Rajčata 2024



host - 53.11 (?)
18.2.2024 20:37
Omlouvám se, je to mimo duskutované téma, ale chci moc poprosit o radu. U nás se sjíždí ve velkém kečup, tedy za mne ochucený protlak. Pěstovala jsem k tomuto účelu rajče Šejk, ale neumím ho "umravnit"tak, aby neleželo na zemi, plodí pěkně. Poradili byste mi, prosím kečupové rajče? Někno radí San Marzano, ale to mi zrálo pozdě, takže když přišla plíseň, nebylo z čeho vařit. Další tip mám Big Mama, koupila jsem, ale zase dalčí říká, že trpí na nedostatek vápníku. Další tip je rajče bulharské Paris, zkusím. Jsem na okraji Prahy, 309 mnm. Pokud někdo chtěl sdílet semínka, budu ráda, děkuji moc. Vladimírovi budeme držet palce, to je jasné.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34   
                     
MonikaP - (48) - 32.199 (?), 7.2.2024 20:52

Honey Moon som este nemala ale Rose Crush vsade ospevujem :) uzasne chutne, odolne plesni a veelmi urodne, velke mnozstvo plodov z jednej rastliny. zacali mi ale rodit trosku neskor. Crimson Crush ma vobec tak neoslovilo chutou ani plodnostou aj ked odolnost vyborna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.212 (?), 15.2.2024 12:52

O víkendu jsem přesadil dvanáct potřebných partenokarpických odrůd do větších kelímků (0,5 litru). Co to dalo, tak jsem sazenice ponořil co nejhlouběji, většinou čtyři až pšt listů jsem zasypal, takže nejvyšší sazenice odrůdy Oroma má teď 25 cm na výšku. Doufám, že se mně podaří udržet výšku všech sazenic do 50 cm, abych je v tom pařeništi nemusel sázet hluboko. Do výsadby do pařeniště zbývá odhadem 40 dní, přitom všechny sazenice mají již nasazené zárodky květenství, v počtu od jedné do tří dle odrůdy.

           Vladimír

Sazenice partenokarpických
Sazenice partenokarpických
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 15.2.2024 18:52

Vypadají k světu. Když jsi je přesazoval, jaké měly kořenové systémy? Budou mít dost směsi, tedy i prostoru pro kořínky, na těch ještě asi 40 dnů? Možná je šance i na to, že je tam budeš moct dát třeba o týden dřív. Tedy pokud lze těm "žabičkářům" jen trochu věřit.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.38 (?), 16.2.2024 23:18

Pokud mohu hodnotit kořenový systém, tak si myslím, že je přiměřený té nadzemní zelené části a těm 200 ml kelímkům. Kdyby byl malý, tak by se to projevilo na celé rostlině. Nikdy jsem neměl problém s tím, že by 500 ml kelímky byly nedostatečně velké. Jinak, tyčková rajčata nikdy nepřesazuji do těch větších kelímků, na zahradu jdou rovnou z těch 200 ml. Rajčata do pařeniště nesázím podle nějakých dlouhodobějších předpovědí, koncem března už většinou nebývají dlouhodobější velké mrazy, tak jen čekám na tři čtyři dny se sluncem a vysadím. Zakořeněné sazenice v tom pařeništi přečkají i chladné počasí.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 34.36 (?), 17.2.2024 17:42

Vladimíre sadeničky vyzerajú zdravo, teším sa na tvoje hodnotenie skorých odrôd z pareniska. Ešte aby počasie prialo,  ja už mám plné okná zase som to prešvihla s počtom odrôd, nejaké sadenice musím už teraz rozdať, vysievala som po 2-3 semienka z odrody, vyklíčilo všetko na 100% a bolo mi ľúto vzácne odrody vyhodiť.

                          Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.38 (?), 17.2.2024 18:11

Taky jsem zvědavý jak se mně ty partenokarpické odrůdy osvědčí. Jistě dám vědět, jak to s nimi bude. Včera jsem se podíval na ten Chorvatský web a našel jsem tam dvě pasta odrůdy, které bych chtěl ještě letos pěstovat. Trochu problém je, že vyřizují jen objednávky nad 20 Euro. Když jsem tak přemýšlel, tak mně vyšlo, že bych mohl nakoupit semena trpaslíků pro rok 2025. V dubnu totiž půjdu na operaci levého kolena a nechci úplně vzdát pěstování na zahradě. Před odchodem do nemocnic jsem schopen nachystat záhony včetně položení černé tkaní a děr pro sázení a také napěstovat sazenice. Syn by potom jen sazenice dal do jamek prúběžně jednou nebo dvakrát za týden rostliny zalil. Tyčkovými rajčaty ho nechci zatěžovat (vyvazování, vyštipování, atd.). Během týdne bych měl vyřešit trpasličí odrůdy, jejichž semena nakoupím v Chorvatsku. Dopručíš mně nějaké odrůdy ke koupi.O doporučení jsem dnes požádal i na Tomatoville a Tomatojunction. Uvidím co z toho vzejde.

           Vladimír-

odeůdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 34.36 (?), 17.2.2024 19:10

Vladimíren nech ti operácia dobre dopadne, s nejakými dwarfkami by som sa mohla podeliť, napíšem ti na mail.

 Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.11 (?), 18.2.2024 20:37
Omlouvám se, je to mimo duskutované téma, ale chci moc poprosit o radu. U nás se sjíždí ve velkém kečup, tedy za mne ochucený protlak. Pěstovala jsem k tomuto účelu rajče Šejk, ale neumím ho "umravnit"tak, aby neleželo na zemi, plodí pěkně. Poradili byste mi, prosím kečupové rajče? Někno radí San Marzano, ale to mi zrálo pozdě, takže když přišla plíseň, nebylo z čeho vařit. Další tip mám Big Mama, koupila jsem, ale zase dalčí říká, že trpí na nedostatek vápníku. Další tip je rajče bulharské Paris, zkusím. Jsem na okraji Prahy, 309 mnm. Pokud někdo chtěl sdílet semínka, budu ráda, děkuji moc. Vladimírovi budeme držet palce, to je jasné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 18.2.2024 21:20

Vladimíre, jsem trochu zmaten. Letos v dubnu nebo až příští rok? Nicméně ať tak či tak, držím palce. Ale musím říct, že tohle je něco, co už dobře doktoři umí. Manželka byla na operaci kyčle loni v listopadu. Teď chodí bez berlí a neskutečně líp než před operací. Koleno ale je trochu zdlouhavější.

Milan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.168 (?), 7.3.2024 16:36

Pro letošní rok jsem se rozhodl, že do toho hlubokého pařeniště dám jen ty partenokarpické odrůdy rajčat. Všechny jsou determinantní- keříčkové. a tak jsem dál nepátral, jak vysoké budou. Až teď, kdy ta má sazenice i přes mé veškeré snahy přerůstá do velké výšky (zatím 60 cm) jsem si přečetl, že by rostlina měla být vysoká až 1 m, což asi nebude nic dobrého pro mé pařeniště.Asi ji budu muset při sázení částečně položit, aby se mně do toho pařeniště vešla. Bude s tím problém, protože rajčata vysazuji do otvorů v černé tkané textilii, takže jen na stojato do vyhloubených jamek. Hlubší jamky by asi nepomohly, protože budu potřebovat toto rajče snížit asi o 25-30 cm. Ještě že takové vyčouhlé rajče mám jen jedno. Na druhou stranu je to jediné rajče které mně teď už bohatě kvete a má nasazeno několik plodů. Jestli tyto opylené doma udou bezsemenné netuším. Plody mají být typu pasta.

           Vladimír

Oroma
Oroma
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika