Rajčata - krabatění listů



host - 158.26 (?)
18.6.2010 21:45

O kroucení listů rajčat zde byly napsány již celé ságy. Nezpůsobuje to ani škůdce, ani choroba. prostě se kroutí. Vloni jsem u některých rajčat listy odstranila, u některých ne a výsledek byl úplně stejný. Rajčata nám bohužel svůj problém nesdělí, takže se můžeme pouze domnívat. Pokud jinak prospívají, nevšímejte si toho. Možná ranní chlad, možná polední vedro, možná moc vlhko, možná něco chybí nebo přebývá. Kroucením listů se už fakt netrápím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Šiva - (4) - 239.249 (?), 18.6.2010 18:30, zobrazeno: 23215x

Mně se zase krabatí - kudrnatí - ve skleníku listy rajčat, i když rostou jako z vody. Při sázení jsem ke každé rostlince přisypala trochu rohoviny, že by přemíra dusíku? Ale co je horší, květy po odkvetení uschnou a rajčátka nikde! Poraďte!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 18.6.2010 20:43

Krabatění listů nevím, hodila by se fotka, může jít o nějakou svilušku, pokud rostlina dobře roste i přehnojení??

Nevyvíjející se plody patně způsobuje špatné opylení při vysoké vzdušné vlhkosti letos. Sama jsem se zde přechválila, když jsem sem napsala,  že dokážu pěstovat v jednom skleníku rajčata, okurky a papriky. To mi dosud žádný rok nečinilo potíže, letos však se mi rajčata též špatně opylují, na každém vijanu je několik plodů malých, nevyvinutých a to větrám a třesu rostlinami ostošest. Letos je u nás taková vzdušná vlhkost, že ani potřásání rostlinami nestačí.   J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 18.6.2010 20:50

krabateni muze byt zpusobeno skudci-takze se podivejte, zda tam nemate potvurky, pokud ne, mohlo to byt i chladem, ktere nedavno panovalo tez i velkym kolisanim teplot, kvety opadavaji urcite diy vzd.vlhkosti-takze souhlasim s min.prispevkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 18.6.2010 20:52

Podívejte se zde a porovnejte se svými. I když mám ve foliáku mokro až moc tak rajče na plody nasazuje normálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.26 (?), 18.6.2010 21:45

O kroucení listů rajčat zde byly napsány již celé ságy. Nezpůsobuje to ani škůdce, ani choroba. prostě se kroutí. Vloni jsem u některých rajčat listy odstranila, u některých ne a výsledek byl úplně stejný. Rajčata nám bohužel svůj problém nesdělí, takže se můžeme pouze domnívat. Pokud jinak prospívají, nevšímejte si toho. Možná ranní chlad, možná polední vedro, možná moc vlhko, možná něco chybí nebo přebývá. Kroucením listů se už fakt netrápím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 18.6.2010 21:55

ja se tim take nezabyvam, obvykle to u me byva z nedostatku vody-dost je volne v pude tyram zizni, ale zas nepoznala co je to plisen, tak to tak budu praktikovat dal, nicmene asi mate pravdu, ze tim kroucenim bych se nezabyval, jen je casteji kontroloval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Šiva - (4) - 239.249 (?), 19.6.2010 9:47

Díky Mičurinci, tak jste mi vysvětlili, že moje rajčátka nemají vlasy rovné, ale kudrnaté a že to ani není vada na kráse! To se mi ulevilo!

Ale proč mně málo kvetou a všechny květy uschnou? Je to jen špatným opylením?

rajčátka bez rajčátek
rajčátka bez rajčátek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.12 (?), 19.6.2010 11:23
V tom druhém květu zleva vepředu, není tam plůdek? Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 19.6.2010 15:43

V tom druhém květu zleva vpředu plůdek vidím, ten květ není uschlý, ale špatně opylený kvůli velké vlhkosti vzduchu. Letos se mi špatně opylují i květy rajčat venku, to dosud nikdy nebylo. (U nás bylo snad posledních 30 let vždy sucho, až letos extrémní mokro, všude stojí voda, denně spadne tak 20mm, vysoká je i vdušná vlhkost, např. sůl v solničce vlhne, či dveře nejdou zavírat.)    Zdraví J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.6.2010 17:15
Dnes jsem si všiml že zrovinka to zkrabatěné rajče "shazuje" neopylené květy. Jedná se o velkoplodou inteterminantní odrůdu Černý princ a mám ji venku v květináči. Ostatní rajčata nekrabatí, kvetou a plody mají, nemají ale tak velký a "hustý" květ.
kvete, ale má zatím jen jeden plod ještě z doby tepla, vlhko je teď všudypřítomné
kvete, ale má zatím jen jeden plod ještě z doby tepla, vlhko je teď všudypřítomné
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika