Rajčata a čili papriky



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?) 
19.2.2017 9:47, zobrazeno: 3512x

Zdravím

Minulý rok jsem měl v pytlech rajčata. Předpokládám, že si rostlina a plody z hlíny vzaly živiny, které potřebovaly. Dala by se hlína letos použít na pěstování čili paprik(kozích rohů). Nebo je ji nutno nějak přihnojit z důvodu, že obě rostliny potřebují stejné živiny, které už loni spotřebovaly rajčata?

Pokud přihnojit, pak čím? Mám jakési NPK(cererit) a kravský hnůj. Pak ještě univerzální zahradnický substrát.

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.152 (?), 19.2.2017 10:10

Substrat z nadob bych recyklovala v zahonu, nebo ho pouzila max. trochu na doplneni objemu. Rajcata a papriky maji prakticky shodne naroky na ziviny.

Vhodny do nadob bude mix koupeneho substratu s hnojem a pak nejake prihnojovani v prubehu sezony. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 19.2.2017 11:36

děkuji za reakci. ještě se zeptám pro jistotu na to npk. Když mám substrát a kravský hnůj, tak nemusím dávat cererit(npk)? A čím radíte raději přihnojovat v průběhu sezony?

ještě jednou děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.74 (?), 20.2.2017 14:03

Já bych nějaký Cererit použila. Na rozdíl od prostého NPK obsahuje i další živiny, které rostlina potřebuje v menším množství.  Kvetení a plody by dobře podpořilo hnojivo s menším podílem dusíku, třeba Kristalon. Nejsem expert na zeleninu v nádobách, takže s přesným dávkováním určitě poradí někdo povolanější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika