Rajčata k dlouhodobému skladování podzim/zima



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?) 
24.11.2017 17:11

Ještě dvě fotky.

           Vladimír

Ramallet Saint Llorenc des Cardassar
Ramallet Saint Llorenc des Cardassar
Multiflora
Multiflora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 173.17 (?), 10.12.2017 18:00

Ty menší už začínají v té ke skladování vysoké teplotě 18°C ztrácet vodu, trochu se sesychají, kůže se začíná krabatit. Mohl bych je dát do chladna, ale je to přece jen experiment a tak je nechávám tam kde jsou. Na chuť to nemá žádný negativní vliv, jen chuť je trochu koncentrovanější. Příští rok jistě tuto odrůdu nechám co nejdéle v chladnu venku na balkoně a tím dočasně zpomalím všechny procesy dozrávání. Počítám s tím, že ke konzumaci budou někdy v únoru, ty letošní začnu konzumovat na Štědrý den. Ta větší rajčata jsou zatím beze změny, nechám je co nejdéle.

           Vladimír

Rajčata typu Ramallet
Rajčata typu Ramallet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 244.148 (?), 12.12.2017 16:24

Ja som tento rok obrala koncom októbra a v novembri veľa zdravých zelených, vrátane cherry a z tých sa vyfarbili a dozreli chuťovo prijateľne Maglia Rosa, Juanita, Santa Orange, Black Cherry a koktejlová Bejbino.Samozrejme, nie je to to, čo v lete, ale na konzum a šaláty do Vianoc to vystačí.Na sviatky si už kúpim Juanitu z Kameničian, aby som si pripomenula chuť leta a podporila slovenských pestovateľov. Na obr. sú 3 Black Cherry,4 Juanity, 5 Santa Orange.a 2 malé Bejbina,3 Maglia Rosa a 1 Pollicino.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 21.12.2017 15:19

Vladimír

Vánoční přání
Vánoční přání
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 21.12.2017 20:42

To jste měli dnes k obědu? Tak to Vám závidím. Včera jsem měl jedny z posledních svých dozrávajících rajčat a přiznám, nebylo to ono.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 4.1.2018 11:10

Dnes jsem snědl tři poslední rajčata Ramallet Pequeňito Malorquin (ty malé). Opravdu mně chutnají a tak letos chystám osm rostlin. To rozřízlé rajče už mělo méně šťávy a chutnalo mně míň než ta ostatní

                           Vladimíír

Rajčata typu Ramallet
Rajčata typu Ramallet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 4.1.2018 11:47

Můžu se zeptat kde jste sehnal semena? Nedaří se mi uskladnit rajčata po sklizni.

Děkuji

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 4.1.2018 18:14

Semena jsem dostal jako překvapení den před Štědrým dnem od jednoho Španěla z Malorky. Vůbec jsem ho tehdy neznal, jen z Tomatoville, kde si říkal Baikal. Od té doby se snažím tato rajčata pěstovat, dnes už si vybírám semena z vlastních rajčat. O tom, že by se nějaká semena těchto typických Mallorských rajčat někde prodávala nevím, možná někde ve Španělsku jejich obdoba- ve jménu nebo v popisu mají napsáno colgar (visící). Do USA je prodává španělka jménem Ilex, ale nabízí je v SSE jen pro platící členy této organizace. Mám dojem, že členský příspěvek činí ročně 25 dolarů.       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 247.166 (?), 4.1.2018 13:38

Vladimíre, tie Ramalletky sú poloskoré alebo neskoré? Zrejme ich budeš vysievať až v marci. Ja už kupujem rajčinky v obchode-nevydržíme bez nich cez zimu, zato bez mandaríniek a pomarančov sa obídem. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 4.1.2018 18:26

Ramaletty budu vysévat spolu s ostatními rajčaty na začátku března. Není kam spěchat. Budu je mít hlavně k tomu skladování- od podzimu do jara. Ty určené ke skladování by měly mít při dozrávání asi poloviční zálivku než ty rostliny, jejichž rajčata chceme brzy třeba i rovnou z rostiny konzumovat. Podle mých zkušeností to chce mít nad rajčaty střechu aby rostliny dostávaly přiměřené množství vody jen zálivkou. V deštivém počasí se vypěstují rajčata s vysokým obsahem vody, prakticky neskladovatelná. To je má zkušenost.

                                       Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika