Rajcata a pestovani v kyblu - jakou zeminu?



host - 144.226 (?)
4.5.2012 15:03

Bohužel, tak nějak jsem si myslel, že to bude. Budu to muset nějak pořádně zafixovat.

Ještě se chci zeptat, jak je to se samotnýma tyčkama. Stačí jim zapíchnutí těch cca 20cm, aby rajče udržely a nevyvrátily se?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 4.5.2012 12:50

Problém to je, a dosti velký, úměrný výšce rostlin. Rostliny dosahují v kýblu u tyčkových odrůd běžně 150-180 cm a stačí i mírný závan větru z nevhodného smru aby vše povalil. Samozřejmě že čím větší kýbl tím lepší, ale zase není účelem u tohoto způsobu sadit do padesátilitrových nádob, to by byla potřeba "Tatra" zeminy. Já tyčky u rostlin provazuji vrchem za pomoci špagátu který pak uchytím k pergole nebo zábradlí, ale ani to mnohdy nepomůže. U nás profukuje téměř neustále a stačí když se vítr zatočí a je to... Na střechu bych to nedával z více důvodů, vítr je jeden, přístup je druhý a rychlý odpar vody třetí, to je nejzávažnější. Máme velkou terasu kde bych mohl mít spoustu rostlin v kýblech ale není nad to když přijdete domů a máte je u nosu, horní patro je strašně moc vysoko, tak vysoko že než si vzpomenu že tam něco mám, tak je to suché...

Vloni jsem tam měl jednu odrůdu v  "padesátce" nádobě ale jen kvůli tomu abych zabránil co nejvíce sprášení od ostatních odrůd, letos tam bude zase jen jedna rostlina jiné odrůdy "na semeno".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.226 (?), 4.5.2012 15:03

Bohužel, tak nějak jsem si myslel, že to bude. Budu to muset nějak pořádně zafixovat.

Ještě se chci zeptat, jak je to se samotnýma tyčkama. Stačí jim zapíchnutí těch cca 20cm, aby rajče udržely a nevyvrátily se?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 4.5.2012 17:34

Já si tedy myslím, že to tyčky v kýblu neudrží. Já taky pěstuji v kýblech. Používám spirály, které protáhnu dnem kýblu a zarazím cca 20 cm do země. Nemáte jinou možnost než střechu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.5.2012 17:50

Neudrží, zvláště pokud bude zemina mokrá (a to bude stále protože kýbl je malý a vysychání rychlé). Jak řešíte zálivku když máte durch kýblem spirálu? Já musím mít pod kýblem (květináčem) velkou podmisku a v létě když odcházím do práce, tak ráno proliju zeminu tak, aby byla miska plná a jsem rád když se vrátím aby nebyla zemina vysušená. Zvažuji přikoupení další kapkové závlahy a nainstalovat ji do květináčů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 4.5.2012 19:01

Zalévám ráno a večer-bohužel mám malou zahrádku a rajčata se mi tam nevejdou, tak to musím řešit takto. Ale i tak rajčata prospívají a úrodu mám pěknou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.35 (?), 4.5.2012 20:56

Když říkáte že neudrží, tak jak to tedy máte vyřešené?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 4.5.2012 21:09

Dejte tři tyčky (viz. předchozí foto Zd. Liberdy), a udrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.5.2012 21:30

Psal jsem že mám tyčky svázané vrchem k sobě a uchycené k pergole nebo zábradlí, ale ani to není všelék, vítr umí shodit vše. Ideál je mít je u stěny ale to není u mne možné, navíc to neluftuje. Pokud provážete tyčky mezi sebou tak lze ještě, pokud nestojí na betonu nebo dlažbě, zarazit do země nějaký kůl nebo roksor, k němu pak hůlky uvázat (lépe přidrátovat) a který stabilitě pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.35 (?), 5.5.2012 9:19

Díky, už tomu rozumím. Budu tedy ještě muset vymyslet, jak zafixovat ty tyčky. Do střechy je nezapíchnu a samozřejmě tam není ani žádná zídka na opření. Uvidíme, nějak to udělám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.5.2012 9:46

Možná něco takového.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika