Rajčata 2021



host - 99.59 (?)
22.3.2021 21:31

Supresivni jsou asi vporadku, černou kletbu posílám na univerzální substrát pytel za 65k pro předpěstování. Větvicky mi vubec nevadí, nic nepresevam, jen kameny co najdu. Papriky dostanou domov v záhonku s domácím kompostem styl hugelkuktur. Rajčata musí být mimo déšt, proto kybel s kompostem a krčitcema na půl smícháno s hnojicima kuličkami. Pravopis omluvte... jo a tu plíseň na povrchu půdy mám dycky u všech, jak kupovaných, tak domácích.ale Snažím se zalévat spodem...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 99.59 (?), 22.3.2021 20:33

Dávám to do tématu rajčata, kvůli nim jsem to zřídil, ale je to pestřejší. Lze zde najít i papriky, celery, saláty a kedlubny. Těším se, až saláty opustí domov a rajčata a papriky přesadím z florian jogurtu 150g do jogurtů cca 400g. Líbí se mi řešení vložit igelit do přepravky po zelenině z večerky. Rozměry boxu 1x1m, světlo stavební led 100w. Teplota 20-25. Po špatných zkušenostech s herbicidnimi substráty tentokrát písčitá hlína ze zahrady, hnojeno kristalon gold, start nemám. Pak rovnou plod a květ nebo paprika a rajče. Plevel nepleju, plísně neřeším, broučky jsem zatim viděl jen dva. Až jich bude víc, dostanou osvědčenou krabičku do zásuvky proti komárům. Až to počasí dovolí, čeká je život v 10l kyblech po potravinách venku podél baráku částečně kryto přesahem střechy. Začínám mít pocit, že jsem tento rok začal zbytečně brzo, po minulých horších letech to jde na první pokus a rychle to roste.

předpěstování zeleniny
předpěstování zeleniny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 22.3.2021 20:59

Těmi "herbicidními substráty" myslíte supresivní substráty s různými "zázračnými houbami"? Pokud ano, máte můj naprostý souhlas. Není nad čistý, kvalitní výsevní substrát. Žádné přídavky, dobré držení vody, žádné větve a sláma. Na rajčata raději černá rašelina a neutrální či mírně zásadité pH. Těch vymyšleností jsem pár vyzkoušel, no, katastrofou to neskončilo, ale úspěch to taky nebyl.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.59 (?), 22.3.2021 21:31

Supresivni jsou asi vporadku, černou kletbu posílám na univerzální substrát pytel za 65k pro předpěstování. Větvicky mi vubec nevadí, nic nepresevam, jen kameny co najdu. Papriky dostanou domov v záhonku s domácím kompostem styl hugelkuktur. Rajčata musí být mimo déšt, proto kybel s kompostem a krčitcema na půl smícháno s hnojicima kuličkami. Pravopis omluvte... jo a tu plíseň na povrchu půdy mám dycky u všech, jak kupovaných, tak domácích.ale Snažím se zalévat spodem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 63.68 (?), 23.3.2021 16:27

Za oknem je přeplněno.

           Vladimír

Sazenice
Sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JanG - (17) - 168.117 (?), 23.3.2021 16:37

Hezky Vladimíre. Ty rajčata v zadní řadě už vypadají, že by chtěli ven :). Já se teprve tento víkend chystám na výsevy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.68 (?), 23.3.2021 18:02

Čekám jen, až přestanou ty mrazivé noci a dám je do pařeniště.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 23.3.2021 19:31

Ze snímku to není vidět: už mají nasazeno na plody, jak jsi plánoval? Jak moc pomohlo to přisvětlování?

Už se dočkáme.smiley Chci taky zprovoznit balkonovník a šoupnout tam sazenice z února, aby se pěkně aklimatizovaly. U nás má být ještě v neděli v noci nula, tak raději až příští týden. Oproti Tobě mám výhodu, můžu jim zatopit, kdyby hrozil mráz.

Milan

Jedno z mých plat se 7 kousky. Výsev 18.2.
Jedno z mých plat se 7 kousky. Výsev 18.2.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.20 (?), 24.3.2021 21:21

Máte krásné rostliny rajčat, takové jsem nikdy nevykouzlila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 157.50 (?), 24.3.2021 22:25

Veľkonočné zátišia s mojimi rajčinkami,  najväčšia Sophie´s Choice -90g, vpravo 7 ks Maglia Rosa, vľavo 3ks Forest Fire pod ním 11ks Blaue Zimmertomate a vpravo dolu 2ks Santa Orange F1. Asistovala Slečna Daisy.

 Posledná foto Blaue Zimmertomate

  Eva T.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 24.3.2021 22:46

Evi, paráda. Slečna Daisy je žádoucí.laugh

Asi neuškodí, když se budu opakovat: nemáš konkurenci. Jak Ty to jen děláš?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika