Rajčata 2022



obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.166 (?)
20.1.2022 19:04

Děkuji paní Evě za info.

Ten cocteil crush dávat nebudu. Ta primadella se mi líbí dle obrázku nejvíc. Je to šťavnaté rajče?

Pamatujete na spencer a na keříčkovou Jitku, jestli jste ji dělala?

Díky za info.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 221.3 (?), 26.1.2022 12:51

Ja som- čo sa týka úrodnosti a chuti Artisanov bola veľmi spokojná, ibaže v sezóne 2021 dosť praskali oproti r. 2020. Pridávam obr. z r. 2021.Tento rok dám ale iba Green Tiger, Blush a klasiku Maglia Rosa.

Pozor, odroda Blush Tiger od Artisan neexistuje, niektorí sprostredkovaní predajcovia si takto premenovali pôvodnú BLUSH od Artisan.

      Eva T.

Green Tiger september 2021
Green Tiger september 2021
Lucky Tiger september
Lucky Tiger september
Lucky Agi F1
Lucky Agi F1
Green Tiger 30 júl 2021
Green Tiger 30 júl 2021
Artisany 2021
Artisany 2021
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 26.1.2022 14:37

Jen bych chtěla doplnit svou poznámku o malé úrodnosti. Keříky jsem měla podobné, jen očekávání větší. Při pěstování takovýto trochu větších datlových rajčat preferuju dlouhé vijany (třeba Bolstar Baloe, Caprese), na kterých je rajčat víc. Mazi barevnými a přitom chutnými jsem taková zatím nenašla, tak se letos vracím k červeným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.186 (?), 19.1.2022 22:40

Neuvěřitelné kolik pěstujete druhů rajčat.

Škoda, že zde neexistuje nějaká stránka oblíbenosti odrůd. Snažím se najít nové odrůdy na pěstování, ale musím říci, že jsou výsledky nevalné. V loni jsem zkoušel po dlouhé době stupické a byl jsem zklamaný. Malinové retro také mizérie. Balkonové Bajaja nic moc. Oproti čemu srovnávám? Oproti mega stálici Start. Rajče, které bych vyzdvihnul a to balkonové VILMA. Nemělo až tak malé plody a hlavně byly fakt šťavnaté s překvapením. Po skousnutí následovala v puse exploze a jako bych si ho zlehoulinka opepřil To mi moc chutnalo.

Letos mám připravené keříčkovou Jitku, coctail srush (10 semen za 49kč?) a spencer. Samozřejmně základ je start.

Zajímal by mne žebříček třeba 3-5 šťavnatých rajčat (nechutnají mi masitá rajčata)

Já mám bohužel pouze 2 rajčata, která jsou dobrá.

Start    - 100%

Vilma  - 80%

Sliboval jsem časosběrné video ze skleníku 2021 tak zde je odkaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.227 (?), 20.1.2022 6:57

"Škoda, že zde neexistuje nějaká stránka oblíbenosti odrůd."

Zjistila jsem, že každému chutná něco jiného, nebo potřebuje jiný typ rajčat (na omáčky, pro manželku, do salátů, co nejzajímavější...) a všude se daří jiné odrůdy. 

Už několikrát jsem byla zapřísahána, že "tohle" rajče je nejlepší. Ale třeba u mě Hillbilly zklamalo - rostlo podivně a neplodilo, Ambrosia Gold má kyselý ocas, který mi nesedí, sousedovo obří chorvatské u mě vytvoří 2 plody na rostlinu za sezónu, Siberian, který má být nejranější, u mě plodil až po pozdním mexickém rajčeti, Tornádo jsem jsem tedy vyloučila už dávno po pár letech, když jsem zjistila, že silnou slupku a nevýraznou chuť má defaultně a ne kvůli mé pěstitelské nešikovnosti...

Při výběru odrůd vycházím z popisu rajčat a zkušeností ostatních (také koukám na žebříčky, ale většinou jsou americké, takže tam jim to roste prostě jinak), ale pořád zkouším dál. Udržuji jen ty nejosvědčenější. Vlastně je to už tak trochu koníček wink

Eva H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 221.3 (?), 20.1.2022 7:20

Žiaden rebríček obľúbenosti nebude nikdy objektívny, lebo každý máme iné chute.A ešte pri pestovaní treba zohľadniť skorosť odrody, úrodnodť a samozrejme odolnosť k chorobám a prispôsobivosť rôznym podmienkam.

K mojim obľúbeným stáliciam patrí už   okolo 40 rokov Start S F1. Stupické Skoré poľné(stále uznávané vo svete) zaradím tiež občas,  hlavne pre jeho skorosť a chladuodolnosť(chuť je menej výrazná) - dobre sa mu darí u mňa prináša spoľahlivo najskoršiu úrodu v skleníku.

Malinovy Retro mi tiež nechutil Cocteil Crush ma chuťovo neoslnil praskal, ale oblastiach s častým výskytom neskorej plesne je dobrá voľba.

Balkonovky ako Tiny Tim, Bajaja, Vilma, Aztek... už tiež nesadím. Ešte dávam pre vysoký obsah antokyanov BLAUE ZIMMERTOMATE.Všeobecne však všetky balkonovky majú menej cukrov, než klasické indeterminantné odrody.

Z Cherry odrôd, ktoré mi veľmi chutili a dostať v bežných obchodoch sú Gardenberry F1, Tutti Frutti F1, Datlo,  Mandant F1...

Ja stále rada skúšam niečo nové, milujem tú rôznorodosť CHUTÍ, farieb, tvarov vôní, konzistencií.  

Ešte som sa nerozhodla, ktoré z mojich obľúbených zaradím na pestovanie tento rok, ale s určitosťou to bude Start S F1

  Eva T.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.166 (?), 20.1.2022 19:04

Děkuji paní Evě za info.

Ten cocteil crush dávat nebudu. Ta primadella se mi líbí dle obrázku nejvíc. Je to šťavnaté rajče?

Pamatujete na spencer a na keříčkovou Jitku, jestli jste ji dělala?

Díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 20.1.2022 8:44

Obo, debaty o oblíbenosti odrůd rajčat jsou velice populární. I tady je vlákno "Nejchutnější rajčata". Je dlouhé jako cesta na Měsíc, ale i když si ho pročtete do posledního písmenka, moudřejší nebudete. Na Tomatoville rozjeli podobné téma a tam to limitovali počtem 3 top rajčat. Odpovědělo docela hodně lidí, ale málokteré rajče se tam objeví dvakrát či dokonce víckrát. Start se tam objevila 2x - ode mne a od Vladimíra.smiley Naopak Vilmu jsem ze svého seznamu vyřadil pro nízkou odolnost vůči chorobám.

Šlechtění rajčat v poslední době nabylo takových rozměrů, že co zahrádkář, to jiný seznam. Při těch počtech typů, barev a odrůd ani není divu. Také tam vznikla diskuze, ze které jasně vyplynulo, že při popisu chutí používáme podobná slova, ale představujeme si pod nimi trochu jiné pojmy. A o subjektivních preferencích a místních podmínkách už ani nemá cenu psát.

Napadlo mne otočit to naruby a asi hned to vlákno založím: "Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci." Jako varování před plýtváním časem a energií. Mohlo by se to taky jmenovat "Největší propadáky." No a samozřejmě zdůvodnění. Jdu na to.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.166 (?), 20.1.2022 18:52

Já pěstuji rajčata již 40 let a de fakto dělám hlavně start protože se mi zdá nejlepší. Zkouším, ale většinou je to zklamání. Asi proto, že start je nesmírně těžký soupeř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 20.1.2022 18:43
Ano, ten výběr je opravdu neuvěřitelný a já osobně 99,9% vůbec neznám. Jsem rajčatový zelenáč. Kdyby byla odrůda, které se po tepelné úravě rozplynou slupky a budou neznatelné, bylo by to fajn. Odpadlo by pásírování, loupání, vybírání atd. Nemám vůbec rád, když se třeba v leču vyskytují ruličky slupky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.166 (?), 20.1.2022 18:57

Já pěstuji rajče, které má velmi slabou slupku a myslím, že se ta slupka rozšlehá při dělání základu na omáčky a pizzzu. Musel bych se zeptat drahé polovičky, ale zda si to bude pamatovat, tot otázka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika