Rajčata - plíseň



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?)
7.6.2020 17:27

Foto


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 186.2 (?), 8.6.2020 12:19

Obávám se, že likvidace ve spalovně by byla poněkud nákladná a ne moc smysluplná. Spor létá vzduchem biliony a je jen otázkou "příznivého" počasí jestli se uchytí a vyklíčí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.10 (?), 16.6.2020 8:18

Daníku, chtěla bych Vás poprosit, kde jste článek četl nebo zhruba co v něm bylo o Revus Top. Každoročně mám zdecimované jahodníky fytoftorou, zkouším moření, postřiky, odolné odrůdy a nic moc nepomáhá. Pokud by v článku bylo kdy a jak aplikovat Revus Top určitě bych to zkusila.

Díky Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 7.6.2020 10:27

Milane, žiji mezi CV a MO a pokud si vzpomínám, do poloviny 90. let se u nás plíseň na rajčatech nevyskytovala, patrně vlivem kyselých dešťů. Přišla až s odsířením zdejších uhelných elektráren. V mém případě se plíseň za posledních 25 let vyskytla asi 5x, většinou v závěru sezony, jsem tedy smířen s 20% rizikem napadení. Navíc se nachází naše oblast ve srážkovém stínu Krušných hor, takže deště je tu pomálu. O tom, zda chemii použít či nikoli asi rozhoduje i pěstované množství, několik kusů člověk snáze oželí (v mém případě letos 17 ks o 15 odrůdách), než poněkud větší kvantum. Jinak se přikláním k opatřením, které jste výše popsal, chemii kladu až na poslední místo, v průmyslově zpracovaných potravinách jí máme dost. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 7.6.2020 17:27

Foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.44 (?), 8.6.2020 6:59

Výraz "většina odborníků" je poměrně vágní. S odborníky se setkáváme zejména v TV, kdy jeden řekne něco a druhý má úplně opačný názor. Prostě slovem neurazíš. Kdo má zájem o to, jak to s tou Phytophora infestans a jejími kmeny opravdu je, může si to najít na internetu třeba ve wikipedii. Je to tam popsáno srozumitelně, každý pochopí.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 7.6.2020 20:50

Mirku, já mám zahradu, kde pěstuju rajčata, v kopcích nad Ústím směrem na Litoměřice. Když jsem tam v devadesátém přišel, pěstoval jsem rajčata tím běžným způsobem: koupil sazenice, zasadil, trochu pečoval. Úspěchy střídavé. Pak ale kolem deštivého roku 97, přesně už si nepamatuju, mi plíseň zničila úrodu 3 roky po sobě. A to i přes stříkání, nejdřív Kuprikolem a pak i nějakým bioprostředkem, jehož jméno si nepamatuju. Ten měl být i systémový, tedy podpořit odolnost rajčete. Nic nepomohlo, takže jsem se zařekl, že už je pěstovat nebudu. Následovala dlouhá pauza, ale s odchodem do důchodu (podzim 17) mě chyt rapl a já se rozhod, že tu plíseň musím nějak překonat. Ne, nikdy jsem nepočítal s tím, že nepřijde nebo že ji porazím, cíl jsem si stanovil docela skromný: uhrát s ní remízu - já půl úrody, ona půl. Chemii jsem poslal do háje, protože mne zklamala v minulosti a začal se shánět po jiných obranných prostředcích. Od té doby se snažím mít rajčata co nejdřív, atd., atd. A ejhle: plíseň se loni a předloni vůbec neukázala. Jasně, byla suchá a horká léta. Letos to vypadá na mokrý rok, takže nejspíš přijde. Uvidím, jak se moje obrana osvědčí. Výsledky budou na vlákně Rajčatový hokus pokus.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 8.6.2020 17:53

Milane, vlákno Rajčatový hokus pokus, ale i ostatní vlákna, týkající se rajčat sleduji, jsou přínosná a inspirující, člověk se rád poučí ze zkušeností druhých. I mě v mnohém nakopla. A snad se i to letošní léto nakonec vydaří (přeci jen je teprve na začátku) a nebudeme muset s plísní bojovat. Přeji všem úspěšné "rajské" léto. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 9.6.2020 23:31

Mirku díky. A uvidíme, jak se to vyvine. Možná to bude znít divně, ale i neúspěch má své klady, tedy když se z něj dokážeme poučit.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika