Rajčata 2024



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?)
25.2.2024 10:19

Moc pěkné.yes.To je opravdu úspěch utrhnout si vlastní rajčátka v únoru v domácích podmínkách. Gratuluji! Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.2.2024 15:04

Ještě jsem nepěstoval Bejbino na zahrádce, pouze doma a pak na balkóně. Bejbino mi přišlo malinko chutnější než stejně vypěstovaná Startka. Ovšem to je dost pochybné srovnání, protože doma pěstovaná rajčata jsou o dvě ligy chuťově níž než ta ze zahrady. Jestliže je srpnová Start 10 na stupnici 1 - 10, Bejbino bude nejspíš 9,5 - 10. Letos to hodlám porovnat. Obě odrůdy mají vyváženou sladkost a kyselost přesně jak mám rád a výbornou rajčatovou chuť. V létě na balkóně mi vycházela Start jako mírně plodnější.

Momentálně tady doma mají Bejbina na vijanech více rajčat, ale jsou menší. Takže váhově je to asi srovnatelné.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.98 (?), 9.2.2024 22:42
Pán Milan Bejbino som mal aj v skleníku aj na poli 465 mnm..na poli dozrievalo Bejbino medzi úplne prvými.ešte som u mňa nevidel zatiaľ takto rodiť strapcove paradajky a skúšal som aj Cherolu, Spencer a ešte nejaké..v skleníku mi Bejbino držalo do polovice novembra..netvrdím že je to zázračná odroda ale mňa milo prekvapila a tento rok mám v pláne opäť ju vysiať.. Peb.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.2.2024 22:50

Vůbec se vám nedivím a asi nejsem sám, kdo si Bejbino oblíbil. Proto ho letos zařadím do průzkumné čety plísni bramborové neodolných i na zahradě. Dva roky se plíseň neukázala, tak snad to vyjde. Loni a předloni jsem se jí bál (2020 a 2021 u mne řádila jako pominutá), takže jsem vysazoval jen minimum či vůbec žádné neodolné. A přiřadím do té čety i Tastier F1, na který jsem také slyšel chválu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.98 (?), 9.2.2024 23:04
Mal som aj Tastier tie chute si človek už veľmi nepamäta..ale paradajky ktoré mali chuťovo navrch, tak pre mňa ešte cherolla a black from tula..bejbino ak by rodilo ako pred rokom povedal by som že sa stal akýmsi zakladom v záhrade..páčila sa mi aj výdrž v skleníku a tendencia dozrievať aj v neskorších mesiacoch v mojej nadmorskej výške.. ..aj s plesňou tuším o niečo lepšie zápasilo..ale nejaká tá ochrana v daždivom čase bude potrebná... Peb.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 19.2.2024 22:54

A Bejbino uchvátilo opět jedno prvenství: jako první (jeden plod) začíná měnit barvu a zrát u mne doma. Takže má ještě 10 dní na to, aby plně uzrálo. Můj sen mít první zralé rajče 29.2. se může splnit. To je radost!

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 25.2.2024 9:04

Bejbino má předstih. Už dnes by se daly sklidit. Ale počkám si. Ostatní odrůdy (Start, Nelinka, Sofie, atd.) zatím bez známek zrání.

Milan HP

25.2. Zralá Bejbina
25.2. Zralá Bejbina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 25.2.2024 10:19

Moc pěkné.yes.To je opravdu úspěch utrhnout si vlastní rajčátka v únoru v domácích podmínkách. Gratuluji! Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 25.2.2024 10:27

Díky. A ještě potvrzení, že se můj sen - vlastní rajčata po celý rok - splnil. Dnešní salát z loňských rajčat. A není ještě úplně poslední.smiley

Milan

25.2. Dnešní rajčatový salát
25.2. Dnešní rajčatový salát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - (48) - 32.114 (?), 25.2.2024 23:34

Paráda :) a ja som dnes objavila na Maglia Rose dva maličké plody, jupí:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 62.178 (?), 26.2.2024 9:18

Asi tak za deset až čtrnáct dní budu vysévat tyčková rajčata. Semena mám nachystaná.

Cherry : 
Datlo, Medovaya Kaplya, Primabella, Goldkrone, Picadilly, Lucky Tiger

Rajčata pro dlouhodobé skladování z Mallorky:
Ramallet Pequeňito Mallorquin, Bombeta, Ramallet Mugró, Ramallet Saint Llorenc des Cardassar. Ramallet de Figueral, ramallet Ibiza Bianca, ramallet Flor de Artagna

Rajčata pro dlouhodobé skladování z oblasti pod Vesuvem:
Re Umberto, Primcipe Borghese, Pienollo del Vesuvio, Pienollp x LA 4

Španělské bifteky:
Rosado de Ayerbe, Pombriego, Rosa de Huesca, Valenciano, Rosa Sierra Aracena, Rosado Zapaton, Rosa de Huesca, Rosa Aragon, Zamorano, salobre, Cor de Bou, Gordo Extremeňo, Rosa Melillerd
          
Velká srdce:
Fresa, Alice. Kuklas Portuguese Heart, Wes, Brad´s Black Heart, Orange Russian 117, Mom´s Heart. 

Rajčata na tepelné zpracování:
Opalka, Amish Paste, Gilbertie, Saint Jean d´Angely, Smiley Works, Alter Komunist, Cows Tit, Auria, San Marzano Gigante 

Různé:
Zogola, Mountaineer Pride, Zena´s Gift, Hardin´s Miniature, Manitoba, Cherokee Jumbo, Golden Königsberg, Noire de Crimée, Bejbino F1, Start F1, Mikado.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika