rosso šíleně praskalo i ve skleníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rebus225 - (27) - 210.123 (?), 25.1.2015 20:23

dobrý den, letos chci zkusit mimo klaské, tzv. steakové Roman Striped, White beefsteak, Delicious. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.212 (?), 28.1.2015 21:41

Už sa aj ja môžem pochváliť prvým prírastkom.
 

25.1 večer vysiate poloneskore odrody - SM typ Majori, lampadino, nano, roman striped, spencer, costoluto fiorentino a genovese, brandywine yellow, napoli a roma 

a prvý rekordér bol Roman striped (neoseed) - dnes ako som prišla z práce o 16,00 hod už jeden vykličený (možno tam bol už od rána kto vie) - stihol to za menej ako dva a pol dňa :DDD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rebus225 - (27) - 210.125 (?), 28.1.2015 23:36

tak to blahopřeji.smiley To bude nějaký nedočkavec takhle rychle vyklíčit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 29.1.2015 16:59

Zajímá mne jestli jste někdo pěstoval některá z těchto rajčat a jak jste byli s nimi spokojeni:
Rajče divoké žluté, Latah, Bramborové, Aurora, Pražské dlouhé červené, Červené trstnaté, Kosmonaut Volkov, Hanácká hruštička, Hanácké nejranější.
           Děkuji
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 29.1.2015 18:37

Jak jste již zjistil, tak některé tyto odrůdy asi pěstuje předeším p.Kvapil.Bramborové a Hanácká hruštička /název byl původně jiný/dostal od nějakých starších pěstitelů/ druhé jmenované sem měla od něj slíbeno-výměnou, loni /ale bohužel neklaplo to.Někde mezi lidmi nějaká semena budou, p.Kvapil vyměńuje na svých kurzech, ale jinak se ven bohužel nic nedostane.To Pražské by mne taky zajímalo, p.Dostálek z Gengelu ho pěstuje, asi je spokojen.Kosmonaut Volkov se mě osvědčil, dokonce než přišla plíseń i stihlo něco dozrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika