Rajčata pro sezónu 2014



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?)
22.6.2014 7:53

Také zatím nestříkám a asi v dohledné době stříkat nebudu. Jediné co jsem proti chorobám rajčat zatím udělal, je to, že jsem si koupil ten nový Acrobat s OL 3 dny. Pokud jde o zrání, tak skleník je jistě výborná věc. Já i když jsem asi v teplejší oblasti tak mám cherry rajčata pouze v zeleném stavu a všechno větší zatím jenom kvete nebo má základy budoucích plodů. Pokud jde o Stupické polní rané, tak čím víc ho pěstuji tím víc se mně líbí, svou raností, chutí a také ty nádherné plody třeba na té Vaší fotografii.

                    Mr Big

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 16.6.2014 18:01

Je to nějaká běžná černá stavební folie, gramáž odhaduji tak na "stovku", chodím po ní běžně a vysazuji do vyříznutých křížků. Zalívám do těch křížků k tomu účelu zhotovenou trubkou s kuláčem, kterou napíchnu rychlospojkou na zahradní hadici. Někdy také tou trubkou (měď 15 mmm) folii propíchnu a zalévám pod ni. Pokud mám čas a chuť, tak na zimu folii sklidím, jinak ji na jaře vyhazuji. Na vyvýšené záhony také používám černou strečovou fólii, kterou přistřelím koníky do dřevěných bočnic záhonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 14.6.2014 15:33

U mna sa to tiez rozbehlo naplno, rastu z dna na den, ked to tak bude pokracovat tak neviem kde ich budem vyviazovat do konca sezony, nakolko uz su nad 1m teraz. Prve ako vzdy dozreju Bejbina (uz maju zlty nadych), ked bude cas pridam foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 17.6.2014 17:33

Rajčata na slámě-výsadba 17.05. a ten den byly poprvé a naposledy zalévaný - písčitá půda v Polabí.

Erica d Australie+Fireworks
Erica d Australie+Fireworks
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 21.6.2014 22:55

Ve skleníku začínám sklízet Finik oranževyj, Děvočku, Kiš Miš, Nasťu, Tomatobery.  Nejdříve však uzrály plody Stupického polního raného. Venku se mi rostliny vzpamatovaly po květnovém krupobití, zachránila jsem všechny, některé začínají kvést, na jiných jsou teprve poupata. Rajčatům je venku v těchto dnech zima, i přes zalévání málo přirůstají. Plíseň v tomto suchu nehrozí, zatím nestříkáme rajčata ani brambory k uskladnění.   J.

Finik O.,zkusila jsem namulčovat kartonovou krabicí
Finik O.,zkusila jsem namulčovat kartonovou krabicí
Stupické polní rané, nenahraditelné rané rajče.
Stupické polní rané, nenahraditelné rané rajče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 88.12 (?), 22.6.2014 6:30

Taky přidám moje balkonovky.

Býčí lob
Býčí lob
Bychi Lob
Bychi Lob
Black Mavr
Black Mavr
De Barao Black
De Barao Black
Black Mavr
Black Mavr
Finik Oranzhevy
Finik Oranzhevy
Amursky Tigr
Amursky Tigr
Amursky Tigr
Amursky Tigr
Kaviar nebo Chio
Kaviar nebo Chio
Džungle - pokračující vijan
Džungle - pokračující vijan
Fotogenický Lob
Fotogenický Lob
Maur
Maur
Black Cherry
Black Cherry
Různé
Různé
Finík
Finík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 88.12 (?), 22.6.2014 6:50

Pokračování.

Čokoládka
Čokoládka
Cikán,ale moc se mi nezdá
Cikán,ale moc se mi nezdá
Džungle
Džungle
Džungle
Džungle
Džungle
Džungle
Zátiší
Zátiší
Děvočka s Maurem
Děvočka s Maurem
Maike
Maike
Nová generace
Nová generace
Džungle
Džungle
Džungle
Džungle
Maur
Maur
Maur
Maur
Arbuzny
Arbuzny
Medovaja Slivka možná
Medovaja Slivka možná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 88.12 (?), 22.6.2014 7:13

Poslední.

Idyll - asi
Idyll - asi
Džungle
Džungle
Džungle
Džungle
Maur
Maur
Bychi Lob
Bychi Lob
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 22.6.2014 7:41

Pěkné fotky, jen bych se zeptal kolik vlastně těch rajčat na tom balkonu máte. Balkon máte zasklený nabo vyhřívaný? Docela mne překvapují ta zralá velká rajčata. Ten Finik asi nebude oranžový, ani tvarově ani barvou. To máte originál semena F1?

Přeji pěkný den.

                        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 88.12 (?), 22.6.2014 8:13

Nacpal jsem tam přes 40 rajčat asi jsem to přehnal, protože některý strádají. Semena jsou originál z Estonska, ten Finík takto ztmavne při dozrávání a taky ten mobil-foták není nic moc. Balkon je s polykarbonátem vyhřívaný z paneláku. Začal jsem brzo a Medvědí tlapa, Explosion,Krasavice Moskvy,Chelnok už je zklizená a začínám další sazenice možná stačím dvě sklizně smiley. Ale ty rajčata nejsou moc sladký, protože si neužily moc sluníčka.crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 22.6.2014 7:53

Také zatím nestříkám a asi v dohledné době stříkat nebudu. Jediné co jsem proti chorobám rajčat zatím udělal, je to, že jsem si koupil ten nový Acrobat s OL 3 dny. Pokud jde o zrání, tak skleník je jistě výborná věc. Já i když jsem asi v teplejší oblasti tak mám cherry rajčata pouze v zeleném stavu a všechno větší zatím jenom kvete nebo má základy budoucích plodů. Pokud jde o Stupické polní rané, tak čím víc ho pěstuji tím víc se mně líbí, svou raností, chutí a také ty nádherné plody třeba na té Vaší fotografii.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika