Rajčata pro sezónu 2015



Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?)
25.3.2015 19:27

je trochu pozdnější ale chuťově dobré a otrhaná zbylá rajčata na podzim bez problémů dozrála na lísce. Plody jsou velké a dozrávaly dobře i okolo stopky neměkly a nezmoučnatěly. Pokud při větších deštích praskaly tak jen slabě okolo stopky, ale dlouho odolávaly. Ze zelených plodů nepraskl skoro žádný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 20.3.2015 18:40

Všechny Kumata jsou tyčkové. Jsou vyšlechtěny pro pěstování ve sklenících.

                                                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.35 (?), 22.3.2015 17:33

Dík za odpověď a ještě děkuji za to, co děláte pro pěstování rajčat u nás. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.109 (?), 23.3.2015 14:48

Z tohoto webu jsem letos objednávala asi 4 odrůdy (jiné než vy), vyšly na 98%, do 10 dnů po vysetí všechny kromě odrůdy Sweet Aperitif, kde z devíti vysetých vyšly zatím asi tři, asi až po 3 týdnech. Jedna rostlinka zůstala po vzejití uzavřena v semínku a dvě jsou miniaturní a velice slabé, myslím, že nepřežijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 23.3.2015 18:26

Summer Cider od nich mám vyklíčil mě vyseto půl sáčku. Loni jsem vysela všechen a nebyl problém tak jsem ho letos objednala zase hůř mě od nich klíčí pouze Andina cornue ale dvě rostlinky tam jsou tak to stačí. Black Krym jsem měla ale letos neobjednávám nechutnal nám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.131 (?), 23.3.2015 19:20

 To Andine cornue, je asi hodně pozdní?Tato odrůda se mi líbí, ale zatím sem ji nepěstovala.  Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 25.3.2015 19:27

je trochu pozdnější ale chuťově dobré a otrhaná zbylá rajčata na podzim bez problémů dozrála na lísce. Plody jsou velké a dozrávaly dobře i okolo stopky neměkly a nezmoučnatěly. Pokud při větších deštích praskaly tak jen slabě okolo stopky, ale dlouho odolávaly. Ze zelených plodů nepraskl skoro žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.232 (?), 29.3.2015 20:48

Dobry den, jelikoz zde jiz druhym rokem (letos celkove pestuju rajcata teprve treti rok) cerpam mnoho rad a zkusenosti, tak se chci i ja podelit  :

vysela jsem nasledujici seminka rajcat nakoupenych:

z webu semena-rostliny: Aztek, Venus, Vilma - truhlikove, dale obri Costoluto Genovese (to dam do polykarbonat.sklenicku), Zlatava, Stupicke rane, Goldkrone

z neoseed: Tiny Tim, Tomato Berry (zkousim i pres varovani ze je to mozna presev F2, uvidime :-)) a divoke rajce - z 10 semen divokeho rajcemi mi vsak nevzeslo ani jedno seminko a to se maji vsechna ostatni rajcata k svetu...

z normalniho obchodu - Torino, Bibi, Bejbino

a dale jeste asi 3 supermarketove druhy rajcat kde presnou odrudu neznam, uvidim co z toho bude

Z lonska jsem vyradila Tornado, nebot se mi zda nevynosne a chutove podprumerne, musim rict, ze me nenadchlo ani hojne pestovane Bejbino, ale vzhledem ke spatnemu roku kdy prselo a moc nesvitilo slunce a nakonec za nas sklidila plisen, mu dam jeste sanci.

Jeste jsem loni mela Tumbling Tim - cervene i zlute a z toho jsem mela nejvyssi vynos ze vsech rajcat - vzhledem ke spatne sezone, jen bylo hodne previsle, nebylo spatne, letos zkousim spis zakrsla truhlikova... budu je davat do lebisovych truhliku.

Prosim nemate nekdo zkusenost kde objednat divoke rajce cervene a zlute, ktere by klicilo? Z neoseeds jiz prosim ne.

dekuji a at se dari nejen rajcatum,

Silva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 29.3.2015 22:07

Vyptat si od někoho, kdo si semena uschovává.

                                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 2.4.2015 14:46

Konečně se mně podařilo úpřesadit všechny sazenice. Mám jich něco nad dvě stě, asi sto třicet odrůd, přehled pěstovaných odrůd je Zde!

                            Vladimír

Rajčata
Rajčata
Zbytek rajčat a papriky
Zbytek rajčat a papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.4.2015 15:13

Moc pěkné. Já jich mám jen stovku a jen v pěti odrůdách, ale asi stejně vysoká. Letos jsem je přesadil do 2dl průhledných kelímků v nichž je pěkně vidět postupný vývin kořínků a také případné přemokření zeminy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika