Rajčata 2021



host - 99.59 (?)
27.3.2021 22:11

Souhlas, narazíme tim pomalu na problematiku opory. Sehnat levné, vysoké, věčné tyčky je problém. Minulý rok mám zkušenost s 10l kýbl na 1ks rajče, snaha stipat byla, ale člověk to neuhlídá. Ty nejlevnější týče byly pružné a v poměrně nízkém kýble se pod váhou plodů vytvarovaly to luku. Za oceánem používají klece z kari sítí. A Kombinují to i se samozavlažovacími květináči. Zatím ale nevim, jakou kombinaci těchto způsobů na několik sazenic použiju... PH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 99.59 (?), 27.3.2021 22:11

Souhlas, narazíme tim pomalu na problematiku opory. Sehnat levné, vysoké, věčné tyčky je problém. Minulý rok mám zkušenost s 10l kýbl na 1ks rajče, snaha stipat byla, ale člověk to neuhlídá. Ty nejlevnější týče byly pružné a v poměrně nízkém kýble se pod váhou plodů vytvarovaly to luku. Za oceánem používají klece z kari sítí. A Kombinují to i se samozavlažovacími květináči. Zatím ale nevim, jakou kombinaci těchto způsobů na několik sazenic použiju... PH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 27.3.2021 23:02

S těmi oporami jsem měl kliku: hned vedle nás je grow shop, kde prodávají metrové bambusové stvoly po pětikačce. Je to ideálně lehké, hnije to mnohem pomaleji než dřevo, dá se to nastavovat kolíčky v dutině.

A moje nová zkušenost je, že i keříčková, dwarf či mini rajčata potřebují opory a i vyvazování. Kvůli váze plodů.

Samozavlažovací květináče jsem zkoušel. Ten typ, co má dvojitý obal, kam se lije voda a široký knot na dně, který má tu vodu nasávat dovnitř. Totálně selhaly ve vedrech. Takže jsem dospěl k názoru, že "nesmíš být nikdy líný, nesmíš se práce bát" a prostě to ohlídat sám.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.244 (?), 26.3.2021 20:17

Takovou barevnou rajskou pomlázkou, jakou nás potěšila paní Eva, se pochlubit nemůžu. Ale i zelená rajčátka na keři, předzvěst bzké vlastní sklizně, také potěší. Svou Startku jsem vysel na konci listopadu, od začátku února ji mám v 10 l plastovém květináči v zahradnickém substrátu Agro, přihnojuji Kristalonem plod a květ. Zpočátku jsem jí přisvěcoval LED žárovkou 20 W, 4100 K, později navíc krátkou (60 cm) zářivkou 18 W/865. Teď ji dávám přes den do nevytápěného skleníku. Měří 120 cm, kvete šesté květenství. Zdraví Mirek

Start F1
Start F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 157.50 (?), 27.3.2021 6:49

Tú Startku máte ukážkovú- nádhernú, nevytiahnutú, opäť sa ukázlo, že táto odroda vyhovuje všetkým možným experimentom najmä v rýchlení. Vyzerá to tak, že okolo Veľkej Noci už začne dozrievať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 27.3.2021 10:30

Moc pěkná, Míro, duben jistí sklizeň.winkJo, a vítej do klubu zimních pěstovačů.laugh

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 27.3.2021 10:54

Jo, jo, jestli ji nic nesklátí, bude v dubnu košt. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 60.111 (?), 1.4.2021 16:11

V úterý jsem zasadil keříčková rajčata do pařeniště. Ještě tento týden má být teplo, pak se ochladí, noční teploty budou pod 0°C a ve dne vystoupí jen na 8- 9  °C. Na noc budu muset asi pařeniště zakrývat.

           Vladimír

Studené pařeniště
Studené pařeniště
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 194.79 (?), 4.4.2021 7:33

Do soboty som temer týždeň počas dňa otužovala rajčiny z okna vonku vo dvore, ale väčšina pôjde znovu na okno dnu, niečo zase do skleníka, tam už mám dosť plánovanách odrôd vysadených, zvyšok skleníka je zaprataný malými sadeničkami, hlásia zase dosť veľké ochladenie- temer na týždeň, dúfam že to ustoja, v zálohe mám im prikúriť.

Hore na parapete Blaue Zimmertomate a Mongolskyi Karlik, dolu v zľava v Airpote Purple Heart, Sleeping Lady, Maglia Rosa, v airpote Sophie´S choice, Purplle Heart, v Airpote vpravo Orange Santa F1, druhá Maglia Rosa, celkom vpravo v textile Uralskyi Ranyi. Pridávam ešte obr.zopár plodov.

Eva T.


Blaue Zimmertomate
Blaue Zimmertomate
Mongolskyi Karlik
Mongolskyi Karlik
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Maglia Rosa
Maglia Rosa
Uralskyi Ranyi
Uralskyi Ranyi
Sleeping Lady
Sleeping Lady
Purple Heart Dwarf
Purple Heart Dwarf
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 194.79 (?), 4.4.2021 7:41

Prajem všetkým známym a záhradkárom veselú Veľkú noc plnú slniečka,
radosti a pekných chvíľ.

 Eva T

Veľkonočné zátišie
Veľkonočné zátišie
degustácia
degustácia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 4.4.2021 11:00

Evi, díky za přání. A samozřejmě přeju Tobě a i všem ostatním radost nejen o Velikonocích.

Ta rajčata jsou nádherná a moc pěkně naaranžovaná. Musela sis s tím vyhrát. Na to už já nemám sicflajš, takže to jíme hned po utržení. Manželce nechutnají ani Sofie, ani Mongol, prý jsou "moučná". Je to baba vybíravá.laughAle zase mi moc nenadává, že jsou 4 okna "zadžunglovaná". Skoro se bojím okamžiku, až je budu přendavat na balkón. To budou gordické uzly. No nic, prošlo to loni, nějak to dopadne i letos. Ale loni touhle dobou už byly venku. Našel jsem starou fotku balkónu ze 4.4.20. Ale zatím na to to počasí nevypadá.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika